Автор Гілка: ATI kernel module  (Прочитано 3722 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
ATI kernel module
« : 2007-10-27 11:38:40 »
При складанні Gentoo виникла проблема з компілюванням модуля ядра для ATI Radeon. Власне, картка ненова - 9250, і останні драйвери що про неї пам"ятають - 8,28,8. Я маю 2 DVD з тарболами (2006,0), хоч вони не самі нові, проте через модем я багото новішого не закачаю, тому мушу задовольнятися тим, що є. Але ядро героїчно скачав найновіше і його поставив. І коли намагався поставити дрова на відео - воно мені видало що неможливо скомпілювати модуль ядра через те, що версія ядра та заголовків неспівпадає. І порадило впорядкувати символьні зсилки /usr/src/linux та /usr/src/includes. От і вся проблема. Ті самі дрова успішно ставилися на MyLinux та Mandriva.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній DiezelMax

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: ATI kernel module
« Відповідей #1 : 2007-10-27 13:40:36 »
ти після встановлення ядра перезагружав тачку?
що виводить uname -r?
emerge --sync && emerge -uDN linux-headers
ls /lib/modules/`uname -r` - щось виводить?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: ATI kernel module
« Відповідей #2 : 2007-10-27 18:32:44 »
Цитата
ти після встановлення ядра перезагружав тачку?
Явно-ж не працював на ядрі з LiveCD. Ядро було зроблене ще на початку, під ним я встиг відкомпілювати багато речей в т. ч. кеди. kernel-headers були також, emerge --sync часом не призводить до спроби вилазки в інет? Бо, як я писав, сиджу на мопеді. Одне но - Gentoo я займався ще на початку року, зараз на Мандріві, і, оскільки, сюди вліз, то згадав проблему і вирішив запитати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: ATI kernel module
« Відповідей #3 : 2007-10-28 20:21:45 »
Я про fglx забув пару років назад, юзаю xf86-video-ati-6.6.9 (radeon) задоволеній цілком, правда без 3D якщо вам свистульки різні треба в берилі то беріть ядро 2.6.22 та останній fglx, кажуть там все працює. Я би не радив проріетарний fglx брати у на вашій карті dri і так будуть, а AMD-ATI відкрила нарешті спеки, тому вільні ATI-шні драйвери розвиватимуться швидко...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: ATI kernel module
« Відповідей #4 : 2007-10-28 22:00:54 »
Цитата
якщо вам свистульки різні треба в берилі то беріть ядро 2.6.22 та останній fglx, кажуть там все працює.
Не так свистульки як 3Д-акселерація, хоча оформити свій робочий стіл теж хочу, у тому-ж Сабайоні не гальмувало навіть при файлових операціях. Ядро 2,6,22, а по моєму 2,6,23 останнє, можна скачати навіть на мопеді, але чи це не призведе до втрати сторонніх модулів ядра. Останні fglrx, якщо я не помиляюся, забули про моє залізо (Радеон 9250). Хоча - може зі зміною влади в АТІ ситуація змінилася. Можна спробувати закачати.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: ATI kernel module
« Відповідей #5 : 2007-10-28 22:25:27 »
Цитата
якщо вам свистульки різні треба в берилі то беріть ядро 2.6.22 та останній fglx, кажуть там все працює.
Не так свистульки як 3Д-акселерація,

Тоді рідні дрова від Xorg підходять!

хоча оформити свій робочий стіл теж хочу, у тому-ж Сабайоні не гальмувало навіть при файлових операціях.

Оформити??? Для 3D робочого стола треба пропрієтарний fglx, просто для апаратного прискорення достатньо xf86-video-ati, бо він має підтримку dri, коли його збирати з USE=dri

Ядро 2,6,22, а по моєму 2,6,23 останнє, можна скачати навіть на мопеді, але чи це не призведе до втрати сторонніх модулів ядра.

Призведе бо останній fglx підтримуе тільки 2.6.22 тому його і раджу. З xf86-video-ati можна брати і 2.6.23

Останні fglrx, якщо я не помиляюся, забули про моє залізо (Радеон 9250). Хоча - може зі зміною влади в АТІ ситуація змінилася. Можна спробувати закачати.

s/fglx/fglrx/
От як там у останньому fglrx з драйвером radeon - не знаю, акцент у розробників на нові плати r300 - r600...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: ATI kernel module
« Відповідей #6 : 2007-10-29 20:07:00 »
Рідні XOrg дрова давали відчутно нижчі fps. Під пропрієтарними я, навіть, з успіхом орудував ломиком в ХЛ2 на досить високій якості графіки. (Зізнаюся, під вікнами мав дещо більшу якість в цій грі).
Свою відеокарту, зізнаюся, теж купив бездарно, хоча, вцілому, вся система радує, більшого нині й не потрібно, хоч пройшло вже 2 роки. Інколи виникає думка її поміняти, проте я не такий фанат ігор чи Берила з Компізом, щоб викладати 400-500 кровно зароблених гривень на нову нормальну.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.