Автор Гілка: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata  (Прочитано 3655 раз)

Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Досить дивні речі почалися. Після апґрейду з еджі до фавна все йшло гладко, обнак досить недавно почалися проблеми з розпізнаванням сдрома і двд приводу. Наскільки можу судити, глючать нові драйвери libata, які намагаються пробувати вже знайдені приводи іншим драйвером. Не можу зрозуміти, конфлікт з якими драйверами викликає цю проблему. Суть питання і дані з dmesg i решта я помістив тут http://kubuntuforums.net/forums/index.php?topic=3080227.0, але щось ніхто не спішить відповідати. Хоча я перелопатив купу форумів з подібною проблемою, однозначного вирішення я не знайшов, хоча пробував все що пропонують. Під віндою все працює без проблем. На даний момент я перекомпілюовую кернел, використовуючи оцей рецепт з http://linux-ata.org:
Disable libata (CONFIG_ATA) entirely, and enable CONFIG_BLK_DEV_IDE_SATA. Що це дасть - ще не знаю, бо на резі йде компіляція. За результат повідомлю.


Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Re: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata
« Відповідей #1 : 2007-03-05 01:08:24 »
Ну от, бут не вдався - взагалі не знаходить жодного диску... Детальніше я не аналізував в чому справа. Скоріш за все, в сформованому initrd, який завантажується при буті, немає драйверів для твердих дисків. Я напевно більше не буду бавитися з компіляціями - за 4 дні я перекомпілював з 20 ядер з різними патчами і конфігураціями. Або хтось допоможе з толковою порадою, або почекаю до квітня на нову версію дистрибутиву і наново поставлю. До старого еджі вже не хочеться вертатися ::) - стільки цікавого бавлення було з фейсті :D

Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Re: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata
« Відповідей #2 : 2007-03-05 15:12:26 »
Взагалі цікава річ: стягнув я нову версію херд 5 лив сіді, запустив - все ок, сдром і все решта розпізналося без проблем. Заглянув що в логах - виявляється, за сдром відповідає модуль ide_cdrom. Інстальнув на твердий диск. Ситуація повторилася - знову довгий бут з пробуванням ата драйверів, і знову не розпізналися сдром і двд. Мене вже почало трохи тіпати від злості, але добре, що треба було йти на роботу. Вже прийду, попробую визвати модпробом модуль ide_cdrom - може щось дасть. Маю підозру, що він просто блеклістед. Можливо щось інше, біда його знає.  Якщо хтось з подібним стикався, напишіть, будь-ласка.  Якщо потрібно повний репорт про систему, то я виставлю десь на сервері.
« Змінено: 2007-03-05 15:13:08 від knedlyk »

Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Re: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata
« Відповідей #3 : 2007-03-05 15:29:09 »
Я взагалі то протестую щодо перенесення до дебіанської гілки - наскільки можу судити по перечитаних форумах, це питання є загальним для всіх лінуксовських систем і стосується апаратних засобів, в тому числі драйверів для заліза і взагалі до ядра в цілому. Подібні ситуації виникали як в редхаті, так і в сусе і в дженту і в слаці. Щодо бсдешних систем щось не памятаю.  

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata
« Відповідей #4 : 2007-03-06 19:09:59 »
Спроба витягти тему
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Re: Feisty Fawn не бачить CDROM - проблема libata
« Відповідей #5 : 2007-03-06 19:25:03 »
Дякую за витягнення теми.
На разі я зупинився на такому вирішенні проблеми (вирішення через одне місце, але хоч якесь принаймні). З довгим часом буту я змирився. Зато жити без приводів СД не хочеться.  Я  просто повторив процедуру, яка відбувається при завантаженні: після буту забрав модуль
rmmod ata_piix
Потім наново вставив
modprobe ata_piix
Почалося знову пробування нового заліза hald -ом (dbus спрацював), запустився демон udev і врешті за хвилину-дві появилися мої приводи як /dev/scd0 i /dev/scd1. dmesg так само видавав ті самі помилки як і при буті, лиш то що помінялося номер ata. За процесом спостерігав за допомогою
ps xuaw
і за
tail -f /var/log/messages
на різних консолях.

Ну от. На разі нема чим більше похвалитися.