Опитування

Якою збіркою Linux ви користуєтесь?

Ubuntu
51 (42.1%)
SuSE Linux
13 (10.7%)
Debian
37 (30.6%)
Fedora
9 (7.4%)
Mandriva
11 (9.1%)

Проголосувало: 109

Автор Гілка: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?  (Прочитано 39711 раз)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #45 : 2010-08-09 08:02:34 »
Можу також порадити спробувати пройти тест на вибір системи:
http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php
Гм.. мені цей тест видав:
100% Fedora
100% Mandriva
100% Kubuntu
100% OpenSuSE
Результат дещо прогнозований..
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #46 : 2010-08-09 16:33:38 »
Гм.. мені цей тест видав:
100% Fedora
100% Mandriva
100% Kubuntu
100% OpenSuSE
Результат дещо прогнозований..

В мене результати трохи не збігалися при проходженні тесту, коли проходив його в друге через півроку.

Початку видало 100% на два дистрибутива Fedora i OpenSuSe, а за другим разом Debian, Lunux Mint, Ubuntu.

Що до прогнозованості, то напевне це справедливо сказати про людину яка спробувала 5-8 дистрибутивів і обдумано знає чого вона хоче, і які дистрибутиви що з себе представляють. А для новачка, який Linux бачить вперше, мабуть не погана підсказака :)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #47 : 2010-08-09 21:16:12 »
Можу також порадити спробувати пройти тест на вибір системи:
http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php
Воно сказало, що Debian та Ubuntu мені не підходить, оскільки в мене стара і повільна система. (Debian якраз чудово і працює, тим більше, що KDE 4.4 справді стало швидше ворушитися) Якось мені не подобається градація комп'ютерів на старі та нові - все, що старіше за три роки, ніби вже не здатне тягати нові дистри. Обганяємо Windows?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #48 : 2010-08-10 17:45:18 »
Якось мені не подобається градація комп'ютерів на старі та нові - все, що старіше за три роки, ніби вже не здатне тягати нові дистри. Обганяємо Windows?

Більше всього, там за еквівалент комп'ютера взято не топовий ПК, а більш всього середьно-статистичну машину (так би мовити офісну). І якщо прикинути, що 2-3 роки тому бюджетні машини мали 128 МВ ОЗУ і 32 МВ Відео і СPU  типу Duron-Celeron то може дане твердження й справедливе  :) Я неприклад не знаю, як на такій машині працюватимуть KDE+Compiz, мабуть з потугами  :D

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #49 : 2010-08-10 17:52:47 »
Якщо не секрет, як довго ви працюєте з комп'ютером?
П'ять років тому я, будучи студентом, збирав собі бюджетного комп'ютера з Sempron 2800+ (на моє здивування виявився 64 розрядним), 512 МБ мізків та уже застарілим на той час Radeon 9250 з 256 МБ пам'яті. В продажу повним ходом йшли Athlon 3600 - 3800 і з'являлися двоядерні по більш менш незахмарній ціні.
В рідну школу в 2003-му прийшов новий клас із бюджетними на той час системами - там стояв Celeron 1.7 та якраз 128 МБ мізків.
Це так, для довідки.
« Змінено: 2010-08-10 17:58:49 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #50 : 2010-08-10 18:10:09 »
За комп'ютером (я враховую Pentium подібний) з 2000 року.
За обновленнями слідкую не дуже настирливо. Просто так прикинув що було 2-3 роки назад. Власну машину поновлюю десь приблизно раз на 5-років. То в ці періоди в основному і цікавлюсь що нового в комп'ютерні техніці вигадали. Цілком ймовірно що міг помилитися  :-[.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #51 : 2010-08-10 19:01:47 »
Та я, в принципі, не частіше бавлю себе новим залізом.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #52 : 2010-08-10 19:32:14 »
Я таки дійсно помилився. В мою школу, також привезли пк клас, 2 роки тому, то там стоять 1Gb ОЗУ, 80Gb HDD, 128 vido intel інтегрована, CPU 1.6 інтел (недо-двоядерний). В цьому випадку зміст питання про старість ПК викликає певні непорозуміння. Можливо тоді враховується підтримка апаратного забезпечення дистрибутивом. Особливо пропріетарні драйвера на відеокарти. Або наприклад підтримка тих самих іновацій в процесорах. Зараз же почали з'являти нестандартні процесори типу 3,5 ядерні (мабуть рубані 4, 6 ядерні). Можливо тут також є якийсь підвох.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #53 : 2010-08-10 22:11:46 »
Off-topic:
Можна вгадаю? Компи в школу постачала фірма Інком. Софт на них налаштований похабно, жорсткий диск має лише один розділ, про користувацькі облікові записи для учнів вчитель має потурбуватися сам. Ще (якщо пощастить) вгадаю учнівські системники від Dell - моделі не пригадаю.
Власне, я чому зачепив це питання - ставив колись людині на древній комп (Celeron 2.0, 256MB, GeForce4 64MB Мандріву 2007. З коробки, абсолютно без гальм, запрацював Compiz. Того часу я був наслуханий про монструозні вимоги свіжої на той час Вісти з її Аеро, тому дуже здивувався побаченому.
Ось тому я вважаю Linux дистрибутивом, невибагливим до ресурсів, навіть KDE 4, якщо обирати та ставити пакунки вручну, гарно працює на моєму бюджетному ноуті моделі 2007-го року, щоравда без 3D (Не смійтеся - SiS, жлоби, попри розроблений Барросом Лі нормальний 3D драйвер, вивалили на вільне розповсюдження лише 2D.)
« Змінено: 2010-08-10 22:12:03 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #54 : 2010-08-10 23:58:34 »
Чесно кажучи яка фірма постачала не пам'ятаю, на днях зайду в кабінет, подивлюся папери, тоді зможу більш точніше відповісти. (все одно вже скоро на роботу виходити  :( ). А що до встановленої системи, то в комплекті йшли Windows Home Edition (ліцензія), тільки вони були не встановлені, потрібно було встановити. Розмітку жорсткого диску робив на власний росуд, і активацію таж проходив сам. Гг, коли підняв тему уситановки Linux на машини, зустрів таку хвилю опору, що сам був не радий. Типу, всі вже звикли працювати під кватирками, ну тебе з твоїми експериментами, вчителі не розберуться як надрукувати документи, програми нема на таку ОС, давай те шо в книжках написано. Програми написані під кватирки, та й книжки завезли для тих же самих віндів. Хоча декілька разів запускав Live CD з KNOPIX, так багатьом діткам було цікао шо то таке :)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #55 : 2010-08-11 00:14:44 »
Гг, коли підняв тему уситановки Linux на машини, зустрів таку хвилю опору, що сам був не радий.
Ууууу. Я ось що вам пораджу - не треба. Хай собі сидять під своїми кватирками. Ви не зможете відразу заставити все під Linux працювати красиво і так, як вони звикли. Вас засмикають у всіх напрямках з найменшого приводу - невдячна то справа.
Ну, якщо є в штаті особливі патріоти, роздрукуйте зображення файного суденця, скажіть їм кому воно належить (а ще два таких є) і звідки взято гроші на придбання. Отримайте лулзи.
Власне, в мене в кабінеті кватирки, але укомплектовані ворохом вільного софту - GIMP, Inkscape, Firefox, Bluefish та інше.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #56 : 2010-08-11 00:29:15 »
Власне, в мене в кабінеті кватирки, але укомплектовані ворохом вільного софту - GIMP, Inkscape, Firefox, Bluefish та інше.

Цей фокус в мене також не пройшов, прийшлось встановлювати MS Office 2003, PhotoShop, FrontPage, CorelDRAW
,Macromedia Flash ... і все піратьске  >:(, і шо саме головне, шо нікого то не цікавить зовсім, що є альтернативи.
Аргументується тим, що поки не сказали ню ню погані, ніхто нічо мінять не збирається.

Що до кораблика, ідея не погана. Я скористаюся порадою. Зроблю напис типу, хочете купити ще один кораблик, купуйте відомі вам по :), вам подяюкують заочно.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #57 : 2010-08-12 19:11:40 »
ALT Linux

PS: yurchor круто не в курсі, коли оцінював кількість та внесок користувачів та розробників ALT в Україні.  Пєару менше, ніж в убунти, авжеж.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Якою збіркою Linux ви користуєтесь?
« Відповідей #58 : 2010-08-14 11:54:41 »
Залишок гілки відрізано, тепер він тут.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.