Автор Гілка: Хто що думає про використання дома піратської Вінд  (Прочитано 10940 раз)

Відсутній vasia

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 50
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Підписи збираєш? Я можу додати свій. Але хотілося б трохи більше конкретики - наприклад те, що "впровадження Лінукс суттєво збільшить внутрішнє виробництво програмних продуктів, кількість робочих місць для спеціалістів та зменшить відтік цих спеціалістів за кордон" і таке інше.
а агрументувати такі висновки?
зовсім не очевидно що якщо всюду поставити лінукс то зменшится відтік спеціалістів.
ну а про збільшення внутрішнього виробництва - в цьому випадку воно збильшиться лиша на наступні кілька років, і за рахунок переписування вже існуючих наробок для вінди.
Do not adjust your mind, there is a fault in reality.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
І підписи також. Взагалі, думаю яким чином його надіслати.  ??? Може через політичні організації, а може якось інакше.

Відкритий лист через mainda.org.ua. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Юрій Василюк

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
П. Єгоров, цілком підтримую Вашу ініціативу.
Боротьба з піратством в наших умовах дешевої робочої сили може призвести до появи якісних і недорогих програм. Так що в цьому відношенні вирішення піднятого на зустрічі питання може мати деякий позитивний ефект. Хоча знаючи дещо про комерційний геній БГ (який, на мою думку, межує зі злодійством), думаю, особливо після згаданої обіцянки про нарощення присутності, що широкому користувачу буде запропонований штучно вихолощений дешевий Windows (подібно до того, як це зроблено в Росії), який в значній мірі задовільнить тих, хто розглядає комп'ютер як вдосконалений телевізор + ігрову приставку. Він може, на жаль, вкупі з вихолощеним дешевим офісом задовільнити і тих, для кого комп'ютер = вдосконалена друкарська машинка. Це мені якраз найбільше не подобається. Є відомий вислів древніх - стережіться данайців, навіть якщо вони приносять дари, і в даній ситуації він, здається, цілком доречний.
   Основна ідея порядного виробника - запропонувати споживачу якісний продукт за доступною ціною.  Основна ідея БГ - примусити споживача використовувати тільки його продукт будь-якими способами (в рамках чинного законодавства), штучно закриваючи йому альтернативи. "Робити так, щоб користувач не міг без нас обійтись" - ось ключ до його комерційного успіху (можна ВІДБИРАТИ в людей гроші в рамках закону). Це причина, через яку я не буду сприймати Windows, навіть якщо би він був ідеальним, а він далеко таким не є. Корисно подивитись фільм "Пірати силіконової долини", теж, мабуть, піратський.
   І ще. Вся розгорнута в наш час істерія з авторськими правами дуже далека від моральності. Інтелектуальна власність, особливо програмне забезпечення, на відміну від матеріальних продуктів, мають дуже привабливу рису. Якщо я торгую скажімо зубними щітками, мені треба затратити ресурси на виготовлення кожної з них. Якщо я продав щітку, у мене її вже немає. Копіювання програм (музики, фільмів) потребує лише пристрою і носія інформації, вартість якого становить мізерну частку вартості продукту, причому кількість його у продавця від цього не зменшується. Програмний продукт в руках продавця відіграє роль преса для виготовлення користувацьких продуктів, кожен з яки сам по собі вже є пресом, і цю можливість в користувача неможливо відібрати. Саме тому, здається, піратство НІКОЛИ не буде розглядатися психологічно так, як, скажімо, пограбування магазину. А крики про авторські права багато хто в душі не буде сприймати серйозно.
   Не хочу нікого образити. Хочу почувати себе повноцінно в суспільстві, не маючи на диску Windows.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Та й ще один момент. Я поки що можу дихати вільно в тому аспекті, що навіть коли Європу заполонять патенти на ПЗ, то нам все одно до Європи, як до Пекіна рачки. Якщо майкрософту стане так багато, як "вони" хочуть, навіть ця перевага нашої відсутності в ЄС лусне, як мильна бульбашка.

Praporshic

  • Гість

Відкритий лист через mainda.org.ua. :-)
Також через obkom.com.ua, razom.org.ua, yuschenko.com.ua та через "своїх" obozrevatel.net, yabluko.org.ua.
Спробую провести його через Дніпропетровську обласну регіональну організацію ПП "Яблуко" (після того як я для них замінив піратського мастдая на федору вони погодяться, питання коли).
Гадаю спочатку його викладу для збору підписів десь в цьому розділі (якщо ніхто не буде проти). Головне щоб вдома електрику увімкнули, бо з роботи цього не зробиш.

Praporshic

  • Гість
...а ось в якості "народної " системи вінда рулить, бо вони дуже прота в використанні, лінукс на звичайному домашньому/робочому компі це для ентузіастів.
В жодному разі. Мені доводиться терпіти він на харді лише для іграшок які не працюють з емуляторами (наприклад 4 хіроси 2-о дискова версія від "Буки")

k_ilya

  • Гість
також хочуть просувати
lafox
і http://www.perehid.kiev.ua/

Тепер про проблеми
1. В Мексиці наскоком всі перейшли на Linux та win-модеми з win-принтерами
 ;D
2. Росія. Розробник AltLinux ствержує ніби виробник та підтримувач "Локомотив" вніс свої глюки, Локомотив це заперечує. Нема документації, все не працює, ніхто не знає як з Лінукс працювати (ні викладачі, ні підтримка). Викладачі незадоволені, пищуть громадські листи.  Наближаються вибори і місцева влада обіцяє перейти на Windows.
3. у Fedore 3 та MyLinux 3.1 з ОпенОфіс цікавий глюк - натискання правої клавіші чи перевірка орфографії призводить до того, що Офіс зжирає всю пам'ять і своп і після довгих гальм, що межують із зависанням, вбивається ядром
4. Досить перейти на кириличню розкладку щоб перестали працювати всі символьні шорткати (такі як Ctrl-C,Ctrl-V,Ctrl-Z,Ctrl-N,Ctrl-T  :-/)

Проблем із застосуванням Лінукс дуже багато і їх треба вирішувати, інакше пропихування принесе лише купу проблем і негативні враження
« Змінено: 2005-02-02 12:51:06 від k_ilya »

Praporshic

  • Гість
також хочуть просувати
lafox
і http://www.perehid.kiev.ua/

Тепер про проблеми
1. В Мексиці наскоком всі перейшли на Linux та win-модеми з win-принтерами
 ;D
2. Росія. Розробник AltLinux ствержує ніби виробник та підтримувач "Локомотив" вніс свої глюки, Локомотив це заперечує. Нема документації, все не працює, ніхто не знає як з Лінукс працювати (ні викладачі, ні підтримка). Викладачі незадоволені, пищуть громадські листи.  Наближаються вибори і місцева влада обіцяє перейти на Windows.
3. у Fedore 3 та MyLinux 3.1 з ОпенОфіс цікавий глюк - натискання правої клавіші чи перевірка орфографії призводить до того, що Офіс зжирає всю пам'ять і своп і після довгих гальм, що межують із зависанням, вбивається ядром
4. Досить перейти на кириличню розкладку щоб перестали працювати всі символьні шорткати (такі як Ctrl-C,Ctrl-V,Ctrl-Z,Ctrl-N,Ctrl-T  :-/)

Проблем із застосуванням Лінукс дуже багато і їх треба вирішувати, інакше пропихування принесе лише купу проблем і негативні враження
Ну про цей глюк в редхатах я знаю. В АСП 10 бета було таке саме, після цього я й перейшов на СуСЕ.
А про шорткати - так  в мене вдома все працює, а на роботі у віндах - не завжди.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Дозволю собi дещо прокоментувати %)

1) На мою думку Сергiй плутає (як i бiльшiсть користувачiв компьютерiв) поняття freeware та free (open) software.

Це цiлком зрозумiло - бо слово free має 2 значення: "безкоштовний" та "вiльний".

Треба добре усвiдомлювати рiзницю мiж цими поняттями. Open Software - це НЕ безкоштовне, але вiльне програмне забезпечення.

Тому, на мiй погляд, треба у першу чергу звертати увагу, що розвиток Open Software на Українi - це насамперед - розвиток IT, iнвестицiї у сучаснi технологii тут, вдома, це виховання своїх спецiалicтiв. Чому ми маємо платити грошi й так, на мою думку, занадто багатiй заокеанськiй корпорацii, якщо ми можемо iнвестувати їх на батькiвщинi?

2) потрiбно заборонити державним установам нав'язувати "закритi" стандарти электронного документообiгу. Це стосується, наприклад, таких речей, як:
- прийом/видача документiв у форматi Ворду (той же НацБанк)
- "Звiт", який працює тiльки на платформi Win (податкова)

Напевне, цей список можна подовжити (щодо державних установ)

На жаль такi популярнi програми, як 1C, Liga - не хочуть навiть спробувати випустити портованi версii. Альтернатива Liga буде (для бухгалтерiв, iм'я програми не даю, щоб не було рекламою, кому треба - звертайтеся по email %) портована ще у цьому роцi, тому вони ще, думаю, трохи зменьшать свiй обсяг, пiсля чого повиннi заворушитися %)

З бухгалтерськими програмами трохи важче.

3) щодо погроз судом - я чомусь не чув. Чи це про SCO? Так вони, наскiльки менi вiдомо, до linux вже не мають претензiй, а мають до IBM та AIX %))
До того ж чомусь я не чув про позов MS до, наприклад, Novell, якi випускають Suse %))

Тобто позови SCO - чистої води заробляння грошей на штучному манiпулюваннi курсом акцiй.

А взагалi iдея непогана %))

Треба ще нагадати про iнiцiативу комунiстiв - свого часу вони виходили з законопроектом про OpenSoftware у державних установах.

А що до зустрічі Ющенка з БГ, я вже готую листа до обранного нами президента. Зміст буде приблизно таким:
Чому Ви домовляєтеся з іноземними виробниками які грабують своїми цінами, замість того щоб дати роботу українським розробникам. Навіщо державі платити за програмне забезпечення замість того щоб відмовитись від нього на користь більш досконалого, так як це роблять у всьому цивілізованному світі, до якого ми так бажаємо потрапити. Пан Гейтс погрожує судом державам які зроблять Linux державною системою. Але є й інші системи, ліцензійна та патентна чистота яких не викликає сунівів. Так, з піратством треба боротися, але це не означає що ми мусимо перейти на ліцензійні копії ПЗ від Microsoft. Коли ми обирали Вас президентом ми голосували за можливість вільного вибору, у той саме час Ваші кроки стають схожими на спробу нав`язати нам щось. Може Україні треба дати можливість обирати: Вільне ПЗ чи ПЗ за яке треба платити? Може треба й державним установам перейти на щось вільне а гроші які потрібно буде віддати закордонним виробникам використати на внутрішні потреби?

Прошу всіх небайдужих надсилати свої зміни/доповнення.

Praporshic

  • Гість
to PAL
Олександре Леонідовичу! Я в жодному разі не кажу про те що я не плутаю поняття. Саме тому я попросив Вас подивитися та виразити свою думку. До того ж саме до Вас я надійшлю листа перед оприлюдненням. Щодо судових погроз, так подивіться на LORі, десь було.
А про бухгалтерську программу, так невже це саме ті люди з яками я працював 3 тиждня (повні робочі), і які мені за все це заплатили аж 140 грн. та навіть спасибі не сказали за річну ліцензію яку я особисто для них зробив?????

guest

  • Гість
після цього я й перейшов на СуСЕ.
І скільки зараз сусе коштує?

Ох

  • Гість
І скільки зараз сусе коштує?
Можна просто позичити диски у когось і переписати або встановити. І це цілком законно і "майже" безкоштовно.

guest

  • Гість
Так само, як це всі з Віндовсом роблять?

Ох

  • Гість
Так само, як це всі з Віндовсом роблять?
Це що, сарказм?
Хочеш купити і мати техпідтримку по телефону та епошті - $89.95
Хочеш ЗАКОННО і безплатно дістати - звантаж собі SUSE-Linux-9.2-FTP-DVD.iso, запиши на DVD і встановлюй на здоров'я на скільки схочеш комп'ютерів і роби скільки хочеш копій. Лишень перепродувати не можна.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Так само, як це всі з Віндовсом роблять?


Не зовсiм %)
Ви можете цiлком законно витягнути з ftp.suse.com зiбранi пакети та образи дискiв для iнсталяцii. Пiсля чого встановити Suse на будь-яку кiлькiсть компьютерiв. Повторюю - цiлком законно.

Ви також можете придбати 1 (один) комплект Suse та встановити його на усi компьютери Вашоi органiзацii. I ще також буде цiлком законно! (якщо ви не встановите на iншi комп'ютери пропрiєнтарнi програми, що входять до складу продаваємого коплекту, наприклад, MainActor) Зрозумiло, що пiдтримку ви отримаєте лише на придбаний комплект або програму пiдтримки. %)))

Тобто, головна вiдмiна вiд MS - якщо Ви придбали ОС, вона ПОВНIСТЮ ВАША!
Ви можете робити з нею, що завгодно - продати, подарити, викинути, розiбрати по кiсточкам i зiбрати назад, накопiювати дискiв i продавати (якщо хтось захоче купити. Ви - вiльнi!