Автор Гілка: Параметри ядра. Де воно їх бере?  (Прочитано 8691 раз)

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
пробував встановити gentoo з нуля. Завантажив cd.iso, робив за інструкцією, компілював ядро і т.д. Отже, завантажуюсь я вже у встановлену систему. Цікавить розмір шрифту повідомлень ядра. Чому, коли завантажуюсь з "install-x86-minimal-20110412.cd", після "boot:" повідомленя ядра йдуть відразу чітко 1024х768, а коли завантажуюсь в свою систему, то там спочатку йде крупний шрифт, а потім гасне і автоматично змінюється на заданий розмір під час компіляції ядра? Яка різниця? Це ж можна сказати, однакові ядра, і в конфігуруванні для компіляції нічого суттєвого. Як зробити щоб параметри завантаження були ідентичними як на тому CD? Чи можливо якось "вбудувати" собі те ядро що стоть на CD?
Цитата: "genkernel создаст ядро почти идентичное тому, что используется на установочном компакт-диске". (http://www.gentoo.org/doc/ru/handbook/handbook-amd64.xml?style=printable&part=1&chap=7)
Як воно може це зробити? Мені якось не виходило. Точніше виходило, але те саме що і вручну. Genkernel бере ядро з /src/linux і до ядра з лайв-сд це не має відношення.
cat /dev/ass > /dev/head

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Параметри ядра. Де воно їх бере?
« Відповідей #1 : 2011-04-18 22:22:15 »
Параметри ядра беруться від завантажувача.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній unknown

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 256
  • Карма: +0/-0
  • Tux файний хлопака
Re: Параметри ядра. Де воно їх бере?
« Відповідей #2 : 2011-04-27 18:14:30 »
Параметри ядра беруться від завантажувача.
я в курсі. Але дечого не розумів. Один раз компілював ядро і в завантажувачі прописав vga=792, за таких умов повідомлення ядра під час завантаження системи відображаються "чисто" тільки 1024х768 без ніяких переходів між розмірами шрифту. Але зробити шрифт дрібним як тепер на убунтах і інших дистрибутивах мені не вдалось. Другий раз компілював ядро з іншими параметрами, а також в завантажувач дописав video=1280x800 - за цих умов повідомлення ядра починались великим шрифтом (2-3 секунди) і потім перемикалось відео на рідний режим з дрібним шрифтом. Мабуть тут справа в framebuffer i modesetting які я увімкнув в menuconfig.
Так от. питання було в тому, чи можна зробити так, щоб шрифт був дрібний від самого початку завантаження, а не перемикався через деякий час. Відчуваю що не можна, бо думаю, що framebuffer не може увімкнутись таки відразу, а через декілька секунд після початку завантаження ядра. Може й не правильно думаю, не знаю. Тут треба спеціаліста по vga, vesa, framebuffer, modesetting і т.п. і експериментувати, що вмикати в ядрі, а що ні.
cat /dev/ass > /dev/head