Опитування

Я використовую linux бо:

Він безкоштовний
75 (17.6%)
Він відкритий
81 (19.1%)
Він простий
42 (9.9%)
Він безпечний
92 (21.6%)
Я принциповий противник вікон
33 (7.8%)
Напишу в коментарях
13 (3.1%)
Зручний
66 (15.5%)
Складний
23 (5.4%)

Проголосувало: 136

Автор Гілка: Чому Ви обрали Linux?  (Прочитано 53978 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #30 : 2009-05-26 09:38:49 »
Відкритий код мене цікавить не з практичної точки зору, а з релігійної :)
Ммм. Їжу для тролів треба покласти до холодильника, щоб не зіпсувалася.  :)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Moses

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
  • Наша рросповідь...
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #31 : 2009-05-26 10:07:05 »
Відкритий код мене цікавить не з практичної точки зору, а з релігійної :)
Ммм. Їжу для тролів треба покласти до холодильника, щоб не зіпсувалася.  :)
Нічого подібного. Прагматичний підхід з єдиним критерієм вибору "те, що мені найзручніше сьогодні" веде до тупика. Слово "релігія" можна замінити словосполученням "соціальна свідомість", яка різниця...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #32 : 2009-05-26 11:36:10 »
Нічого подібного. Прагматичний підхід з єдиним критерієм вибору "те, що мені найзручніше сьогодні" веде до тупика. Слово "релігія" можна замінити словосполученням "соціальна свідомість", яка різниця...
Хочу з вами не погодитися.
Те, що я використовую - то виключно моя справа і ні на кого не впливає. Тому керуюся отим єдиним критерієм. А "соціальна свідомість" - то якщо я впроваджу ВПЗ в освіті, турбуючись про інших, не вимагаючи за це винагороди.
Щодо релігії - вона у нас, на жаль, дуже часто асоціюється з фанатизмом. От саме цю їжу слід класти до холодильника.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #33 : 2009-05-26 14:57:17 »
Відкритий код мене цікавить не з практичної точки зору, а з релігійної :)
Практична сторона є навіть якщо ви її не бачите.
1) коли код закрити - ніхто крім розробника його не лататиме. Відповідно відкритий може підлатати більша кількість людей (з практичних міркувань: самому ж і користуватись).
2) в відкритий код мало сенсу напихати троянів: всеодно його купа людей побачить без всілякого доктора веба.
3) Тарбол з відкритим кодом можна поставити на велику кількіть платформ.
4) можна перекомпілити ядро під конкретні потреби системи і повикидати весь мотлох (напр. підтримку IDE)
5) гарний код можна самому почитати і трохи повчитись.
6) при виникненні конфлікту версій з світом іноді допомагає банальна переконфігурація і перезбирання.
7) Більшість переваг Дженти зумовлені саме відкритим кодом.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Пупс

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #34 : 2009-05-26 15:07:00 »
Бо я за 4 роки вивчив віндовс вздовш і поперек  ::) І ше хотів безплатно сидіти з чистою совістю  :D

Відсутній Moses

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
  • Наша рросповідь...
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #35 : 2009-05-26 16:27:51 »
Практична сторона є навіть якщо ви її не бачите.
1) коли код закрити - ніхто крім розробника його не лататиме. Відповідно відкритий може підлатати більша кількість людей (з практичних міркувань: самому ж і користуватись).
Я не програміст і самотужки нічого підлатати не зможу. Якість відомих мені закритих відповідників вільних додатків, якими я користуюсь, є по меншій мірі задовільною, а часто - відкриті програми намагаються "тягнути" на рівень закритого відповідника (наприклад Gimp vs Photoshop).

2) в відкритий код мало сенсу напихати троянів: всеодно його купа людей побачить без всілякого доктора веба.
Для мене це не аргумент. Я миролюбно ставлюся до троянів.

3) Тарбол з відкритим кодом можна поставити на велику кількіть платформ.
Для мене це не актуально.

4) можна перекомпілити ядро під конкретні потреби системи і повикидати весь мотлох (напр. підтримку IDE)
Теж не актуально (для мене).

5) гарний код можна самому почитати і трохи повчитись.
Програмування знаходиться по-за сферою моїх інтересів.

6) при виникненні конфлікту версій з світом іноді допомагає банальна переконфігурація і перезбирання.
Тут погоджусь.

7) Більшість переваг Дженти зумовлені саме відкритим кодом.
Питання переваг Дженти - то окрема неоднозначна розмова, тому коментувати не буду, бо і так модератор про тролей сьогодні вже згадував :)

Коли дві софтіни мають приблизно однакові користувацькі якості, або коли просто є можливість задовольнитись меншим - іноді ну немає інших причин вибору, крім ідеологічних (ніякого фанатизму). Так, я хочу бачити у майбутньому світі потужні, конкурентоспроможні відкриті програми по причинам, які Ви перерахували. Але сьогодні і зараз вибір на користь відкритого софту ніяких переваг мені не дає.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #36 : 2009-05-26 16:58:57 »
Цікаво, чому незважаючи на свої переваги ВПЗ не користується хоча б такою ж популярністю як прорієтарщина? Стереотипи? Прихована реклама? Совісті в людей нема? ;)

Чи проводилось таке дослідження?

Уявляєте: якщо заполонити світ лінуксами і бздями - була б тоталльна сумісність одного з одним та ще й зі всілякими QNX, Solaris (ядерця в них трохи прикриті) UNIX (закритуватий). Віндузятник в такому світі зі своїми кватирками почувавбися незручно і просто змушений би був перейти на Linux чи куди там ще. Коротше, мали б ще одного убунтійця :)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #37 : 2009-05-26 17:03:31 »
Цитата
Коли дві софтіни мають приблизно однакові користувацькі якості, або коли просто є можливість задовольнитись меншим - іноді ну немає інших причин вибору, крім ідеологічних (ніякого фанатизму). Так, я хочу бачити у майбутньому світі потужні, конкурентоспроможні відкриті програми по причинам, які Ви перерахували. Але сьогодні і зараз вибір на користь відкритого софту ніяких переваг мені не дає.
від закритого софту ви як користувач страждаєте тут і зараз — це закриті формати файлів. Від класичних бінарних документів Офіса, які не читаються навіть іншими версіями того ж Офіса, до флешу чи напіввідкритого pdf-а. Не тільки поганим є те, що для прочитання тих файлів або їх модифікації треба купувати ліцензію на закритий софт, а й погано, що інший корисний для вас софт не може читати/записувати в ті файли. При цьому страждаєте ви навіть тоді, коли закритим софтом і форматами самі не користуєтеся, але всі навколо це роблять, змушуючи або мучитись з конвертацією, або тримати копії закритого софту. Не кажу вже про проблеми, які виникають, коли дані з програми А треба використати у програмі B.

принесли ви дисертацію в типографію, щоб роздрукувати, і знайшли по дорозі помилку. Яка ймовірність, що вам вдасться відредагувати pdf у типографії?

Тому казати, що вас це не стосується, і ніякої різниці, крім ідеологічної нема, неправильно. Просто ви звикли до того стану речей, який склався, і не помічаєте, як можна його покращити, роблячи вибір на користь відкритого софту.

Цитата
Цікаво, чому незважаючи на свої переваги ВПЗ не користується хоча б такою ж популярністю як прорієтарщина? Стереотипи? Прихована реклама? Совісті в людей нема?
Відповідь: незнання про його існування :), себто відсутність маркетингу.
« Змінено: 2009-05-26 17:06:44 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #38 : 2009-05-27 09:17:11 »
2) в відкритий код мало сенсу напихати троянів: всеодно його купа людей побачить без всілякого доктора веба.
Ото не треба ходити на softportal.ru  ;)
3) Тарбол з відкритим кодом можна поставити на велику кількіть платформ.
Скажіть, а на яку кількість платформ ви ставили свій Gentoo? ... Я так і знав.  :( Те, що OpenSource є дуже добре для створення різноманітних прошивок та busybox'ів - не спорю. Але вдома та в офісі переважна більшість машин - нащадки IBM PC, тому це малоактуально (для звичайного користувача, не для програміста та адміна).
4) можна перекомпілити ядро під конкретні потреби системи і повикидати весь мотлох (напр. підтримку IDE)
Мммм. Я колись викинув із ядра підтримку DRM  ;) Думав, шо то Digital Right Management.
« Змінено: 2009-05-27 09:17:39 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Анонім

  • Гість
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #39 : 2009-05-27 11:59:55 »
Цікаво, чому незважаючи на свої переваги ВПЗ не користується хоча б такою ж популярністю як прорієтарщина? Стереотипи? Прихована реклама? Совісті в людей нема? ;)

Чи проводилось таке дослідження?

Уявляєте: якщо заполонити світ лінуксами і бздями - була б тоталльна сумісність одного з одним та ще й зі всілякими QNX, Solaris (ядерця в них трохи прикриті) UNIX (закритуватий). Віндузятник в такому світі зі своїми кватирками почувавбися незручно і просто змушений би був перейти на Linux чи куди там ще. Коротше, мали б ще одного убунтійця :)
Почитайте на цьому форумі про стандарт ворд - і все стане на свої місця

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #40 : 2009-05-27 15:09:19 »
Ото не треба ходити на so***ortal.*u  ;)
Я туди і не думаю ходити --- користуюсь послугами "вітчизняних" варезних сайтів ;) Хоча вистачає й стандартних пакетів дженти (може їх і не так багато, як в Дебіана, але вистачає), дещо можна і на пряму з сорсфорга добрати. (хоча ніхто не гарантує відсутності придурка, який в алгоритмі роботи install (make install) не пропише rm -rf / - підозрілі пакунки намагаюсь не інсталити - зібрав, протестив, треба - заінсталив, не треба - витер до бісової матері).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #41 : 2009-05-27 15:13:02 »
Почитайте на цьому форумі про стандарт ворд - і все стане на свої місця
Те, що в нас вистачить бовдурів на гатіння трьох "Дніпрогесів" --- зрозуміло, а за "бугром" що?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #42 : 2009-05-27 22:06:19 »
Off-topic:
Сергію, названий мною сайт не розповсюджує (офіційно, принаймні) кряків та серійників - тільки тріали та безкоштовні версії. Тому зуб на мене не точіть. Щоправда весь софт там загортають у саморозпаковний архів, на який лаються антивіруси. Ось чому я не рекомендую звідти качати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній kovart

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • ПОЧАТКІВЕЦЬ
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #43 : 2009-05-29 21:28:39 »
Мені захотілося нових вражень  :D!
Linux - це ОС для професіоналів та программістів!
Так як я починающий программіст, то я маю обов`язково навчитись користуватись та программувати на ньому  ;)!
Саме головне в linux, для мене - це його зручність та антиглючність! Бо вже вікно так задовбало глюками, що хоть вішайся  :o!

Відсутній kovart

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • ПОЧАТКІВЕЦЬ
Re: Чому Ви обрали Linux?
« Відповідей #44 : 2009-05-29 21:33:28 »
Забув сказати саме головне  ;D, що його відкритість дає велику надію мені :)! І я зможу його код покращити :P!