Автор Гілка: Не змінюється прапор розкладки  (Прочитано 12790 раз)

Відсутній pasichna

  • Новачок
  • *
  • дописів: 40
  • Карма: +0/-0
Маю цікаву проблему з OpenSuSe 12.2

Суть проблеми така: при перемиканні розкладки клавіатури (я для цього використовую ліву Win) розкладка змінюється, але ні прапорець, ні напис не міняються з US на UA. Отож, коли набираю чималий кусок складного тексту на кшталт математичного у Kile, то важко відстежити, яка мова у мене в даний момент активна по прапорі і доводиться вводити текст, щоб це зрозуміти.

Сама проблема виникла після якогось мінорного оновлення ще весною торік з OpenSuSe 12.1 на моєму ноутбуці. Згодом влітку я оновив до OpenSuSe 12.2, але це не усунуло проблему. Тоді вирішив повністю переставити OpenSuSe 12.2, але це також не дало бажаного результату.

Зазначу, що ця проблема спостерігається лише у KDE, а у оболонці GNOME на SuSe її не має - там напис автоматично змінюється при перемиканні. Але мені зручніше працювати у KDE. Крім того, виявив, що коли заходжу у налаштування розкладок в Системних параметрах (Системні параметри - Пристрої введення - Клавіатура - Розкладки) і що-небудь міняю там (на кшталт показувати напис, показувати прапорець або щось інше) та застосовую ці зміни, то деякий час все працює добре і прапорець міняється при зміні розкладки. Але згодом припиняє мінятися.

Пошуки у інтернеті ні до чого не привели.

Може хтось має пропозиції щодо вирішення цієї проблеми?
« Змінено: 2013-02-22 15:12:22 від pasichna »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #1 : 2013-02-26 05:22:13 »
долучіть, будь ласка, такі файли:
.kde/share/config/kxkbrc
.xsession-errors
/var/log/Xorg.0.log

І ще запитання, чи під’єднуєте ви якісь пристрої usb, коли зникає перемикання? напр., відеокамери тощо
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #2 : 2013-02-28 20:50:28 »
гаразд, є дуже високий шанс, що цю ваду усунуто в KDE 4.10.1 :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #3 : 2013-03-01 23:04:54 »
еге ж оновлення має стати основним інстинктом

Відсутній pasichna

  • Новачок
  • *
  • дописів: 40
  • Карма: +0/-0
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #4 : 2013-03-22 09:30:23 »
Якось не заглядав на цю гілку. І тому трошечки з запізненням відповідаю. Будь ласка, вибачте. Я, коли писав допис, забув включити сповіщення про нові дописи у цій темі.

В принципі у мене ця проблема вже зникла ще перед оновлення на нову версію OpenSuSe 12.3.
Особливих USB-пристроїв я не підключав.
Якраз я тоді поміняв мишку у лютому.
Справа в тому, що у мене була bluetooth - мишка (usb мишки були набридли бо більше року не витримували у мене). Але bluetooth-мишка також розчарувала за рік. Тому повернувся на usb-мишку.

Я підозрюю, що щось у KDE нахімічили з bluetooth і саме ця мишка спричиняла таку проблему, бо крім того паралельно у мене не хотіло файли по bluetooth передавати з ноутбука на мобільний у KDE (у GNOME все працювало).

r00t x

  • Гість
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #5 : 2013-03-22 09:55:59 »
...Якраз я тоді поміняв мишку у лютому.
Справа в тому, що у мене була bluetooth - мишка (usb мишки були набридли бо більше року не витримували у мене). Але bluetooth-мишка також розчарувала за рік...
:o З осені 2005 року у пс\2 миша до сих пір працює. АЛЕ приблизно днів 5-7 вкінці літа 2012 року я користувався юсб мишею з лазерним навеленням  ;D. Потім знову пс\2. юсб-маус  є, але гн коритсуюся - нехай буде про всяк випадок.

Відсутній pasichna

  • Новачок
  • *
  • дописів: 40
  • Карма: +0/-0
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #6 : 2013-03-22 10:28:21 »
У мене ноутбук і я щось не чув про ноутбуки з портом PS2.
А bluetooth мишку захотів попробувати щоби звільнити один порт USB та й кабель не буде заважати. Проте на жаль через рік масштабування через колесо прокрутки перестало вірно прокручувати.
Думаю, що таке швидке спрацювання мишок пояснюється чисто фізичними особливостями моєї руки. Я надто сильно тисну на них.
« Змінено: 2013-03-22 10:28:47 від pasichna »

povierennyy

  • Гість
Re: Не змінюється прапор розкладки
« Відповідей #7 : 2013-03-23 03:19:18 »
У мене ноутбук і я щось не чув про ноутбуки з портом PS2.
... швидке спрацювання мишок пояснюється чисто фізичними особливостями моєї руки. Я надто сильно тисну на них.
;D Сильні у вас пальці.
 У мене десктоп: тьфу-тьфу-тьфу, 4 мат плати змінив, відеокарту змінив (і не одну), дисплей  також, модем також інший, АЛЕ миша та клавіатура ще з 2005 року. Тільки нумлук (сам ІНДИКАТОР) підглюкує.
---
Березень_2013 назавжди зі мною.