Автор Гілка: Чудовий ВМ  (Прочитано 8481 раз)

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Чудовий ВМ
« : 2008-12-05 16:23:13 »
Ось саме хотів показати чудовий вм.
На ньому вже десь пів року чи більше, з 2.х версій :)

Дуже сподобалася ліба shifty.lua для динамічного тагування, можу створювати нові таги, видаляти, змінювати назви існуючих.


Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #1 : 2008-12-05 21:55:36 »
Це ion? Чи, таки, xmonad?
Що то у вас за playlist знизу справа - клієнт mpd? Який?
« Змінено: 2008-12-05 21:56:25 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #2 : 2008-12-06 00:07:25 »
Доброї ночі.

ее...я думав вгадають, бо писав чудовий - awesome :) (http://awesome.naquadah.org)

Клієнт mpd - ncmpcpp (форк ncmpc з добавленими функціями на с++)

Раніш юзав/пробував ion, xmonad; але врешті зостався на awesome.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #3 : 2008-12-06 00:15:14 »
Клієнт mpd - ncmpcpp (форк ncmpc з добавленими функціями на с++)
Ммм. Сподобалося. Бо хотілося хоч якусь візуалізацію до mpd.
Раніш юзав/пробував ion, xmonad; але врешті зостався на awesome.
Конфігурується lua? Які особливості на відміну від xmonad? Я на останньому ще не глибоко засів, можна переїхати в разі чого.
P. S. Тільки якщо не готові консультувати по ІМ в разі чого - сильно не агітуйте. Бо я зліз на xmonad з KDE4, контраст страшенний.
« Змінено: 2008-12-06 00:18:22 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #4 : 2008-12-06 01:05:01 »
Конфігурація виконується у луа, так.

Чесно кажучи після awesome мені подобається все таки ion, якось симпатично там з фреймами зроблено.  Один знайомий розказував, що він розробника підбив на написання маленького хаку щодо utf у ion.  А на скільки я знаю у xmonad..хотів сказати що не має, але глянув на ваш скрін, у крайньому разі у мене кирилиця не відображалася.

Хм..так у xmonad utf8 є?

Особливості..
* Ну xmonad на хаскелі, потрібно встановлювати компілятор ще  :-/
* не має внутрішніх тулзів для популяції віджетів інформації (у осом все робиться через луа, додаткові ліби, для допомоги у написанні тих же віджетів)
* теперешній осом (>=3.1) багато чого уміє, в тому числі трей, popup (для повідомлень), - я не використовую її просто, ну і ще дещо..
* до того ж, ВМ дуже стабільний (хоча в деякій мірі залежить він коректності конфігурації), якщо на цьому етапі все норм, то він не повинен вилітати
* передконфігурація спец клієнтів/програм по спец тагам, типу, цьому клієнту належить цей таг/workspace
* звісно ж floating layout, що всі клієнти не піддються tiling-у (у певному тагу/workspace), або можно вказувати, щоб певні клієнти (gimp, gqview) не розтягувались.
* якщо дефолтний конфіг не у шляху, осом вантажить дефолтний, що знаходиться /etc/xdg/awesome/rc.lua, впринципі з нього можна починати, до речі, там уже певно парочка віджетів (текстові/іконки)
* ага, ще є контекстне меню :), доволі недавно з'явилося

Написав, що знав так сходу, там набагато більше, просто я ж не все використовую.

В принципі можу допомогти, якщо потрібно.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #5 : 2008-12-06 01:28:10 »
Для йону я зробив патч, щоправда тепер все малюється одним шрифтом (відповідно шрифт мусить містити усі потрібні літери), зате без тих жахів, що були із FontSet (принаймні в Деб’яні...)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #6 : 2008-12-06 02:38:40 »
не розумію я отого захоплення WM-ами з палеозойським дизайном. ну не те, щоб я проти був: вони дуже потрібні, коли працюєш через термінал або іншим віддаленим способом, або на старих компах.

але щоб ото тішитися як дитина і виставляти скріншоти. ну можна ще у голій консолі без іксів працювати і LOU через Lynx дивитися.

пардон за мініфлейм :)
« Змінено: 2008-12-06 02:39:17 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #7 : 2008-12-06 12:08:49 »
Будемо вважати, що у мене стара машина :)
AMD Athlon(tm) XP 2000+

Як уже написав на ньому довго, тому мені вже все одно на інші DE/WM, єдине що можливо тільки спробував би так це XFCE.

І..хехе можливо я вже розучився користуватися DE :)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #8 : 2008-12-06 13:00:31 »
noddeat, тікайте з треду, ви розворушили вулик злих африукраїнських WMщиків-убивць палеозойского періоду.  ;)
Якщо серйозно - я зліз на xmonad з KDE4, бо мені захотілося середовища без зайвих наворотів. І асоціація з роботою в терміналі безпідставна - просто бальшість скріншотів цього з терміналами, а, взагалі, там є всі ті програми, які запускаються під Х-ми взагалі. Є, навіть, головне меню. Єдине, чого там немає (хоча, може бути) - це декорацій та оформлення вікон. Просто комусь це - не головне.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #9 : 2008-12-06 13:49:59 »
Пані Спірс не дуже добре вийшла :)



Тим хто полюбляє композит можна використовувати xcompmgr, виглядає непогано.
В принципі мені все одно на агітацію, я використовую бо мені подобається/зручно, до того ж набагато менше мороки з залежностями.

Кожен має право на свою думку

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #10 : 2008-12-06 14:01:58 »
Пані Спірс не дуже добре вийшла :)
Мдя. Їй-би не заважав тазік з водою та шматок мила.
А взагалі - під xmonad теж є floating windows (для програм типу gimp). автоматичне розкидання нових вікон по робочим просторам, в залежності від того, що це за програма, сповіщення про прихід нових повідомлень і т. д.
Щодо проблем із залежностями - в Debian я їх не спостерігав, просто поставив пакети і все. Та-й поставити haskell - не проблема (для мене, завдяки великому білому кролику з доброю душею).
Але, всеодно, цікаво. Хоча, мушу зауважити, з xmonad та haskell я ще не розібрався повністю - лише довів до юзабельного стану свій конфіг, дале немає часу. Ну і будьте готові, що я до вас постукаю, якщо мене зацікавить awesome.
« Змінено: 2008-12-06 14:03:58 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній sevenfourk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #11 : 2008-12-06 21:54:53 »
Стукайте, якщо сподобається.

В принципі ці прості/легкі ВМ можна налаштувати так, що вони будуть схожі один на одного, бо використовуються ті ж самі принципи, тому найголовніші їх відмінності у коді та особливостях конфігурації.

Проблеми з залежностями..
Я мав на увазі що хаскель треба було встановлювати, а осом на Сі, ну і звісно Луа.

Ще дещо хочу зауважити, цей ВМ доволі динамічно/швидко розвивається, мабуть швидше за усі ВМ-и цього типу, тому при поновленні до новіших версій, може змінюватися синтаксис конфігурації.  Якщо використовувати гіт, тоді зовсім весело буде :).  В інших ВМ-ах я цього не помічав, тобто синтаксис конфігурації доволі сталий.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #12 : 2008-12-07 22:12:01 »
Ось такий в мене ВМ-читк прибирає декорацію на замовлення :)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Fakel._Enterpuer

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 164
  • Карма: +0/-0
  • Debian Gnu/Linux
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #13 : 2008-12-13 22:38:29 »
Колись користувався openbox-ом/fluxbox, розчарувався , потім глянув на ion, сподобалось як все доволі просто налаштовується.
(Зараз ним користуюсь)
Тепер бачу awesome ще кращий  ::)
Буду крутити, лаштувати...
LUG irc.id.km.ua

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чудовий ВМ
« Відповідей #14 : 2008-12-14 16:33:25 »
Ого скільки любителів авесома :)
Може хто перші кроки вже на ДЛОУ виклав ;)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.