Автор Гілка: Екран входу в систему...  (Прочитано 2625 раз)

r00t x

  • Гість
Під обліковим записом звичайного користувача неможу поміняти екран входу в систему.

Вдається змінити екр. входу, тільки зайшовши в ікси під root . Як вирішити цю "проблему" щоб обходитись без "лазіння" в ікси під root`ом?

В мене є деякі здогадки, але що ви мені порекомендуєте?

---
Я вже обрав дистрибутив для себе :D

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #1 : 2012-10-08 03:29:06 »
Думка у мене така:

Потрібно підправити права доступу до /usr/share/apps/kdm/themes/  :o

Створити спецыальну групу. Включити користувача в ту групу.

АЛЕ як іще можна вирішити цю проблему?

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #2 : 2012-10-08 10:50:03 »
Встановити kdesudo.
Налаштувати sudo.
Встановити щось з кдєшних утиліт до конфігураційної утиліти (не пам’ятаю, що саме). (якщо це робиться з-під рута, то значить воно встановлене).
Перелогінитися (з вбивством іксів) (про всяк випадок).

або

Відредагувати /etc/kde4/kdm/kdmrc.
« Змінено: 2012-10-08 10:57:48 від ISBear »

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #3 : 2012-10-08 11:59:27 »
Встановити kdesudo.
Налаштувати sudo.
Встановити щось з кдєшних утиліт до конфігураційної утиліти (не пам’ятаю, що саме). (якщо це робиться з-під рута, то значить воно встановлене).
Перелогінитися (з вбивством іксів) (про всяк випадок).

або

Відредагувати /etc/kde4/kdm/kdmrc.

1 - sudo negodyt`sya, bo iksova programa not running

2 - KDESUDO - podyvl`usya...

3 - kill iksy - not help.
---
4 - I known, zmin`uvaty prava dostupu tam de ya vkazav - NEBEZPECHNO.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #4 : 2012-10-08 12:14:00 »
Це були два варіанта, а не чотири. Або - або.
kdesudo використовує sudo, тому sudo вам всеодно знадобиться.
Звісно, що ікси перезавантажувати треба після якихось змін (правка конфігу, довстановлення програм).

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #5 : 2012-10-08 12:17:34 »
Налаштувати sudo.
Ото таке воно пише
wds1@tbs-mbs:~$ sudo systemsettings
Password:
QDBusConnection: session D-Bus connection created before QCoreApplication. Application may misbehave.
systemsettings(2963): KUniqueApplication: Cannot find the D-Bus session server:  "/usr/bin/dbus-launch terminated abnormally with the following error: No protocol specified
Autolaunch error: X11 initialization failed.
"

systemsettings(2962): KUniqueApplication: Pipe closed unexpectedly.

wds1@tbs-mbs:~$
Чи може я не те запускаю?  :-/ Іще гляну в /etc/kde4/kdm/kdmrc.

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #6 : 2012-10-08 12:34:56 »
В третіх кедах було, при натисканні ALT F2 "Запустити від імені...", тут такого нема  :(

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #7 : 2012-10-08 14:42:32 »
1. KCM за допомогою polkit просто має спитати у вас пароль root.

2. Якщо так вже кортить запускати від root одразу, у віконечко KRunner (Alt+F2) введітьkdesu kcmshell kdm
3. Навіть у KDE 3 модулі можна було запускати від root лише за допомогою kdesu (kdesudo).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #8 : 2012-10-09 00:48:31 »
1. KCM за допомогою polkit просто має спитати у вас пароль root.

2. Якщо так вже кортить запускати від root одразу, у віконечко KRunner (Alt+F2) введітьkdesu kcmshell kdm
3. Навіть у KDE 3 модулі можна було запускати від root лише за допомогою kdesu (kdesudo).

1 - При натисканні на кнопку Застосувати у мене запитує пароль root, але все рівно нічого не зберігається!!!

2 - Невпевнений, але,... здається команди kdesu(do) у мене нема (?)  :-/. Зараз нехочу лізти у Пінгвіна і перевіряти наявність команди kdesu.

3 - У мене з дистром ідуть 4.8.5 кеди. Мені взагалі (поки що  ;)) неподобаються "оті-ото-такі-красоти" 4 кедів. Але я вже оцінив зручність "Кімнат".

В даному дистрі є проблеми з графічними ефектами та з  >:( [smiley=angry2.gif] "нєкоторимі" програмами.

ПИТАННЯ: У кого були кеди 4.8.5? Що там з kjots ? Як змусити її працювати? У мене при запуску всі менюшки та кнопки НЕАКТИВНІ. Тільки активні дві кнопки - Створити нову книгу та Створити новий лист (назви точно непамятаю!).

---
Інші питання (стосовно іксів) будуть після того як я сам щось накопаю в тирнетах.

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #9 : 2012-10-09 01:11:15 »
Відредагувати /etc/kde4/kdm/kdmrc.
Нічого не помітив, стосовно зміни Екрану входу звичайним користувачем , а кожного разу лазити в конфіг заради цього (зміни екрану входу до системи) мені не сподобається, хоча я полюбляю баблятись  ;D в конфігах.

Згадав що у /etc/kdm/kdmrc можна встановити заборону логінитись в ікси під root - виправив :).
---
Подумаю іще над kdesu(do)...
---
Я іще вчора (чи позавчора) все зробив по своєму:
- cтворив групу екравх
- додав користувача в цю группу (usermod -G екравх wds1
- змінив групу теки /usr/share/apps/kdm/themes/  на екравх
- змінив права доступу /usr/share/apps/kdm/themes/  на g+w
- все.
---
- Питання: - чи я цими діями створив додаткову діру для "гостей"?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #10 : 2012-10-09 07:31:17 »
1. KCM за допомогою polkit просто має спитати у вас пароль root.

2. Якщо так вже кортить запускати від root одразу, у віконечко KRunner (Alt+F2) введітьkdesu kcmshell kdm
3. Навіть у KDE 3 модулі можна було запускати від root лише за допомогою kdesu (kdesudo).

1 - При натисканні на кнопку Застосувати у мене запитує пароль root, але все рівно нічого не зберігається!!!

У вас піратський Linux. Терміново зареєструйте у офісі UALinux. ;)

Цитата
2 - Невпевнений, але,... здається команди kdesu(do) у мене нема (?)  :-/. Зараз нехочу лізти у Пінгвіна і перевіряти наявність команди kdesu.
У будь-якому дистрибутиві (навіть у Slackware) є або kdesu, або kdesudo. Вони є частинами kdebase. Без них KDE просто не встановиться.

Цитата
3 - У мене з дистром ідуть 4.8.5 кеди. Мені взагалі (поки що  ;)) неподобаються "оті-ото-такі-красоти" 4 кедів. Але я вже оцінив зручність "Кімнат".

В даному дистрі є проблеми з графічними ефектами та з  >:( [smiley=angry2.gif] "нєкоторимі" програмами.

ПИТАННЯ: У кого були кеди 4.8.5? Що там з kjots ? Як змусити її працювати? У мене при запуску всі менюшки та кнопки НЕАКТИВНІ. Тільки активні дві кнопки - Створити нову книгу та Створити новий лист (назви точно непамятаю!).

---
Інші питання (стосовно іксів) будуть після того як я сам щось накопаю в тирнетах.
Я ось не розумію, якщо ви користуєтеся російським (неповним) перекладом, чому б вам не з’їсти мізки учасникам LOR, замість нидіти на цьому форумі? У KJots є перекладена українська довідка (а... ви ж користуєтеся російським перекладом, ну то вигрібайте самі...).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

r00t x

  • Гість
Re: Екран входу в систему...
« Відповідей #11 : 2012-10-09 11:40:27 »
У вас піратський Linux. Терміново зареєструйте у офісі UALinux. ;)
та нє-є, Лінукс у мене - то шо нада, а от 4Кеди - глючні (або я не вмію користуватись ними).

У будь-якому дистрибутиві (навіть у Slackware) є або kdesu, або kdesudo. Вони є частинами kdebase. Без них KDE просто не встановиться.

Погоджуюсь., але іще не перевіряв...

Я ось не розумію, якщо ви користуєтеся російським (неповним) перекладом, чому б вам не з’їсти мізки учасникам LOR, замість нидіти на цьому форумі? У KJots є перекладена українська довідка (а... ви ж користуєтеся російським перекладом, ну то вигрібайте самі...).
;D Поки що я не локалізував систему. Можливо сьогодні додам дещо з kdei-...

Довідка-довідкою, але воно не прац... Мабуть дійсно спочатку потрібно глянути довідку (в тому числі і в тирнетах), а потім...

Off-topic:
:-? ,  :-/ Проганяєте? ... Нєдаждьотєсь! Мосок рассєян не смачний - мені більш до вподоби національна кухня.