Автор Гілка: Модерація першої сторінки  (Прочитано 6497 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Оскільки деколи виникають суперечки щодо текстів повідомлень на сторінці новини, пропоную написати правила для цієї сторінки.

Пропоную закласти такі додаткові обмеження:

  1) Модератори мають право оформлювати і правити текст новини на власний розсуд з метою привести стиль новини до загального стилю сторінки новин. Модератори можуть (не повинні) додати коментар щодо того, які зміни були внесені і чому.
  2) Модератори мають право скасувати (перенести в інший розділ) будь яке повідомлення на головній сторінці на власний розсуд, якщо вони вважають що повідомлення не відповідає критеріям сторінки новин. У такому випадку, вони мають додати коментар з поясненням, чому повідомлення було прибране з головної сторінки.
  3) модератор може додати коментар, яким підтверджує коректність повідомлення для уникнення надмірного редагування повідомлення. Подальше обговорення змісту повідомлення допускається лише через приватні повідомлення цьому модератору.
  4) для уникнення непорозумінь, рекомендується щоб модератори вимагали від автора новини внести зміни в оформлення чи текст новини. У такому випадку, текст новини переміщується у спеціально створену групу — відстійник, де перебуває аж до публікації.
  5) новачкам, які публікують повідомлення на сторінці новин вперше, рекомендовано відразу створювати повідомлення у відстійнику, просити провести атестацію новини, та прохати когось з модераторів підтвердити новину та перенести її на сторінку новин.
  6) модераторам, для підтвердження того що їхній стиль відповідає стилю сайту, рекомендується створювати на головній сторінці новин щонайменше одне повідомлення раз на два місяці для того, щоб його могли перевірити інші модератори та учасники форуму.
  7) Автор новини може попросити про допомогу інших учасників форуму: напр. «Прошу провести атестацію новини». У відповідь модератори та учасники форуму можуть надати або змістовні коментарі про оформлення і зміст новини, або просто вказати свій рейтинг новини по 10-ти бальній системі. Напр.: «Оформлення: 8/10, зміст: 3/10. Додайте посилання на домашню сторінку програми.»
  8) Рекомендується перевіряти правопис та лексику новини перед відправленням використовуючи орфографічні словники та тематичні словники.
  9) Початківцям рекомендується (не вимагається) перевіряти повідомлення використовувати скрипт text_lint для Grease Monkey (TODO: залити на LOU), який містить перевірки на типові помилки.

Правила оформлення новини:

В новині про вихід ПЗ має бути:
Невеликий (1/5 ширини сторінки) логотип (бажано)
Повна назва та версія програмного пакету. Назва огранізації-розробника чи людини-розробника.
Список головних змін від попередньої версії/список суттєвих «фіч».
Посилання на новину з офсайту
Посилання на сторінку скачування
Можливі коментарі фахових ЗМІ, відомих спеціалістів (необовʼязково)

В новині про подію має бути:
Повна назва події, дата та час проведення, адреса проведення.
Зміст події — програма конференції (приблизна або повна)
Запрошені відомі люди (якщо такі мають бути), преса, можливо спонсори(бажано)
Відомості щодо реєстрації — посилання на відповідну сторінку сайту події, телефони, інші контакти, платність, безкоштовність участі.
(необовʼязково)Рекомендації учасникам конференції — наприклад, для підготовки доповіді.
Карта та опис шляхів добирання до місця проведення (посилання на гугл/яндексмапс), трамвай, автобус, метро, інше.


Список бажаних тем повідомлень:
TODO: пройтися по новинам і почитати коментарі

Список небажаних тем повідомлень:
TODO: пройтися по новинам і почитати коментарі

Список типових прикладів оформлення для новин:
TODO: видерти з новин.
« Змінено: 2010-04-08 14:24:52 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #1 : 2010-04-08 11:44:57 »
Як на мене - заскладно.
Ідея непогана, але правила трішки упростити. Відстійник - ще куди не йшло, а от атестація - це вже як заправські вчителі, через кожні п'ять років мають атестуватися.
Як на мене - просто розробити зразки новин та шаблони оформлення з критеріями що має бути, чого не має бути, тоді не треба буде когось атестувати - просто порівнюємо зі зразком і все.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #2 : 2010-04-08 11:58:50 »
Як на мене - заскладно.
Ідея непогана, але правила трішки упростити. Відстійник - ще куди не йшло, а от атестація - це вже як заправські вчителі, через кожні п'ять років мають атестуватися.
Як на мене - просто розробити зразки новин та шаблони оформлення з критеріями що має бути, чого не має бути, тоді не треба буде когось атестувати - просто порівнюємо зі зразком і все.

Оформлення — згоден. Треба зробити декілька перевірених шаблонів для новин.

Щодо тексту — не згоден. Те що є новиною сьогодні, наступний раз може всім уже набриднути. Та й лексика у нас деколи сильно відрізняється. До того ж, атестація рекомендується а не вимагається.

Можу ще запропонувати використовувати скрипт text_lint для жирної мавпи, куди вписати перевірки на типові помилки і русизми. Мені особисто він допомагає.
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #3 : 2010-04-08 12:41:48 »
про відстійник — чудова ідея. я не пам’ятаю, вже десь була тема з правилами оформлення новин чи ні?

щодо атестації — то зайве. якщо модератор створює «погану» новину, вона правиться або йде у відстійник, як і всі інші. якщо модератор регулярно постить «погані» новини, ну то виникне логічне питання, чи може він і надалі бути модератором? Якось не так багато в нас модераторів, щоб для них міністерство освіти створювати, все і так видно :)

ну, і шаблони не завадять, так.
« Змінено: 2010-04-08 12:45:50 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #4 : 2010-04-08 13:29:45 »
Щодо тексту - я мав на увазі десь таке:

В новині про вихід ПЗ має бути:
Невеликий (1/5 ширини сторінки) логотип (бажано)
Повна назва та версія софтини. Назва огранізації-розробника чи людини-розробника.
Список головних змін від попередньої версії/список суттєвих "фіч".
Посилання на новину з офсайту
Посилання на сторінку скачування
Можливі коментарі фахових ЗМІ, відомих спеціалістів (необов'язково)

В новині про подію має бути:
Повна назва події, дата та час проведення, адреса проведення.
Зміст події - програма конференції (приблизна або повна)
Запрошені відомі люди (якщо такі мають бути), преса, можливо спонсори(бажано)
Відомості щодо реєстрації - посилання на відповідну сторінку сайту події, телефони, інші контакти, платність, безкоштовність участі.
(необов'язково)Рекомендації учасникам конференції - наприклад, для підготовки доповіді.
Карта та опис шляхів добирання до місця проведення (посилання на гугл/яндексмапс), трамвай, автобус, метро, інше.

Ваші корективи?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #5 : 2010-04-08 14:10:58 »
Про відстійник — чудова ідея. Я не пам’ятаю, вже десь була тема з правилами оформлення новин чи ні?
Я напевно пропустив таке обговорення, або воно ні до чого не привело.

Щодо атестації — то зайве. Якщо модератор створює «погану» новину, вона правиться або йде у відстійник, як і всі інші. Якщо модератор регулярно постить «погані» новини, ну то виникне логічне питання, чи може він і надалі бути модератором? Якось не так багато в нас модераторів, щоб для них міністерство освіти створювати, все і так видно :)
Можна залишити атестацію тільки для новачків чи для бажаючих. Тобто, замість того щоб просити конкретного модератора допомогти з оформленням новини, можна попросити провести атестацію новини усіх бажаючих з модераторами включно.

PS.
А чому у мене "бажаючих" підсвічується червоненьким? Ґуґл мовчить як партизан. [smiley=sad2.gif]
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #6 : 2010-04-08 14:26:01 »
Підправив правила 5 і 6 додав 7,8, і 9.
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #7 : 2010-04-08 14:36:09 »
Цитата
А чому у мене "бажаючих" підсвічується червоненьким? Ґуґл мовчить як партизан. Усмішка
тому що активні дієприкметники в українській мові — це як оператор goto: їх варто уникати. Замість кострубатого «бажаючі» можна сказати «охочі» (у Могилянці цього вчать на першій же парі з грама-нацизму, а на другій парі вчать, що замість «об’ява» тре писати «оголошення»  :)).
« Змінено: 2010-04-08 14:38:26 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #8 : 2010-04-08 16:54:18 »
Може, зробити окрему гілку, а ту дозволити лише модераторам?

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #9 : 2010-04-08 17:55:25 »
Цитата
новачкам, які публікують повідомлення на сторінці новин вперше, рекомендовано відразу створювати повідомлення у відстійнику

В мене є певні сумніви, що хоч хтось буде це свідомо виконувати. Такі речі варто автоматизувати, а це рівносильно премодерації - яка, в наших умовах, є не надто хорошою ідеєю. Хіба що дати право на підтвердження новин широкій групі користувачів (скажімо, всім від 3х зірок). Не знаю, наскільки це реально реалізувати.

Edit:
На мою думку, ідея відстійника практично рівносильна премодерації новин, з тією лише відмінністю, що користувач може сам вибирати, куди йому писати - на голову стрічку чи у відстійник. По-моєму, це напівміра.

Давайте визначимось - головна проблема у смітті в rss, чи не так?
« Змінено: 2010-04-08 18:02:12 від Cthulhu »

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #10 : 2010-04-08 17:58:22 »
У відповідь модератори та учасники форуму можуть надати або змістовні коментарі про оформлення і зміст новини, або просто вказати свій рейтинг новини по 10-ти бальній системі. Напр.: «Оформлення: 8/10, зміст: 3/10. Додайте посилання на домашню сторінку програми.»
А зараз їм хтось забороняє це робити?
або просто вказати свій рейтинг новини по 10-ти бальній системі. Напр.: «Оформлення: 8/10, зміст: 3/10.

M.: Хтось забуває читати правила. * за порушення п. 10.
« Змінено: 2010-04-09 13:55:12 від roman-pikalyuk »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #11 : 2010-04-09 01:11:57 »
На мою думку, ідея відстійника практично рівносильна премодерації новин, з тією лише відмінністю, що користувач може сам вибирати, куди йому писати - на голову стрічку чи у відстійник. По-моєму, це напівміра.

Давайте визначимось - головна проблема у смітті в rss, чи не так?

Ні, я не читаю rss-ки.
Мене просто завидки беруть коли я бачу як поставлена робота на файлообмінних сайтах. :-)

Потрібно місце для чернеток. Не завжди є час якісно підготувати новину.
[Fedora Linux]

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #12 : 2010-04-09 14:41:11 »
Цитата

M.: Хтось забуває читати правила. * за порушення п. 10.
Е-е, я ж не скидав його id!

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #13 : 2010-04-09 15:02:08 »
Володимире, можна приклади сайтів (у приват хоча-б, якщо це страшні варезники, але нам вони треба не з метою скачати щось, а просто подивитися організацію), подивитися, подумати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Модерація першої сторінки
« Відповідей #14 : 2010-04-09 15:48:35 »
Володимире, можна приклади сайтів (у приват хоча-б, якщо це страшні варезники, але нам вони треба не з метою скачати щось, а просто подивитися організацію), подивитися, подумати.

Приклади:
  hurtom.com
  ex.ua
  torrents.net.ua

Я вважаю, що нам варто перейняти найкращі методи оформлення новин.
[Fedora Linux]