Опитування

Яку СКВ використовувати для розробки нашого сайту?

Subversion
5 (33.3%)
Mercurial
4 (26.7%)
Git
4 (26.7%)
Іншу
2 (13.3%)

Проголосувало: 11

Автор Гілка: Процес розвитку сайту  (Прочитано 10986 раз)

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #30 : 2010-04-16 18:49:49 »
відки стільки агресії?

якщо є конкретні питання - задавайте.

я користувався довгий час Microsoft SourceSafe, Subversion, Perforce. Провів міграцію проекту із Subversion на Bazaar.

все описувати це тема для здоровенної статті. якщо коротко то так:

Microsoft SourceSafe - надзвичайно повільна система. В проекті на кілька тисяч файлів робота стає дискомфортною. можливо вона еволюціонувала, але повертатись до неї я не хочу. Без інтеграції в середовище розробки працювати незручно, оскільки перед редагуванням потрібно робити чекаут і чекін після.

Subversion - дуже проста, зручна і стабільна система. просте і інтуїтивне налаштування сервера. освоїти клієнт можна за 10 хвилин, а сервер - години за три. якщо немає трьох годин, то для повних аматорів існує дуже зручний сервер під оффтопік http://www.visualsvn.com/server/
рекомендую новачкам. Деякі незручності починаються при користуванні в команді чоловік на 20-30 - відчувається, що сервер працює дещо повільно, особливо якщо багато бінарних даних. Але цілком терпимо загалом.

Perforce - гігантська і дуже дорога система. добре показує себе при передачі великих об'ємів даних. Наш адмін тоді поставив 2 гігабітні карти і сервер цілком успішно їх освоїв. Якщо працюєш із проектами по 30-40 гігабайт - то явно відчувається більш швидка робота мережі після Subversion. Але особисто для мене не зручна. Із недоліків - вимагає постійного підключення до серверу, а такош практикує філософію "чекайут - едіт - чекін", тобто без інтеграції в середовище розробки користуватись не зручно. профі задрочі розказують що все можна налаштувати... але для чого якщо є Subversion?? безкоштовний і зручний

десь після рік користування централізованою системою назразок Subverion ви помічаєте одну незручну особливість. Ви не можете спочатку закомітити, а потім змержити. А мерж операція часто нетривіальна (одного разу я робив рефакторинг і не комітився 3 тижні, після чого іще 2 повних дні мержив). Інколи при необережних рухах дані втрачаються (був випадок коли я випадково видалив не той файл і робота за день була б втрачена якби не резервна копія, яку зробив Vim).

Перехід на розподілені системи дає наступні бенефіти:
- локальні коміти і взагалі повна незалежність від серверу
- безпечний мерж даних завдяки можливості проміжних і локальних комітів
- більш інтелектуальний бранчинг
« Змінено: 2010-04-16 18:52:32 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #31 : 2010-04-16 18:51:58 »
взагалі я сподівався, що локальний контингент достатньо розуміється на темі і тут не варто розжовувати такі дрібниці як різниця між централізованими і розподіленими системами.

я взагалі не маю звички флеймити і холіворити, хібащо жартома. якщо є конкретніші питання - звертайтесь.

доречі саме в даний момент пишу корпоративний мануалл по базару. якщо пан модератор не буде на мене більше кричати, то можу поділитись.
« Змінено: 2010-04-16 18:56:23 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #32 : 2010-04-16 19:01:10 »
десь після рік користування централізованою системою назразок Subverion ви помічаєте одну незручну особливість. Ви не можете спочатку закомітити, а потім змержити. А мерж операція часто нетривіальна (одного разу я робив рефакторинг і не комітився 3 тижні, після чого іще 2 повних дні мержив). Інколи при необережних рухах дані втрачаються (був випадок коли я випадково видалив не той файл і робота за день була б втрачена якби не резервна копія, яку зробив Vim).
Це відома проблема. Її можна вирішити використовуючи Савану (див. вище). Мене найбільше добиває загальмованість сабверсії.

Перехід на розподілені системи дає наступні бенефіти:
- локальні коміти і взагалі повна незалежність від серверу
- безпечний мерж даних завдяки можливості проміжних і локальних комітів
- більш інтелектуальний бранчинг

Мені все одно, яку СКВ використовувати, якщо нею дійсно користуватимуться. Але якщо це не буде Trac + Subversion, то я не витрачатиму свій час на підняття локального репозиторія а пошукаю безкоштовний хостинг чи попрошу допомоги.
« Змінено: 2010-04-16 19:10:18 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #33 : 2010-04-16 19:13:42 »
Якщо врахувати наявність http://www.kernel.org/pub/software/scm/git/docs/git-svn.html , то за svn (+git) зараз семеро. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #34 : 2010-04-16 19:25:19 »
під всі подібні системи є опенсорсні репозиторії - Git, Mercurial, Subversion, Bazaar.
тому можна кинути монетку.

мені особисто імпонує Launchpad, але це чисто суб'єктивний погляд.

іще із власного досвіду додам що передавати репозиторії по інтернету (а не в локальній мережі) часто викликає додаткові незручності. Може обмежувати швидкість або клієнта або сервера. Був випадок коли я підняв HTTP сервер для Mercurial - локально він працював, але віддалений комп'ютер міг забрати тільки 500-600 мегабайт, після чого конекшн рвався. Не знаю в чому була проблема, але саме по цій причині я забив на Mercurial і поставив Bazaar.

До чого я взагалі веду? якщо центральний сервер в інтернеті, то краще користуватись розподіленою системою, яка підтримуватиме локальні коміти, які проходять навіть швидше ніж коміти на сервер локальної мережі.
« Змінено: 2010-04-16 19:27:43 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #35 : 2010-04-16 19:29:10 »
Якщо врахувати наявність http://www.kernel.org/pub/software/scm/git/docs/git-svn.html , то за svn (+git) зараз семеро. :-)

подібні речі для Mercurial i Bazaar теж існують ) хоча я не пихильник )
Ubuntu 8.04

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #36 : 2010-04-22 20:04:53 »
То що вирішуємо?

До речі, багтрекер би який... речей, що потребують виправлення, вже навалом. Але це згодом можна, думаю.
« Змінено: 2010-04-22 20:07:54 від Cthulhu »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #37 : 2010-04-22 21:59:56 »
Як я зрозумів, то це буде робити пан Лісівка, тобто буде git, якщо воно все ж буде. Принципово різниці нема — головне реалізувати.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #38 : 2010-04-27 12:35:30 »
Сабверсія так сабверсія, хай буде так.

Але є неприємні новини: ЩОДО використовує свою власну ліцензію, яка є «видозміненою GPL». Відповідно, не можна використати проекти Ґуґла — там на вибір є декілька ліцензій і серед них, звісно, нема YPL. Соурсфордж, кажуть, часом дуже загальмований, хоча з ліцензіями там простіше.

Отже, нам потрібен власний репозиторій, який не накладуватиме ніяких обмежень на ліцензію. Наш сайт крутиться на першому апачі, а для сабверсії необхідно перейти на другий апач. Сподіваюся, що конфігураційні файли будуть сумісні. Якось вночі спробую замінити перший апач на другий і подивитися як воно працює... :-)
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #39 : 2010-04-27 14:37:17 »
А навіщо два апачі - чим віртуальні хости з одним апачем не годяться?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #40 : 2010-04-27 15:01:47 »
А навіщо два апачі - чим віртуальні хости з одним апачем не годяться?

Я маю на увазі, що я заміню apache1.x на apache2.x і подивлюся, чи від того нічого не відвалиться.
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #41 : 2010-04-29 16:25:50 »
Поки не вирішені технічні проблеми з моїм відновленим обліковим записом, пишу з-під анонімуса.

Але є неприємні новини: ЩОДО використовує свою власну ліцензію, яка є «видозміненою GPL». Відповідно, не можна використати проекти Ґуґла — там на вибір є декілька ліцензій і серед них, звісно, нема YPL. Соурсфордж, кажуть, часом дуже загальмований, хоча з ліцензіями там простіше.

Отже, нам потрібен власний репозиторій, який не накладуватиме ніяких обмежень на ліцензію. Наш сайт крутиться на першому апачі, а для сабверсії необхідно перейти на другий апач. Сподіваюся, що конфігураційні файли будуть сумісні. Якось вночі спробую замінити перший апач на другий і подивитися як воно працює... :-)
Мені не здається, що з цим мають бути серйозні проблеми. Я не юрист, але в мене є враження, що YPL цілком GPL-compatible, хоч її і немає у офіційному списку. Що я власне пропоную - розглянути варіант berlios.de. В них немає чітких обмежень на ліцензії, лише це:
Цитата
The goal is also to provide financial support for developers through sponsored projects. A developer has the possibility of being paid for their existing project or taking part in paid projects financed by companies. In both cases the resulting software will be Open Source Software (OSS). Specific licensing of software is left up to the individual projects, however an Open Source License must be used.
Здається, підходить, і сервіс хороший.

Ще один причина, з якої краще використати зовнішній хостінг для проекту - це наявність у таких сервісах корисних речей на зразок багтрекера. Звичайно, можна підняти локальний, але нмд це зайва робота.

Відсутній Forum admin

  • Адміністратор ЩОДО
  • Новачок
  • *****
  • дописів: 35
  • Карма: +0/-0
  • Адміністратор форуму
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #42 : 2010-04-29 19:47:23 »
Поки не вирішені технічні проблеми з моїм відновленим обліковим записом, пишу з-під анонімуса.
А що з ним не так? Я його відновив щоб інші з ним не бавилися. ;-)

Мені не здається, що з цим мають бути серйозні проблеми. Я не юрист, але в мене є враження, що YPL цілком GPL-compatible, хоч її і немає у офіційному списку.
Вона подібна, але вона не сумісна, так як вводить додаткове обмеження.

Що я власне пропоную - розглянути варіант berlios.de.
Я спробую зареєструватися і створити проект.
І хай буде воля моя.
Адмін.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Процес розвитку сайту
« Відповідей #43 : 2010-04-29 21:00:03 »
Off-topic:
Поки не вирішені технічні проблеми з моїм відновленим обліковим записом, пишу з-під анонімуса.
А що з ним не так? Я його відновив щоб інші з ним не бавилися. ;-)
Я вам листа кидав, зараз скопіюю в приват на ЛОУ....

Мені не здається, що з цим мають бути серйозні проблеми. Я не юрист, але в мене є враження, що YPL цілком GPL-compatible, хоч її і немає у офіційному списку.
Вона подібна, але вона не сумісна, так як вводить додаткове обмеження.
В будь-якому випадку, відповідає критеріям Open Source - хоч у списку її, знову ж, немає. Думаю, для berlios має підійти.