Автор Гілка: Розділ по ALT Linux  (Прочитано 5049 раз)

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Розділ по ALT Linux
« : 2010-06-20 22:55:01 »
Скажіть будь ласка, а в який розділ додавати теми, що стосуються системи ALT Linux, Simply Linux? Може створити окремий розділ для цих систем?
openSUSE + KDE

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #1 : 2010-06-20 23:45:33 »
Перше відгалуження від MandrakeLinux. Інше відгалуження від першого. Відповідно туди й пишіть. Можна ще буде до дошки дописати.

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #2 : 2010-06-22 22:51:12 »
Перше відгалуження від MandrakeLinux.

З тим жеж успіхом ви можете стверджувати, що SuSE та Mandriva - відгалуження від RedHat. То навіщо було окремі  розділи створювати ?

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #3 : 2010-06-22 23:30:42 »
Мандріва - редхатоподібна, але її настільки до біса, що чомусь для неї створили гілку ;)
Пишіть в "питання щодо RedHat" і не мучтесь.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #4 : 2010-06-22 23:40:38 »
Через їхню популярність. Ми ж не будемо на кожен можливий дистрибутив створювати окрему дошку. Я розумію, що є сенс розділити Debian з Ubuntu, бо, по-перше, різниця між ними доволі суттєва та, по-друге, україномовних користувачів кожного з дистрибутиву чимало. Сумніваюсь, що ALT Linux істотно відрізнявся структурою від Mandriva. До того ж, україномовних користувачів цього дистрибутива мало. Якщо конче бажаєте, то можна адміністратора попрохати дописати до опису ALT Linux.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #5 : 2010-06-23 00:31:31 »
Ну, Альт від Мандріви відрізняється таки суттєво, принаймні, іззовні, для звичайного користувача. Зокрема тим, що вжито aptitude. Але через невелику кількість україномовних альтівців справді окрему гілку створювати не обов'язково. Хоча, як варіант, створити щось типу "Інші дистрибутиви" і запхати туди Solaris та BSD, по яких у нас мало запитань, ну і додавати дистрибутиви on-demand - кому які треба.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #6 : 2010-06-23 00:51:06 »
ЧСумніваюсь, що ALT Linux істотно відрізнявся структурою від Mandriva.

Станом на сьогодні між цими дистрибутивами немає нічого спільного. Крім базових речей на кшталт пакетного менеджера RPM з apt над ним, SystemV-style init  і т.ін.

Цитата
До того ж, україномовних користувачів цього дистрибутива мало.

Враховуючи те, що серед майнтейнерів та розробників ALT чимало українських лінуксоїдів - не впевнений, що це твердження відповідає дійсності. Інша справа, що на відміну від більшості інших дистрибутивів комм'юніті ALT спілкується зрозумілою мовою безпосередньо на "рідних" ресурсах, і там ймовірність швидко отримати відповідь буде вище.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #7 : 2010-06-23 08:51:22 »
Як на мене, кількість користувачів цього дистрибутива трохи більша за кількість користувачів Solaris (нмсд кількість користувачів цього дистрибутива, які користуються українською локаллю, приблизно дорівнює 4). Офіційною мовою дистрибутива є російська.

Навіщо окрема гілка для цього дистрибутива на українському форумі, якщо відповіді на питання можна знайти лише російською?

Пруфлінки:
http://forum.root.ua/viewforum.php?f=36&sid=3491ab00acae087dc14f0ea50c687b19
http://uk.altlinux.org/ALT_Linux_Team
http://lists.altlinux.org/pipermail/community-ua/
http://forum.altlinux.org/
http://lists.altlinux.org/pipermail/community/
« Змінено: 2010-06-23 08:51:42 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #8 : 2010-06-23 09:43:09 »
Як на мене, кількість користувачів цього дистрибутива трохи більша за кількість користувачів Solaris (нмсд кількість користувачів цього дистрибутива, які користуються українською локаллю, приблизно дорівнює 4)

Ви навіть не уявляєте наскільки помиляєтеся. Це дивлячись кого називати користувачами. Саме ALT працює як "робоча конячка" на більшості автостанцій України. Тому якщо говорити за кінцевих користівачів - то їх набагато більше, ніж будь-яких інших.

Цитата
Офіційною мовою дистрибутива є російська.
А для якого дистрибутиву "офіційна мова" - українська ?

Цитата
Навіщо окрема гілка для цього дистрибутива на українському форумі, якщо відповіді на питання можна знайти лише російською?

Ну то так і буде.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #9 : 2010-06-23 10:15:28 »
Додав розділ для Альта. Перейменував розділ для Соляріса в розділ для інших операційних систем.
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #10 : 2010-06-23 10:24:53 »
Як на мене, кількість користувачів цього дистрибутива трохи більша за кількість користувачів Solaris (нмсд кількість користувачів цього дистрибутива, які користуються українською локаллю, приблизно дорівнює 4)

Ви навіть не уявляєте наскільки помиляєтеся. Це дивлячись кого називати користувачами. Саме ALT працює як "робоча конячка" на більшості автостанцій України. Тому якщо говорити за кінцевих користівачів - то їх набагато більше, ніж будь-яких інших.
Можливо. Але користі від них ще менше ніж від користувачів Ubuntu. Можу припустити, що користувачам терміналів все одно, яким чином працює система: питання щодо ALT Linux їх не цікавлять (принаймні я ніде не бачив жодних питань з цього приводу).

Цитата
Цитата
Офіційною мовою дистрибутива є російська.
А для якого дистрибутиву "офіційна мова" - українська ?
В принципі, у будь-якого дистрибутива, який робить внесок у переклад українською: Mandriva, Fedora, openSUSE, Debian, Ubuntu, Arch Linux, Gentoo, Grusha, якщо так хочеться.

ALT перекладає винятково російською. Насправді, ALT орієнтується на російськомовну аудиторію, робить це добре, але до чого тут Україна? Якщо зробити розділ для ALT, поза всяким сумнівом одним з перших питань буде питання мови, а це питання одразу переросте у нацпол з баном для шановних користувачів ALT Linux. Краще поганий мир, ніж добра війна.

Цитата
Цитата
Навіщо окрема гілка для цього дистрибутива на українському форумі, якщо відповіді на питання можна знайти лише російською?

Ну то так і буде.
Зрозумійте мене правильно: можна створити гілку, можна призначити gvy модератором гілки, але практика показує, що питань просто не буде (так само, як у гілці для *BSD чи Solaris).

«Кентавр» буде орієнтовано на GNOME, Ubuntu та RHEL (однакове ядро, однаковий GNOME, всі інші частини, окрім Alterator, синхронізовано). Думаю, користувачі ALT легко знайдуть відповіді у гілках для Ubuntu та Fedora. На KDE розробники поставили жирний хрест, що ще раз продемонструвало потужність команди розробників цього дистрибутива.

Технічні питання? Їх треба задавати російською мовою у відповідному списку листування. Розробники не відповідають на технічні питання навіть на офіційному форумі дистрибутива.
« Змінено: 2010-06-23 11:18:18 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #11 : 2010-06-23 11:14:41 »
YAEB — Yet another empty board. :-/
Може, варто було зачекати поки появиться щонайменше 2 користувача цього дистрибутива? Бо я поки що не побачив жодного.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Розділ по ALT Linux
« Відповідей #12 : 2010-06-23 13:12:27 »
о_О. Альтосрач. Треба скоріш закривати бо прийде gvy, видасть свій черговий перл. Нехай гілка побуде, залишатиметься порожньою - прикрити недовго.
P.S. Вгадайте, на чому крутиться сервер з ЛОУ.
« Змінено: 2010-06-23 13:13:16 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.