Автор Гілка: Освіченість(Enlightenment)  (Прочитано 8719 раз)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Цікаво, хто-небудь ще користується цим графічним середовищем? Переліз на нього через те, що у мене стара відеоплата ATI, та й процесор далеко не новий. KDE4 дуже довго завантажується. Натомість у цьому графічному середовищі є дуже багато зручних можливостей, котрі можна легко налаштувати і взагалі приємний інтерфейс. З мінусів це його довговічна бета і майже відсутня підтримка на офіційному форумі, а саме:
1) Основний: нема нормальної підтримки UTF-8!
2) Досадний: віконний менеджер подекуди може зависнути( у мене лише таке помічалось при вікнах налаштування стільниці та pidgin).
3) Відсутність системного лотка(десь читав, що є, але ще не експериментував)
4) Не знайшов налаштувань до Weather gatget.
Але загалом дуже стабільне, швидке і, на мою думку, комфортне та красиве графічне середовище.
Звантажив з офіційних сховищ Mandriva 2009.0. Версія 0.16.999. Біля погоди є ще зручний gadget, котрий показує яка швидкість завантаження/звантаження трафіку в цей момент.

Кому цікаво, вивід команди top першим видає:
%CPU COMMAND          
 39.3   X                  
 37.3  enlightenment      
 19.6 firefox            
 2.0  pulseaudio

P.S. Я люблю сніг. Сніг падає, але через слабку характеристику комп'ютерного обладнання на малюнку виглядає криво. Насправді виглядає гарно. Full-size.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #1 : 2009-05-03 10:03:17 »
До кінця року планують завершити розробку. Небеса розверзнуться і...  :)

Для локалізаторів: http://wiki.enlightenment.org/index.php/Getting_started_with_Enlightenment_localization
« Змінено: 2009-05-03 10:06:42 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #2 : 2009-05-03 14:04:44 »
До кінця року планують завершити розробку. Небеса розверзнуться і...  :)
...освітять нас, темний народ. :)

Для локалізаторів: http://wiki.enlightenment.org/index.php/Getting_started_with_Enlightenment_localization
До речі, хтось ще користується цим середовищем?

Відсутній EarlGray

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #3 : 2009-05-05 17:46:03 »
Гм, ви мене спокушаєте... Мій Гном мені, звичайно, подобається, але швидкість завантаження у нього явно не дуже, тому я почав подумувати про легше середовище, а тут досить приємний варіант...

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #4 : 2009-05-06 16:52:49 »
я користуюсь на ноуті.  Відключив лишні модулі, налаштував, відключив модулі налаштувань
Debian testing  +  Elive
Пробував і Ecomorph - зніс
По швидкодії і зайнятій оперативній пам"яті  швидше за Гном,
але встановив е16 з репозитарію elive (з svn синхронызована, розробницька) і його як менеджер вікон для ГНОМ, налаштував - ресурсів споживає однаково, і все є + стабільно,  дивно  - навіть менше оперативної їсть ніж openbox+Гном
А сам E17 деколи вилітає  при зміні налаштувань, чи підгрузці певної комбінації модулів "налаштував, працює - НЕ ЧІПАЙ!!!" :(

Вот зараз думаю,  а чи не можна замiнити xfwm4 з XFCE4  на e16 - чи схрестити е16 з LXDE
було б легке та зручне середовище

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #5 : 2009-05-07 14:53:21 »
Вот зараз думаю,  а чи не можна замiнити xfwm4 з XFCE4  на e16 - чи схрестити е16 з LXDE
було б легке та зручне середовище
 
E16 Не чіпайте.;) Зараз E17 більш стабільний і функціональний. Встановіть паралельно. Я так встановив і тепер нечасто до KDE4 повертаюсь. :)

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #6 : 2009-05-07 17:53:40 »
Стабільність Е17, нажаль, на даний момент залежить від збірки та розташування зірок на небі...
Е16 з svn  стабільніше буде.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #7 : 2009-05-08 01:08:58 »
Стабільність Е17, нажаль, на даний момент залежить від збірки та розташування зірок на небі...
Е16 з svn  стабільніше буде.
Гадаю, в офіційних сховищах більш-менш, але стабільні. На щастя, на цей момент у мене працює без серйозних вад. :)

Відсутній dector

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 269
  • Карма: +0/-0
  • Deb'user
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #8 : 2009-05-28 14:35:51 »
я щось спробував e16
не сподобалось. по-моєму, LXDE працює швидше.
Debian Wheezy + Asus Eee PC 901 + Awesome 3

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #9 : 2009-06-23 11:25:13 »
E17 має кілька помилок, які бісять
1) shelf перекривають вікна, навіть при відмітці  "неперекривати", не знаю як й побороти
2) в рідних полях вводу (наприклад при заданні директорій пошуку) при фокусі по кліках, втрачається фокус вводу, якщо мишка не над полем вводу, чи просто зникла по неактивності  - хоч рідко туди заходжу,  але вводити текст однією рукою, а другою легенько водити мишкою над полем щоб не зникла  то уже дістає...  
- не знаю як то правильно описати в звіти про помилки  щоб розробникам відправити... >:(

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #10 : 2009-06-24 05:04:55 »
1) shelf перекривають вікна, навіть при відмітці  "неперекривати", не знаю як й побороти
У мене працює, можу навіть скрин показати.
2) в рідних полях вводу (наприклад при заданні директорій пошуку) при фокусі по кліках, втрачається фокус вводу, якщо мишка не над полем вводу, чи просто зникла по неактивності  - хоч рідко туди заходжу,  але вводити текст однією рукою, а другою легенько водити мишкою над полем щоб не зникла  то уже дістає...  
- не знаю як то правильно описати в звіти про помилки  щоб розробникам відправити... >:(
У мене таке буває з консоллю. Але це виправлять.

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #11 : 2009-06-24 17:53:16 »
підкажіть як тоді таке зробити?
є 2 полиці (shelf) - вверху і внизу екрану, з вмістом подібно стандартному Гному
як зробити щоб усі (переважно це стосується  програм на ГТК ) відкриті програми , при розгортанні на повний екран , чи при запуску не перекривали полиці, або ж не залізали під них (залежно від налаштувань полиць) ?
А то відкриваю, наприклад, Leafpad і отримаю його в fullscreen...  полиць не видно.
Частина програм запускаються нормально, неперекриваючи полиць.
Розміщення вікон при максимізації  - smart
e17 з репозиторію на enlightenment.org  під Debian SID

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #12 : 2009-06-25 14:01:37 »
У налаштуваннях полиці не знайшли? Там є додаткові налаштування з трьома варіантами, серед них — завжди ховати полицю при наведені вікна, в мене працює.

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #13 : 2009-06-25 14:12:35 »
То я знайшов... але  -
Мені потрібно не ховати полицю, чи перекривати вікном,  а саме розташувати вікно "впритик"  до полиці, і не дальше!!!
а в залежності від налаштувань, або вікна перекривають полиці, або полиця(чи її елементи, якщо вона невидима) малюються поверх вікна
 :'(
тобто хочу добитись чогось подібно типовому Гном-середовищу (зручно мені так)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Освіченість(Enlightenment)
« Відповідей #14 : 2009-06-25 17:41:48 »
А Ви про це. Я для всіх програм це вручну роблю й наступного разу воно відкриває як слід, але це треба вручну кожен окремо, але я використовую небагато нових програм, тому цього не помічаю. Це радше слід бавитись з віконним менеджером, оскільки для вікна існує простір по всій стільниці, а полички це таке. Можливо й це виправлять, але це не настільки досадно, як на мене.