Автор Гілка: Деміфізація відкритих програм  (Прочитано 15895 раз)

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #15 : 2004-07-28 17:09:41 »
А все почалося з того що Річард Столмен задовбався перевантажувати кривий драйвер принтера ..... Столмен аби не сидіти весь час коло принтера і не слухати скарги користувачів написав свій який дозволив йому зайнятись організацією FSF замісь того аби  підпирати кривий драйвер.
І що з того часу помінялося? Чи набагато легше під лінакс сконфігурити друкарку стало? Чи якість драйверів до того ж НР виросла? Який останній принтер з серії лазерів НР підтримується _повноцінно_ ?
Написано з надцять систем друку, а жодна не доведена до четвертини рівня всіма обхаяного диспетчера друкарок відомої нам компанії.

Те ж саме можу сказати і про більшість під-систем на лінаксі - звук, відео і т.д.

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #16 : 2004-07-29 08:23:48 »
І що з того часу помінялося? Чи набагато легше під лінакс сконфігурити друкарку стало? Чи якість драйверів до того ж НР виросла? Який останній принтер з серії лазерів НР підтримується _повноцінно_ ?
Написано з надцять систем друку, а жодна не доведена до четвертини рівня всіма обхаяного диспетчера друкарок відомої нам компанії.

Те ж саме можу сказати і про більшість під-систем на лінаксі - звук, відео і т.д.

Я навіть більше скажу, GNU до цих пір так і спромоглося випустити свою ОС. Але розмови про міфи стосовно неї, все одно, існують.

PS. А з принтерами HP зараз проблем немає: http://hpinkjet.sourceforge.net/productssupported.php

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #17 : 2004-07-29 10:32:47 »

Я навіть більше скажу, GNU до цих пір так і спромоглося випустити свою ОС. Але розмови про міфи стосовно неї, все одно, існують.

PS. А з принтерами HP зараз проблем немає: http://hpinkjet.sourceforge.net/productssupported.php

Так спромоглося, чи ні? Бо я щось про неї і не чув.

Ну, я бачу, як немає, чи чого немає. Власне цієї сторінки "немає":
ERROR
The requested URL could not be retrieved

While trying to retrieve the URL: http://hpinkjet.sourceforge.net/productssupported.php

The following error was encountered:

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #18 : 2004-07-29 11:12:30 »
Так спромоглося, чи ні? Бо я щось про неї і не чув.
Я хотів сказати "не спромоглися".
Ну, я бачу, як немає, чи чого немає. Власне цієї сторінки "немає":
Це SF тимчасово не було, спробуй зараз.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #19 : 2004-07-29 11:14:10 »
Сконфігурувати друкарку під Федорою не складніше ніж під Віндузою - у мене з цим ніколи не виникало проблем. Не зовсім зрозумів питання щодо неповної підтримки HP LaserJet - з нею у мене не виникало проблем при локальній інсталяції, при мережній інсталяції - тільки якщо в якості сервера друку використовувалися Вікна (у стандартному драйвері для Вікон помилка, яка призводить до обрізання довгих рядків PostScript-у, тому довелося виставити параметр, який примусово розбиває такі рядки перед відправкою на друк).  Мені потрібно щоб друкарка друкувала - вона це робить. Там ще є декілька різних драйверів та до холери різних параметрів, але їх, як правило, не зачіпаю - використовую те, що рекомендує виробник дистрибуту. А що вам потрібно від друкарки для повного задоволення ваших потреб?  :)
[Fedora Linux]

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #20 : 2004-07-29 12:33:51 »
А що вам потрібно від друкарки для повного задоволення ваших потреб?  :)

Ну, перше що приходить в голову - економний друк, друк на дві сторони, друк буклетом, друк різною роздільчою здатністю, можливість калібрації кольору і т.д.

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #21 : 2004-07-29 12:40:42 »
Це SF тимчасово не було, спробуй зараз.

Спробував. Всі подальші шляхи ведуть на сторінки hp.com.
Зайшов на http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?pnameOID=29790&locale=en_US&taskId=135&submit.y=7&lang=en&cc=us&submit.x=12&prodTypeId=18972&prodSeriesId=29789

specify operating system -  HP LaserJet 1200 printer

       
 select operating system
      »       Mac OS 8
      »       Mac OS 9
      »       Mac OS X
      »       Microsoft Windows 2000
      »       Microsoft Windows 3.1
      »       Microsoft Windows 95
      »       Microsoft Windows 98
      »       Microsoft Windows ME
      »       Microsoft Windows NT 4.0
      »       Microsoft Windows Server 2003
      »       Microsoft Windows XP
      »       OS/2


А де ж лінакс???
Де там у нього "кнопка" ? :-) Де "давнлоад лінакс драйвер" хоч для чогось?

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #22 : 2004-07-29 12:58:09 »
Спробував. Всі подальші шляхи ведуть на сторінки hp.com.
Ну, значить Столман чогось-таки добився, тепер HP випускає фільтри для своїх принтерів з відкритим кодом. Цікаво, яка тепер політика у Xerox?

А де ж лінакс???
Де там у нього "кнопка" ? :-) Де "давнлоад лінакс драйвер" хоч для чогось?
http://hpinkjet.sourceforge.net/install.php

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #23 : 2004-07-29 13:11:31 »
Ну, значить Столман чогось-таки добився, тепер HP випускає фільтри для своїх принтерів з відкритим кодом. Цікаво, яка тепер політика у Xerox?

http://hpinkjet.sourceforge.net/install.php

Хе, так це в мене і до того все було (в дистрибуті). Наша пісня гарна - нова. Воно все незручне і слабо-функціональне.
Хоча, драйвери може і круті, а от Ю-Ай до них - до нічого. Якось косо криво налаштувати можна. З напильником по текстових файлах конфігурації пройшовшись, почитавши перед тим мани, і-нет і т.д., щоб зрозуміти, що і яка закорючка означає.
Це не те, шо би хотілося. Хочеться мишкою чек-боксиків наклацати, а не мани читати :-)

З.І.: Основна хвороба лінакса, як і всіх відкритих програм є в програмістській психології. Писати те, що мінімально виводить на екран, але щось там собі робить - тут мастаків багато. А от написати хороший, зручний, швидкий, інтуйтивно-зрозумілий, однотипний  і стабільний Ю-Ай, отут вже кишка тоненька. Бо тут треба добре попотіти. Недаремно більшість досвідчених програмістів займаються розробкою бізнес-логіки аплікації, а от Ю-Ай скидують на молодих, бо чудово знають, який це менінгіт.
Ця хвороба лікується - хорошою зарплатою, хорошим менеджментом. На жаль в відкритих програм як з тим, так і здругим слабувато.
Знову замкнене коло....

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #24 : 2004-07-29 15:07:35 »

Хе, так це в мене і до того все було (в дистрибуті). Наша пісня гарна - нова. Воно все незручне і слабо-функціональне.
Хоча, драйвери може і круті, а от Ю-Ай до них - до нічого. Якось косо криво налаштувати можна. З напильником по текстових файлах конфігурації пройшовшись, почитавши перед тим мани, і-нет і т.д., щоб зрозуміти, що і яка закорючка означає.
Це не те, шо би хотілося. Хочеться мишкою чек-боксиків наклацати, а не мани читати :-)
Сергій, візьми в мене компакти з Федоркою другою, не сміши людей...
[Fedora Linux]

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #25 : 2004-07-29 15:28:35 »
Сергій, візьми в мене компакти з Федоркою другою, не сміши людей...
А якщо в федорі мені багато чого не підходить? То що, мені так і бігати між дистрибутами. Там це зроблене, але того нема. А там те - але зате того нема.
А тепер дружно повертаємося до статті, через яку, власне, все і почалося і читаємо пильно-пильно...
« Змінено: 2004-07-29 15:29:06 від uranium »

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #26 : 2004-07-29 16:20:43 »
А тепер дружно повертаємося до статті, через яку, власне, все і почалося і читаємо пильно-пильно...

А що там такого цінного в тій статті? Може цитатою кинеш?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #27 : 2004-07-29 18:17:58 »
Ну читав я ту статтю. Тільки я б її поцінував, якби писав хтось, хто хоча б знає, про що пише, а не чув дзвін, та не зна, де він. "Я не знаю X, тому хаятиму його, а то як скажу про X щось добре, од мене зажадають аргументи".

Статтю подібного типу я б прочитав, якби її писали зі знанням справи.

До речі, "Чарівний казан" ESR'а якісно кращий... І майже те саме висвітлює. У всякому разі, автор щось аргументує, а не "викриває" на совіцький манір.

dusoft

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #28 : 2004-07-30 03:06:16 »
Цитата
Основна хвороба лінакса, як і всіх відкритих програм
Це не хвороба. Комусь так здається, але це не хвороба. Не подобається - не користуйтеся. Почекайте ще років десять, тоді спробуєте може задовольнить, а якщо не задовольняє, то чого лаятися?

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #29 : 2004-07-30 08:18:12 »
Почекайте ще років десять, тоді спробуєте може задовольнить, а якщо не задовольняє, то чого лаятися?
Я не згоден, критика потрібна, адже автори програм хочуть зробити свою програму привабливою дя користувача. Інша справа, що критика потрібна конструктивна.