Автор Гілка: Допоможіть з налаштуванням... Samba??  (Прочитано 7979 раз)

Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Доброго всім дня!
Я вже декілька днів посилено читаю цей форум і отримав море задоволення:
1. "Щира українська.." :)
2. Форум не захламлений непотрібною інформацією..
3. Майже у всіх темах виду "Допоможіть..." є поради від більш досвідчених користувачів *nix стосовно вирішення актуальної проблеми причому (!!) в більшості випадків вони написані доступною для новачків мовою )))
... і т.д. але це дифірамби, їх можна і потім поспівати )))
Запитання наступного плану:
Як налаштувати вільний доступ до мережевих ресурсів Офтопіку з-під Linux.
Більш докладне пояснення:
Почитав відгуки на декількох форумах і, незважаючи на своє старе (двохрічної давності) негативне враження, вирішив скачати і встановити новий Sabayon 3.4f DVD x86...
Експеримент проводив на роботі :) - не тільки тому, що вдома лячно ))) (вдома і так зараз стоїть Mandriva 2008.1 і остання Fedora - неналащштовані докінця :( ), а й тому, що на роботі ідеальне тестове середовище: маленька локальна мережа з виділеним сервером,  роутер, спеціалізоване ПЗ (наша внутрішня база даних на основі Genix) і т.д.
Отже.. встановлення пройшло швидко і зручно, без будь-яких ускладнень (за винятком відверто слабкої локалізації власне на етапі установки: майже все - на англійській). Після створення облікових записів і запуску KDE побачив наступне:
- абсолютно коректно розпізнані всі розділи диску, видно всі назви файлів, як латиницею, так і кирилицею. Правда, вони не змонтовані по замовчуванню, але варто тільки двічі клацнути - і все гаразд! :) ;
- підхоплене і коректно налаштоване все обладнання ПК: і мережа, і звук, і периферія;
- стосовно мережі: запуск майстра по додаванню мережевих тек буквально в 3 кліки дозволяє підключити загальні ресурси офтопіку, що мене дуже приємно здивувало. В мережевому оточенні створюється 2 ярлики: Домен Sabayon і ссилка на робочу групу нашого офісу, по якій відображаються всі робочі ПК групи (потрібно провести _ЛЕГКЕ_ налаштування);
- відтворюються всі файли: і музика MP3 і відео...
*******************
На цьому "тестування" завершив, так як закінчився робочий час (((

Що саме прошу допомогти вирішити:
При спробі скопіювати/відтворити музику/відео по мережі видається запит з проханням авторизації. Пари логін/пароль аккаунтів Sabayon чи офтопікових не проходять. Правда файли в список Amarok додаються, але, при спробі їх відтворити, видається повідомлення про те, що це не можливо... Точний текст приведу завтра, там пише щось стосовно недоступності...
Якщо можете допомогти - буду дуже вдячний, так як, числячись "системним адміністратором" за 50 у.о. в місяць на нашій фірмі, маю мрію перевести офіс на вільне ПЗ...
P.S. Вибачте за такий довгий опис проблеми - інколи мене "заносить" ;)
Персонально для мене можете налаштувати на форумі якусь систему автоматичного тезування )))))
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #1 : 2008-05-07 21:26:17 »
1) smb.conf в студію
2) перевірити файл /etc/samba/smbpasswd на наявність там записів про користувачів. за відсутності останніх створити їх командою smbpasswd -a username,
3) перевірити щоб для вказаних користувачів був як мінімум дозвіл --r на файли та r-x  на теки що зашаруються.

Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #2 : 2008-05-08 11:44:50 »
1. smb.conf - прикріплений.
2.
Цитата
перевірити файл /etc/samba/smbpasswd на наявність там записів про користувачів. за відсутності останніх створити їх командою smbpasswd -a username,
- немає такого файлу. Можливо з'явиться після того, як додам користувачів...
3. про права доступу поговоримо після створення, ок?

Зараз з'явилась нова проблема: система не бачить мережевого інтерфейсу. Зовсім не бачить. Вчора в Інформації про систему писало все: і тип контролера, і поставщика... При установці конфігурував мережу, вводив IP/mask/gate/DNS - все вчора працювало... а сьогодні KNetworkMeneger пише:
"Disconnected.  ... device - no active device."
Де це можна поправити???
KDE Control Center на вкладці "Інтернет та Мережа" - "Пераметри з'єднання" подає інфо для настройки сокету/проксі і т.д. -
Настройки власне eth0  - моєї мережевої карти там нема.
HELP!! )
___________________
до речі:
читаючи smb.conf помітим там прописані якісь ІР-шки. Це часом не вони мені все псують?
На всякий вмпадок приводжу потрібну мені конфігурацію мережевого інтерфейсу:
IP:        192.168.156.8
mask:   255.255.255.192
gate:     192.168.156.1
DNS1:   212.1.98.2
DNS2:   212.1.98.1
« Змінено: 2008-05-08 11:49:07 від myrko »
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #3 : 2008-05-08 14:09:29 »
1) судячи із конфіга паролі трохи в іншому файлі мають бути, це - /etc/samba/private/smbpasswd
2) [home] та [netlogons] якісь не зовсім конкретні шари. тобто вони цілком реальні і праціюють але іх налаштування не зовсім наочне. я б радив розкоментувати секцію [tmp] і понавчатись на її прикладі.
3) про мережу. у мене статична IP адреса налаштована і knetworkmanager поводить себе десь так само, втім мережа чудово працює. Рекомендую попрацювати із командою ifconfig. Спершу складновато, а потім сподобається :) Ще нехай би пан почитав:
man interfaces
man ifup
man ifdown


Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #4 : 2008-05-08 17:10:40 »
1. так, файл з паролями в цій папці,  але він пустий
2. не пробував...
3. В мене мережа взагалі відсутня :(
Далі приводжу відповіді bash при введенні вищевказаних команд:
man interfaces
man ifup
man ifdown

Cannot open the message catalog "man" for locale "uk_UA.UTF-8"
(NLSPATH="<none>")

No manual entry for interfaces
ось так (((

ifconfig eth0 192.168.156.8 up
bash: ifconfig: command not found
тут також "обломилося"...
де саме прописано настройки мережевої карти (IP/mask/gate...; DNS - у файлі /etc/resolv.conf)? Як перевірити, чи запускає система при завантаженні мережевий інтерфейс? Чи активовує його? Як взагалі спробувати його активувати?
... Дуже не хочеться перевстановлювати систему ((
« Змінено: 2008-05-08 17:11:12 від myrko »
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #5 : 2008-05-08 17:13:15 »
Ще додам: система Sabayon побудована на основі Gentoo...  Думаю, що це має значення....
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #6 : 2008-05-08 18:12:58 »
Ще додам: система Sabayon побудована на основі Gentoo...  Думаю, що це має значення....
Off-topic:
хмм, десь наш штатний джентушник по іншим гілкам форуму ховається, розповідає про неперевершеність дистирбутиву :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #7 : 2008-05-08 18:25:02 »
1) smb.conf в студію
2) перевірити файл /etc/samba/smbpasswd на наявність там записів про користувачів. за відсутності останніх створити їх командою smbpasswd -a username,
3) перевірити щоб для вказаних користувачів був як мінімум дозвіл --r на файли та r-x  на теки що зашаруються.
я так розумію мова йде про доступ до Віндових мережевих тек з Лінукса, в такому разі smbpasswd тут ні до чого, параметр, з smb.conf який має значення, якщо у вас безбека віндових машин йде через севрер або домен — це security і також можливо workgroup

для початку, я б спробував в командному рядку, щось на штиб цього:
smbclient -L //<сервер> -U <користувач>

якщо не виходить, погратися з параметрами (man smbclient)...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #8 : 2008-05-08 21:04:33 »
Блін, дійсно!!! Ой, який я затурканий, який затурканий. розказував зовсім про зворотнє........ Прошу у пана вибачення......  :-[

Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #9 : 2008-05-08 23:25:14 »
 ;)
Мабудь актуально звернути Вашу увагу на ось цю частину мого допису...
Цитата
Зараз з'явилась нова проблема: система не бачить мережевого інтерфейсу. Зовсім не бачить. Вчора в Інформації про систему писало все: і тип контролера, і поставщика... При установці конфігурував мережу, вводив IP/mask/gate/DNS - все вчора працювало... а сьогодні KNetworkMeneger пише:
"Disconnected.  ... device - no active device."

В МЕНЕ НЕМА ЗОВСІМ МЕРЕЖІ!!!!
ПОЛУНДРА!!! )
Система ВЗАГАЛІ НІЧОГО не показує... Раніше коректно розпізнавався контролер - встроений Intel-івський гігабітник 8000-ної серії... сьогодні нема ВЗАГАЛІ ніяких записів про наявне мережеве обладнання...
Відповідно прошу допомогти відновити це, а вже потім розберемся з доступом :)
...
Хоча так, я мав на увазі:
Цитата
я так розумію мова йде про доступ до Віндових мережевих тек з Лінукса, в такому разі smbpasswd тут ні до чого, параметр, з smb.conf який має значення, якщо у вас безпека віндових машин йде через севрер або домен — це security і також можливо workgroup

                    Безпека Віндових машин - на їх особистій совісті ))) В нас в локалці 7 машин, всі рівноправні, під'єднані до
                     одного роутера, який роздає нет і слугує первинним файєрволом. Плюс на кожній машині своя "стінка", а
                     також по антивірусу... оце й уся картина :)


:) ...Я так і подумав, що, мабудь, щось наплутали..  чи я погано пояснив, але, оскільки і ТАКИЙ доступ запланований, то уважно все читав і пробував розібратись... Правда в теорії, бо на практиці - без наявного виходу в мережу - нема чого робити :)
Підсумовуючи, ставлю партзадачу:
1. Активувати мережеве з'єднання (очевидно через eth0 з тими настройками, які я вказував вище);
2. Налаштувати вільний доступ (режим rwx) з-під Лінукс до "розшарених" ресурсів на кожному з комп'ютерів локальної мережі (поки що це машини під управлінням офтопіку, але прошу вказати і налаштування для доступу до Лінукс-машин - через Samba я так розуію. Чи краще скористатись NFS?);
3. Налаштувати доступ офтопікових машин - до ресурсів на машинах Лінукс;
... Поки все...
Потім ще хочу налаштувати проксі, локальний сервер з обновленнями для систем, свої POP3/IMAP- та SMTP-сервери, а також (досить бажано) внутрішный чат.

Якщо шановні дописувачі, прочитавши цей пост, попадали під столи від здивування, то, скориставшись моментом, задам каверзне запитання: може варто поміняти (поки є час) дистрибутив? )))))) Читати форум прошу не відсилати: я бачив в очі (і не тільки _бачив_, а й клацав  :D ) не один дистрибутив і, чесно кажучи, схиляюсь до Mandriva/SuSE, однак якщо порадите щось настільки ж "ВІЗУАЛЬНО UserFriendly", то буду радий вислухати аргументи.
Наголошую на критеріях вибору дистрибутиву:
- підтримка заліза;
- локалізація, в тому числі довідкового матеріалу;
- максимальна наглядність (вибачте за це - я розумію, це не Офтопік з Майстрами, але... не тільки мені з цим працювати.. і невідомо, хто ПІСЛЯ МЕНЕ цим займатиметься... руцями правити БУДЬ-ЯКУ систему можна, а от YaST не всюди є...);
- стабільність;
- толерантність до офтопікових машин в "локалці" та до їх ресурсів (поки що ідеальною буде ситуація, коли всі робочі машини - під Лінуксом, а сервер - під Офтопіком. Це пов'язано з тим, що наша внутрішня база даних працює під офтопіком);
- хороша і стабільна робота Wine (це півшляху до переводу сервера на Лінукс. Друга половина - настройка віддаленого доступу до нього з центрального офісу по VPN).
Критерії розташовані в порядку пріоритету.
Ось мабудь і все ;)
Я Вас не сильно напряг? )))))

Для бажаючих провести майстер-клас у Львові мої контактні дані:
ICQ: 431125360
E-mail: myroslav_fryz@ukr.net
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #10 : 2008-05-09 00:35:31 »
правильне налаштування мережі (так щоб все по-людськи прописати в конфігурації, а не запускати ifconfig, route... кожен раз вручну), на жаль, добряче відрізняється в кожному дистрибутиві, насправді, поряд з керуванням пакунків конфігурація мережи — одна з найбільш дистро-залежних речей...
тому якщо у Вас є хтось, хто порадив Вам дистрибутив ко́пайте його :) інакше, можете почекати поки хтось тут з гентушників допоможе...
хочу зауважити, що тут рекомендувати інший дистрибутив — моветон, власне, з двох причин:
1) це спонукає користувача скакати по дистрибутивах, замість того, щоб відшукати і поладити проблему (яку можливо ладити максимум 2 хвилини), окрім того часто перехід іде на дистрибутив, у якого найбільше фанів або вони найголосніші, а це не є запорукою Вашого успіху :)
2) за пораду «знести» для когось тут на форумі улюблений дистрибутив заради іншого можуть в «радника» кинути гранату :)

...але якщо Ви новачок, в скрутному становищі, і немає людей, що мають потрібні знання цього дистру для допомоги, це може бути єдиним резонним виходом... це ще раз підтверджує стару тезу — найкращий дистр для новачка той, що стоїть у знайомого (у досяжності копання) гуру... якщо такого немає — дивитеся на підписи найбільш активних «радників» на цьому форумі, які викликають у Вас довіру, і вибираєте дистрибутив з підпису...
Fedora 35 (x86-64)

Praporshic

  • Гість
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #11 : 2008-05-09 01:31:01 »
Якщо сабайон на стільки наближений до генти, як я думаю, то про налаштування мережі можна читати тут.

Відсутній myrko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #12 : 2008-05-10 10:40:50 »
:)
Цитата
DalekiyObriy
... це ще раз підтверджує стару тезу — найкращий дистр для новачка той, що стоїть у знайомого (у досяжності копання) гуру... якщо такого немає — дивитеся на підписи найбільш активних «радників» на цьому форумі, які викликають у Вас довіру, і вибираєте дистрибутив з підпису...
В тому то і справа, що я незнаю ні особисто, ні через знайомих НІКОГО, хто б хоча б користувався Лінуксом... Всі тільки на Офтопіку... Навіть знайомі адміни з банку - і ті чесно признаються, що в Лінуксі - ні в зуб ногою :( Максимум, це ЧУЛИ  про таку ОС, _вибрані_ - БАЧИЛИ ;)
от так...
А, ні, здається один таки є треба буде перевірити...

Цитата
prapor
Якщо сабайон на стільки наближений до генти, як я думаю, то про налаштування мережі можна читати тут.
Дякую, цікаво... спробую це зробити в понеділок на роботі ))) Якщо не вийде, то доведеться Вам, пане DalekiyObriy ( :) ), допомагати мені (раз Ви дали пораду обрати "жертву" на форумі...), оскільки якщо не запущу Сабайон, то повернусь до найбільш симпатичної мені Мандріви. Маю обидві останні версії: дома х86-64, на роботі мабудь х86... Хоча чомусь мені здається, що там також Pentium D 930 )))) В цьому випадку буде повне співпадіння: Mandriva 2008.1 Free x86-64 ;)
Спробую внести свій посильний вклад в те, щоб Лінукс в Україні не _існував_,  а розвивався і процвітав.
Допоможіть мені в цьому )))))

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть з налаштуванням... Samba??
« Відповідей #13 : 2008-05-15 22:37:07 »
Sabayon в очі не бачив ;-) , проте, якщо вірити http://wiki.sabayonlinux.org/index.php?title=HOWTO:_Get_networking_and_network_services_working_in_Sabayon_aka_The_Networking_Guide, то Вам може допомогти net-setup в консольці від root`а.