Опитування

Яку СКВ використовувати для розробки нашого сайту?

Subversion
5 (33.3%)
Mercurial
4 (26.7%)
Git
4 (26.7%)
Іншу
2 (13.3%)

Проголосувало: 11

Автор Гілка: Процес розвитку сайту  (Прочитано 10987 раз)

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #15 : 2010-04-15 19:55:40 »
Цікава ідея. Особисто я за Subversion хоча і Git наче не погана річ.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #16 : 2010-04-15 20:15:38 »
Цікава ідея. Особисто я за Subversion хоча і Git наче не погана річ.
Вони, взагалі-то, призначені для зовсім різних моделей розробки, тому їх порівнювати просто не можна; до того ж, сотні мільйонів kernel-девелоперів не можуть помилятись.

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #17 : 2010-04-15 20:26:37 »
їх порівнювати просто не можна
А я і не порівнював :) Просто з Git я тільки почав розбиратися і ще не зовсім зрозумів що до чого, а от Subversion мені ближче.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #18 : 2010-04-15 20:45:31 »
М-дя. Толку з такого голосування... пропоную зупинитись на git (як на найбільш середньому варіанті) і припинити балаган.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #19 : 2010-04-15 21:46:22 »
+1 hg. Ми ж не ядро розробляємо, як-не-як.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #20 : 2010-04-15 22:05:03 »
Гіт чи меркуріал (ІМХО) - я так й не зміг достоту в'їхати в cvs/svn, в той час як у мережі повно мануалів типу "гіт для чайника за п'ять хвилин".
http://www.cs.put.poznan.pl/csobaniec/Papers/svn-refcard.pdf

Ніколи не розумів: на біса все виконувати з консолі, у три команди, які складаються з вдвічі більшої кількості символів, і все у проекті, у якому 1-2 розробники. Зростає крутизна?

Гілки (branches)? А що будуть випуски?

Синхронізація гілок (cherry-pickup)? А що будуть дві гілки розробки?

Як уже хочеться всього вище переліченого, тоді краще Bazaar: Canonical наробила йому тисяча і одну графічну морду з можливостями аналізу і синтезу.

А взагалі, ідіотизм крокує планетою: DVCS пхають куди треба і куди не треба. Точно як той Python. Скоро будь-який розробник hello-world вважатиме своїм обов’язком створити вісім гілок у сховищі, а щоб зібрати програму треба буде виконати серію хитромудрих команд зі звантаження даних зі сховища і переходу до версії, яку хоч якось можна зібрати.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #21 : 2010-04-15 22:36:00 »
Пан має досвід використання різних систем контролю версій у реальних проектах? Пан може дати порівняльну характеристику, чи обґрунтовану пораду, коли і яку систему використовувати? Якщо пан не має і не може, то я попросив би пана зайнятись якимось іншим корисним ділом; тут холівари явно не доречні.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #22 : 2010-04-15 23:02:49 »
M: * за провокацію флейму.
« Змінено: 2010-04-15 23:16:35 від Cthulhu »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #23 : 2010-04-16 11:13:16 »
Гілки (branches)? А що будуть випуски?
Синхронізація гілок (cherry-pickup)? А що будуть дві гілки розробки?
Будуть. Якщо експериментами побажають займатися декілька учасників, кожен зробить собі свій ЛОУ з преферансом і поетесами.
З одного боку yurchor ніби правий - навіщо купувати дорогущий Photoshop, якщо намалювати все можна в безкоштовному Paint.NET. З іншого боку, ПЗ, необхідне для реалізації вищезапропонованих можливостей, абсолютно безкоштовне і якщо ми не використаємо і 10% можливостей того git - то і що, воно їсти не просить, аби нормально працювало те, що нам потрібно.
« Змінено: 2010-04-16 11:13:43 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #24 : 2010-04-16 11:37:15 »
Власне, чого я за hg - якщо буде декілька тестових версій, то за допомогою mq (mercurial queues extension) дуже зручно підтримувати твої зміни синхронізованими зі змінами у upstream. По-перше, зміни не губляться десь в історії комітів/синхронізацій, по-друге, ці зміни не фіксовані - ви можете в будь-який момент допиляти коміт й таким чином тримати історію організовано й в чистоті до того часу, як апстрім прийме ваш патч. По-третє, при синхронізації з апстрімом репо з декількома патчами, вам доведеться розбиратися за раз лише з пов'язаними між собою змінами одного патчу, а не зі зваленими в купу змінами всіх ваших патчів vs зваленими в купу змінами апстріму, як це є при merge.
Звичайно, можна замість mq використовувати quilt (я не пробував, тому не скажу, наскільки це зручно) у зв'язці з будь-якою системою контролю версій...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #25 : 2010-04-16 11:57:53 »
Власне, чого я за hg — якщо буде декілька тестових версій, то за допомогою mq (mercurial queues extension) дуже зручно підтримувати твої зміни синхронізованими зі змінами у upstream. По-перше, зміни не губляться десь в історії комітів/синхронізацій, по-друге, ці зміни не фіксовані — ви можете в будь-який момент допиляти коміт й таким чином тримати історію організовано й в чистоті до того часу, як апстрім прийме ваш патч. По-третє, при синхронізації з апстрімом репо з декількома патчами, вам доведеться розбиратися за раз лише з повʼязаними між собою змінами одного патчу, а не зі зваленими в купу змінами всіх ваших патчів vs зваленими в купу змінами апстріму, як це є при merge.
Для сабверсії: http://savana.codehaus.org/gettingstarted.html — воно?
[Fedora Linux]

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #26 : 2010-04-16 12:48:25 »
Мабуть воно, хоча я ніби не побачив можливості зміни вже зроблених комітів, і не зрозумів, чи можна робити декілька користувацьких гілок, що б накладалися одна на одну послідовно (власне, якщо комміти незмінні, було б добре мати можливість тримати й розробляти не пов'язані між собою модифікації окремо). Проте можливо я просто незнайомий з svn, тому погано уявляю звичайний процес розробки з її використанням, а отож не бачу можливостей/зручностей.
Edit:
P.S. Правда MQ теж має недоліки - він заснований на quilt, відповідно, використовує патчі у форматі diff, отож мабуть погано/зовсім не працюватиме з бінарними файлами на кшталт малюнків.
« Змінено: 2010-04-16 13:12:44 від ISBear »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #27 : 2010-04-16 13:07:13 »
додав ентропії до цього опитування — проголосував за всі пункти, бо сам пробував лише svn і то пару разів.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #28 : 2010-04-16 15:07:48 »
А що із цього потребує мінімум мороки при освоєнні?
Flame:
Perforce :)

освоїти так, а от користуватись не дуже. мені він не подобається. крім того він платний (хоча здається для open source безкоштовний)

швидше всього освоїти SVN

svn checkout
svn update
svn commit
svn add

цих команд вистачить на довгий час.

хоча звісно ця технологія застаріла. майбутнє за розподіленими системами. такими як Bazaar i Mercurial.

доречі чому в списку немає Bazaar ?
Ubuntu 8.04

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #29 : 2010-04-16 15:38:45 »
хоча звісно ця технологія застаріла. майбутнє за розподіленими системами. такими як Bazaar i Mercurial.
доречі чому в списку немає Bazaar ?
Пан має досвід використання різних систем контролю версій у реальних проектах? Пан може дати порівняльну характеристику, чи обґрунтовану пораду, коли і яку систему використовувати? Якщо пан не має і не може, то я попросив би пана зайнятись якимось іншим корисним ділом; тут холівари явно не доречні.

Хто які ще страшні слова знає? Де мої cvs і darcs?

M: якщо хто хоче пофлеймити на тему різних VCS, хай створює тему в балачках. Тим, хто робить це тут, буду видавати зірки, плюси і бани. З насолодою.
« Змінено: 2010-04-16 15:42:10 від Cthulhu »