Автор Гілка: Gentoo з локалізацією CP1125  (Прочитано 2240 раз)

Відсутній chuk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Панове, э у когось досвід  як зробити gentoo-систему з локалізацією ru_UA.CP1125 чи uk_UA.CP1125 ?
В мене взагалі-то працююча система - в X-ах майже ніяких проблем з кирилізацією нема, хоча Х-підсистема для мене не головне. Проблеми з консолью :-(
Відображення українських символів є (в програмах на slang та ncurses).
Найбільша проблема - в консолі НЕ МОЖУ ВВЕСТИ кирилічні символи. Тобто при введенні вони відображаються якимись двома псевдографічними символами (є в мене підозра, що то щось utf-не).
Може, хтось підкаже, як це подолати  :(

Що в мене є:

+ uname -a
Linux chuk 2.6.29-gentoo-r3 #1 SMP Wed May 6 10:41:21 EEST 2009 i686 AMD Athlon(tm) Processor AuthenticAMD GNU/Linux

+ cat /etc/env.d/02locale
LDPATH=/UniCorn/lib:/usr/local/lib
LANG=ru_UA.CP1125
LC_ALL=ru_UA.CP1125

+ locale
LANG=ru_UA.CP1125
LC_CTYPE="ru_UA.CP1125"
...
LC_MESSAGES="ru_UA.CP1125"
LC_IDENTIFICATION="ru_UA.CP1125"
LC_ALL=ru_UA.CP1125

+ grep -i unicode /etc/rc.conf
#unicode="YES"
unicode="NO"

+ grep '^[a-zA-Z]' /etc/conf.d/consolefont
consolefont="ter-u16f"
consoletranslation="cp1125_to_uni"

+ grep '^[a-zA-Z]' /etc/conf.d/keymaps
keymap="ru"
windowkeys="YES"
WINDOWKEYS="yes"

+ locale -a
C
en_US
POSIX
ru_UA.cp1125
ru_UA.utf8
uk_UA.cp1125
uk_UA.utf8

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Gentoo з локалізацією CP1125
« Відповідей #1 : 2009-05-08 23:44:16 »
Найбільша проблема - в консолі НЕ МОЖУ ВВЕСТИ кирилічні символи. Тобто при введенні вони відображаються якимись двома псевдографічними символами (є в мене підозра, що то щось utf-не).
Може, хтось підкаже, як це подолати  :(
...
+ grep -i unicode /etc/rc.conf
#unicode="YES"
unicode="NO"

+ grep '^[a-zA-Z]' /etc/conf.d/consolefont
consolefont="ter-u16f"
consoletranslation="cp1125_to_uni"
...
Якщо у вас вимкнено юнікод, то чому прописана трансляція із 8-бітного кодування у юнікод?!
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній chuk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Gentoo з локалізацією CP1125
« Відповідей #2 : 2009-05-12 14:15:59 »
>> Якщо у вас вимкнено юнікод, то чому прописана трансляція із 8-бітного кодування у юнікод?!
Щоб я знав! :-( Виключно згідно з методикою наукового втику та після серії підбору комбінацій (unicode=yes/no,  consolefont=...декілька_варіантів...,  consoletranslation=...)

Зараз стоїть комбінація цих параметрів, яка дозволяє бачити  кириличні символи в більшості програм (mc, man, links, centerim, т.i.) На жаль, це виставлено всліпу, підбором. Експерименти з параметрами старта системи (/boot/grub/grub.conf: ... kernel  /boot/kernel-genkernel-x86-2.6.27-gentoo-r1 real_root=/dev/hda2 vt.default_utf8=0 АБО  vt.default_utf8=1) теж нічим не допомогли.
    Пошук на російських та англомовних сайтах щодо Gentoo не дав пояснень - лише ще декілька  напрямків для пошуку та екпериментів - зібрати glibc з USE=userlocales (цього ще не робив за браком часу і через сумніви в необхідності таких дій), та ще якісь натяки, що нутрощі консольних драйверів - UTF-ні, і чи можливо налаштувати ОДНОБАЙТОВЕ НАЦІОНАЛЬНЕ кодування для консолі - взагалі невідомо. :-(
    Панове, буду вдячний за БУДЬ-ЯКІ підказки щодо проблеми або напрямку пошуку - man-сторінки? , info?, ...

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Gentoo з локалізацією CP1125
« Відповідей #3 : 2009-05-21 00:24:46 »
А яка у вас розкладка клавіатури в системі? Можливо проблема якраз в цьому, адже вивід інформації працює нормально.
І до того ж все вірно, consoletranslation якраз переводить cp1125 в юнікод, і шрифт юнікодовий. А хоча не впевнений що це вірно... спробуйте знайти потрібний шрифт (в кодуванні cp1125) і прибрати трансляцію.
« Змінено: 2009-05-21 00:26:01 від Misha »

Відсутній kalina

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 57
  • Карма: +0/-0
Re: Gentoo з локалізацією CP1125
« Відповідей #4 : 2009-05-24 17:31:59 »
>>
    Панове, буду вдячний за БУДЬ-ЯКІ підказки щодо проблеми або напрямку пошуку - man-сторінки? , info?, ...

man loadkeys ?