Автор Гілка: PulseAudio  (Прочитано 22778 раз)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
PulseAudio
« : 2010-05-18 11:36:14 »
Ви користуєтесь цією штукою? Як враження від неї?
Підступні прапорці USE дозволяють нахабно не злазити з альси - от тільки гнома тоді ставити повністю - зась  ::) (основні корисні його програми - без проблем)
« Змінено: 2010-05-23 14:16:56 від Re. »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Pulse Audio
« Відповідей #1 : 2010-05-18 14:05:20 »
Не знаю як там в кого, а в мене воно жахливо працювало в бунті. Ще 2 версії тому викосив, та повністю перемкнув на алсу.

Плюси: звук тепер чудово працює в будь-якій програмі.
Мінус: тепер звук працює одночасно лише в одній програмі  ::)
« Змінено: 2010-05-18 14:07:02 від modeus »
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #2 : 2010-05-18 14:19:36 »
Дивно, в мене - Алса і цього мінуса нема.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Pulse Audio
« Відповідей #3 : 2010-05-18 14:21:31 »
Аналогічно з modeus, працювало просто жахливо, тільки навпаки - коли стояла Pulse Audio то звук був лише в одній програмі. Були ще проблеми з відтворенням звуку, але я вже не пам'ятаю так як видалив дуже давно і тепер використовую лише алсу і задоволений. Якщо не помиляюсь то вона встановлювалась за замовчуванням в OpenSuse 11.0 але в 11.1 та 11.2 вже ні, з чого я зрозумів що розроби OpenSuse теж не вважають її чимось дуже не обхідним.
Взагалі ідея дуже не погана, але реалізація... Дуже рідко можна почути схвальні вигуки про неї, за звичай єдине що про неї питають - "Як це видалити?!"
Не по темі - джунглі відтворення звуку в лінукс
« Змінено: 2010-05-18 14:28:10 від Code_Warrior »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #4 : 2010-05-18 15:31:41 »
Вже давно стоїть. Жодних нарікань.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #5 : 2010-05-18 15:33:45 »
«З коробки» у Mandriva 2010.0 на ALC883 були проблеми: PA неправильно обчислював гучність (збивав до 32 відсотків). Доводилося кожен раз вирівнювати у KMix. Після оновлення до 0.9.22 у березні все стало досить добре (принаймні проблеми з завантаженням зникли), але помилки округлення під час передискретизації призводять до того, що приблизно кожні 10 хвилин звук десь на півсекунди затинається.

Як і прогнозували, Леннарту набридло гратися з PA: він тепер розробляє нову систему завантаження служб та нові методи створення панорамних фото.

Тим часом, з openSUSE 11.3 (за чутками) PA випиляють повністю. Думаю, PA чекає доля попереднього гномівського звукового сервера (esound). Аудиторія сервера обмежиться тими, кому його можливості справді потрібні (перемикання гарнітури, розповсюдження звукових даних локальною мережею тощо, ну, і звичайно, користувачі самого GNOME  ;) ).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #6 : 2010-05-18 19:23:53 »
Не по темі - джунглі відтворення звуку в лінукс
Ще й як по темі: з того графа випливає марґінальність ПульсАудіо порівняно з Альсою  :D
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #7 : 2010-05-18 21:54:33 »
Не по темі - джунглі відтворення звуку в лінукс
Ще й як по темі: з того графа випливає марґінальність ПульсАудіо порівняно з Альсою  :D
Власне, воно так працює, а той графік підозрілий.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #8 : 2010-05-19 02:04:59 »
Не по темі - джунглі відтворення звуку в лінукс
Ще й як по темі: з того графа випливає марґінальність ПульсАудіо порівняно з Альсою  :D
Власне, воно так працює, а той графік підозрілий.

той інший графік намальовано адобівцями, які по-людські код під 64 біти перекомпілювати роками не можуть :)
але це не знімає проблеми надмірної кількості компонентів в системі звуку Linux :\
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #9 : 2010-05-19 11:07:00 »
На роботі - ALSA, вдома - PA. Жодних нарікань.
Чудова ідея на мою думку. На жаль, через невміле налаштування (чи то користувачів, чи то розробників дистрибутивів) часто виникають проблеми.

Цікаво, а яку альтернативу збираються запропонувати в suse? Випиляти та залишити gnome - може бути дуже складним завданням.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #10 : 2010-05-19 11:53:30 »
Дійсно, РulseАudio реально немає чим замінити. В OpenSuse вирішили трохи просто полякати своїх користовачів

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Pulse Audio
« Відповідей #11 : 2010-05-19 14:31:12 »
Дійсно, РulseАudio реально немає чим замінити. В OpenSuse вирішили трохи просто полякати своїх користовачів
Чому це не має чим? По вашому народ сидить без звука з часів коли PA вимкнули за замовченням? Я згоден - ідея РА не погана, але реалізація... OpenSuse це не якийсь там homemade дистрибутив про який навіть на distrowatch не знають, тому до тих хто там збирає пакети ніяких претензій не може бути.
« Змінено: 2010-05-19 14:31:40 від Code_Warrior »

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #12 : 2010-05-19 15:15:22 »
Наведіть тоді приклад звукового сервера, який йде на заміну РulseАudio

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #13 : 2010-05-19 15:19:52 »
Наведіть тоді приклад звукового сервера, який йде на заміну РulseАudio
Запустіть портативну систему Kubuntu 10.04 (вчора прийшов конвертик). Там поряд з PA типово йде Jack.  ;)

Розумієте, нехай це було і не так давно, коли я вперше серйозно почав працювати у Linux (у 2005 році) звук там був, звук з декількох програм нормально змішувався, звук не затинався, коли я запускав Amarok, щоб щось послухати. Потім прийшов «аудіо-терорист» і півтора роки звукову систему ковбасило так, що не приведи господи. У результаті маємо: щасливі користувачі Bluetooth-гарнітур можуть з’єднувати свої гарнітури з одною з своїх чотирьох звукових карток по черзі, але я не можу послухати пісні без затинання. На біса це мені потрібно?

Леннарт і сам тепер стверджує, що PA виконує низькоякісну дискретизацію і має надто високу латентність для професійного використання. Професіонали мають обрати Jack. А на кого розраховано PA? На мене? На вас? Ви що маєте дві звукові картки і бездротову гарнітуру? Слухаєте на комп’ютері, з шумними вентиляторами звук у форматі 5.1? Якщо все це потрібно 10% відсоткам користувачів, чому інші (нехай їх теж буде 10%) мають сплачувати ціну?
« Змінено: 2010-05-19 15:28:26 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #14 : 2010-05-19 15:42:03 »
Запустіть портативну систему Kubuntu 10.04 (вчора прийшов конвертик)
А вони, того, знову на халяву розсилають?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.