Опитування

Якою збіркою Linux ви користуєтесь?

Ubuntu
51 (42.1%)
SuSE Linux
13 (10.7%)
Debian
37 (30.6%)
Fedora
9 (7.4%)
Mandriva
11 (9.1%)

Проголосувало: 109

Автор Гілка: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?  (Прочитано 39713 раз)

Відсутній V_for_Vendetta

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Доброго ранку! (дня, вечора, ночі).
Вирішив змінити місце проживання з мілкософтовських вікон на Лінукс. Причина проста, більше дізнаючись і чуючи відгуки про надійність Лінукс, дуже захотілось отримати це дітище. Тай користуючись Віндоусом з його вильотами, глюками і часто танями з бубном навколо ОС.. вже набридло. Тай на Лінукс мене наштовхнув знайомий програміст на укртелекомі.  Але порившись в інтернеті я знайшов багато різноманітних дистрибутивів (що й мене нездивувало, адже про відьність зміни Лінукс я знав давно). І геть заплутався.
Основні вимоги до Лінукс:
1. Надійність, стабільність і так далі.
2. Хотілось щоб підтримувала програми написані під win, або була принаймі програма котра це дозволяє запускаки. Причина проста. Багато програм котрими я користуюсь написані під віндоус (Дрімвівер, фотошоп і так далі). тай у мене є малий брат котрий любить усі ті компутерні цяцьки.

Спасибі за увагу.

P.S. Допоможіть, будь-ласка, з вибором дистрибутиву. По можливості порадьте програми де краще завантажити програми.

Praporshic

  • Гість
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #1 : 2009-11-24 09:54:28 »
1. У нас воно зветься «дистрибутив», а не збірка ;)
2. Справді надійним з усіх названих (хай не ображаються шанувальники інших) особисто я можу назвати один - Debian (якщо він stable). Усі інші, останнім часом, не дуже й то надійні. З надійних та вільних можна назвати ще CentOS. Як тут хтось казав: Debian та CentOS відполіровані та вилизані аж до блиску.
3. wine є всюди, але з комерційним CrossOver він тягається не завжди (я минулого року під акцію отримав їх підписку задарма, і тепер задешево оновився, але у інших випадках доведеться заплатити де-що більше). Ну й не факт що підуть останні версії та іграшки з StarForce. Через це доводиться користуватись різними NoCD/NoDVD маючи чесний ліцензійний диск з іграшкою.

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #2 : 2009-11-24 14:13:25 »
Gentoo.

Відсутній VitalisK

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Linux uZer
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #3 : 2009-11-24 15:27:19 »
Гадаю, початківця Gentooю не слід лякати. Якщо Лінукс буде використовуватись лише як офісна/домашня машина, то рекомендую Linux Ubuntu Mint (http://grusha.org.ua/, http://www.linuxmint.com/). В них є пропріетарені кодеки та драйвери. Гарний та наглядний інсталятор допоможе встановити чи оновити застосунки та пакети з інтернет-репозиторіїв.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #4 : 2009-11-24 17:21:06 »
А мене прикалувало як в ASP під час встановлення системи в ігри можна було пограти))

roman-pikalyuk

  • Гість
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #5 : 2009-11-24 17:22:28 »
Під час встановлення Gentoo теж можна грати ігри.

Відсутній jamapag

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo more than a penguin...
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #6 : 2009-11-24 19:55:16 »
Під час встановлення Gentoo теж можна грати ігри.
Ага, наприклад, піти в футбол побігати, поки він збереться  :)

Відсутній coirius

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 175
  • Карма: +0/-0
  • ArchLinux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #7 : 2009-11-25 00:25:18 »
Зараз користуюсь Убунту, але найближчим часом планую пересісти на Дебієн.
Просто звик до цієї системи, особливо до apt  ::)

Відсутній V_for_Vendetta

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #8 : 2009-11-25 09:51:26 »
Спасибі велике, просто дестрибутиви різні, от і очі розбігаються. Оте б wine знати з халявними оновленнями, може хтось скаже посекрету?) Стосовно NoCD/NoDVD я завше ними користуюсь, кожного разу закидати диск в привід набридає. Мені головне щоб комп'ютер залишився повноцінною офіс магиною так як я наразі навчаюсь + займаюсь різнии речами з веб. И веб розмітці я розбираюсь, а от в Лінукс-дистрибутивах і особливостях ні.  
Але з тим можна розібратись, всеодно якщо взяти в руки ФАК до Віндоуса то він більший за Біблію  ;D

Praporshic

  • Гість
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #9 : 2009-11-25 10:23:13 »
Wine якраз вільний і безкоштовний та є у кожному дистрибутиві. Але комерційний CrossOver інколи просто незамінний.

Відсутній Pablo

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 96
  • Карма: +0/-0
  • Погроміст
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #10 : 2009-11-25 18:49:23 »
Тихіше їдеш -дальше будеш...
від місця призначення

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #11 : 2009-11-25 22:33:51 »
Користуюся Mandriva.
Історично так склалося :-)
Переходити на інший дистрибутив  в умовах, коли система стоїть на кількох десятках машин і є локальний репозиторій (у локальній мережі) - якось воно мені здається нераціональним. Та і особливого сенсу в цьому не бачу, оскільки, НМСД за наявності повного локального репозиторію особливої різниці між різними дистрами немає.
Це не реклама, просто, часто питають чому саме Mandriva.
« Змінено: 2009-11-25 22:36:41 від RomadinR »

Vnor

  • Гість
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #12 : 2009-11-28 20:08:58 »
Належу до звичайних користувачів. Куштував багато ріжних дистрибутивів Linux. Привабила Ubuntu з Gnome, добре українізована та придатна , в моєму випадку, для роботи в офісі. Надійність=1 збій за 4 роки.  
Від Віндовз відмовився чотири року як..  Вайн не використовував. Софту , мені здається, для Linux є так багато, що деколи здається надто...
Останнім часом все більше подобається працювати в консолі.

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #13 : 2009-11-29 10:15:18 »
Хе, дивує популярність Debianа - моєї найулюбленішої системи. Тому і вам рекомендую. Сам перепробував всі топові дистрибутиви.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #14 : 2009-11-29 13:07:06 »
Є тільки одна вірна відповідь - найкращий дистрибутив той, що Вам особисто подобається найбільше. Я, як розробник, віддаю перевагу Fedora. "Простим" користувачам рекомендую Ubuntu. Кажуть, Mandriva також гарна для простого користувача...

Моя вам порада. Перш ніж ставити на "залізо", спробуйте у віртуалці. Візьміть VirtualBox з сайту http://virtualbox.org і поставте парочку-трійку дистрибутивів прямо у вінді, нічого не зносячи. І досвід здобудете, і виберете саме те, що Вам потрібно. І граблів уникнете при установці на залізо, бо будете мати досвід.

Для перевірки сумісності з залізом корисно взяти LiveCD того дистрибутива, який виберете, і запустити його. Відразу буде видно, що і як працює.

PS. До речі, вінду краще крутити в віртульній машині - безпечніше для здоров’я. :)
Тут почитайте: http://forum.ulcc.stu.cn.ua/index.php?topic=13.0

PPS. Для братика, що любить гратись : http://forum.ulcc.stu.cn.ua/index.php?topic=8.0

І ще. Це тільки вніда - "один розмір для всіх", як в радянські часи - "слушай Вася валєнкі". А з лінуксми  треба вміти вибирати :)
« Змінено: 2009-11-29 15:32:35 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE