Автор Гілка: Деміфізація відкритих програм  (Прочитано 15897 раз)

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #30 : 2004-07-30 11:03:12 »
Це не хвороба. Комусь так здається, але це не хвороба. Не подобається - не користуйтеся. Почекайте ще років десять, тоді спробуєте може задовольнить, а якщо не задовольняє, то чого лаятися?

Супер, автор статті власне таку фразу би виніс в епіграф !!! :-)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #31 : 2004-07-30 12:01:28 »
Пора б самого автора винести... Не скажу куди. Але признайтеся чесно, ті, хто горлопанить про жахливу забрудненість означеними міфами: хто з вас уважно читав цілу статтю, а не лише заголовки?

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #32 : 2004-07-30 13:55:33 »
Пора б самого автора винести... Не скажу куди
Автор забув (чи навмисне опустив) згадати, ще один _дуже_ поширений... міф чи не міф? ... "хто хоть слово скаже, проти мого улюбленого [     ](заповніть у пропусках), автоматично апріорі вважається кретином, дегенератом і недолюдком"

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #33 : 2004-07-30 14:19:04 »
Дмитре, на мене натяк? ;)

Якщо так, то Ви мене зле зрозуміли. Я наводив вище певні думки з тієї статті, котрі однозначно є хибними або правдивими лише наполовину; автор наївно вважає, що запорукою якості є лише розмір зарплати, що явно не є фактом -- і це лише одна з хиб, котру я зараз пригадую (бо не маю надто часу вичитувати й аналізувати все знову, але можу його знайти, якщо треба). Окрім того, стаття написана з такими ж емоціями, з якими деякі фани ВПЗ (їх не є багато, просто вони дуже голосисті) кричать, що абсолютно все решта в топку, негайно і для всіх.

Можливо, статтю подібного роду необхідно написати. Але, по-перше, придертись до інших міфів, по-друге, вивчити всі сторони проблеми (хоча б аби знати, про що пишеться), по-третє, не висувати їм на зміну інші міфи.

Та й ще одне. Міфи не повинні викорінюватись. Вони повинні зайняти своє місце, щоб усі знали, чим вони є... І поважали їх. Як культурне надбання.

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #34 : 2004-07-30 14:43:45 »
Дмитре, на мене натяк? ;)

Яавтор наївно вважає, що запорукою якості є лише розмір зарплати, що явно не є фактом

Ви теж розумієте це неповністю. Якість - це менеджмент проєкта + якісна технічна специфікація + кваліфіковані програмісти + тест-план/тестування + час. Все це разом дається за _великі_ гроші.
Хочеться запитати, чи складали (бачили) ви хоч один план проєкта з його оцінкою по ресурсах, грошах, хоча б за українськими рейтами за годину. І чи не задавали собі питання, скільки реально коштує написання якоїсь хоча б досить посередньої програми, не кажучи про її впровадження, супровід, написання документації і т.д.?
Якщо вам це не знайоме, то можемо колись на пиві поспілкуватися.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #35 : 2004-07-30 15:34:29 »

Ви теж розумієте це неповністю. Якість - це менеджмент проєкта + якісна технічна специфікація + кваліфіковані програмісти + тест-план/тестування + час. Все це разом дається за _великі_ гроші.
Хочеться запитати, чи складали (бачили) ви хоч один план проєкта з його оцінкою по ресурсах, грошах, хоча б за українськими рейтами за годину. І чи не задавали собі питання, скільки реально коштує написання якоїсь хоча б досить посередньої програми, не кажучи про її впровадження, супровід, написання документації і т.д.?
Якщо вам це не знайоме, то можемо колись на пиві поспілкуватися.

За великі гроші можна купити хіба велику кількість багів - подивіться на комерційні ОС-ки. Порівняйте кільккість вкладених грошей у наприклад Windows та QNX чи MacOSX. Порівняння явно не на користь вашої теорії. Це питання підіймається зокрема у багатьох публікаціях, присвячених проблемам інженерії програмного забезпечення, з прикладами проектів, яких завалили через завищений бюджет, зокрема у Фредеріка Брука в книжці "Міфічний людино-місяць" (до речі, книжка теж про міфи). Але у крутих програмерів напевно немає часу на читання теорії. :(

Чому Mozilla зараз активно розвивається, тоді як фірми Netscape вже не існує? Якість Мозіли гірша за якість IE?
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #36 : 2004-07-30 15:38:31 »
Так, не те щоб мені їх показували, але ситуація мені відома. Я навіть скажу, що не в кожного українського замовника підійметься рука заплатити за проект середньої складності стільки, скільки він коштує, навіть якщо рейти українські.

Але... Якщо я пишу програму на замовлення, вона апріорі стає closed source (і ми говоримо трохи не про те -- чи не так?). Хіба б замовник побажав інакше (скажімо, він хотів би мати підтримку, хоч якусь, навіть якщо б зі мною щось сталось). При тому якість написаної мною програми ще й залежатиме від такого чинника, як те, які вимоги дані для виконання задачі, а також... uranium, а про що ми взагалі говоримо? Про написання програми на замовлення? Тут своя кухня. А при написанні для масового ринку (відкритий код не має сенсу, якщо в його використанні зацікавлений хтось один) -- своя.

Так для роздумів. Якщо задача, котру мені дали, є цікавою особисто для мене (хм, "я" виступаю тут як той, хто робить усю роботу, а не виконавець ("code monkey") на фірмі), то можна не сумніватись, що я виконаю це завдання якісніше, ніж те, котре мені доручають хай за космічну ціну, але в нереально короткий термін і через /dev/ass. Тобто, зарплата не повинна розглядатись як єдиний стимул до написання якісної програми, котра не барахлить, а працює.  Більш того, вона є слабуватим чинником. Хіба б у мене не було вибору -- або я це роблю, або мені наступні пару місяців треба ритись на смітнику чи ще щось таке...

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #37 : 2004-07-30 15:40:57 »
Чує моє серце, треба доперекласти Брукса. Тільки от хто його читатиме?

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #38 : 2004-07-30 15:44:18 »

За великі гроші можна купити хіба велику кількість багів - подивіться на комерційні ОС-ки. Порівняйте кільккість вкладених грошей у наприклад Windows та QNX чи MacOSX. Порівняння явно не на користь вашої теорії. Це питання підіймається зокрема у багатьох публікаціях, присвячених проблемам інженерії програмного забезпечення, з прикладами проектів, яких завалили через завищений бюджет, зокрема у Фредеріка Брука в книжці "Міфічний людино-місяць" (до речі, книжка теж про міфи). Але у крутих програмерів напевно немає часу на читання теорії. :(

Чому Mozilla зараз активно розвивається, тоді як фірми Netscape вже не існує? Якість Мозіли гірша за якість IE?

Гроші, вкладені в віндовс, себе повністю і 100 раз перекрили і перекривають.
Згадану книжку, як і багато інших, читали, знаєм. Але _не_ через завищений бюджет їх завалили, читайте книжку уважніше.
А от на рахунок Мозилли, чи ви такий наївний, чи як? Невже ви думаєте, що його люди за просто так пишуть?
Ха-ха 3 рази :-)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #39 : 2004-07-30 15:49:09 »
За просто так її не пишуть, зате за просто так стільки багрепортів навіть із дюжиною тестерів не буде. Не тому, що багів більше, а тому, що є кому дивитись, і є прозорий обмін інформацією. "Given enough eyeballs, all bugs are shallow" (c) ESR.

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #40 : 2004-07-30 15:54:16 »
Про написання програми на замовлення? Тут своя кухня. А при написанні для масового ринку

Я різниці не бачу ніякої. А от вільні програми для масового ринку тому і страждають якістю, бо вважають, що якщо вільне, то най буде, яке є. Не подобається - не користуйся, або бабрайся в джерельному коді. Цікаво би мені бачити, скільки таких людей реально бабралися. Не маю наувазі додати там по аналогії рядок cplist.add("KOI8-U"), а для прикладу, попарпався і поправив щось наприклад в ОО, бо він некоректно, для прикладу, зберіг документ.
Чи у Гномі, який вперто ігнорує українські символи у вікні копіювання файлів (Наутілус).
Навпаки, програма для масового ринку складніша тим, що ви не маєте готового завдання. Потрібно провести маркетингове дослідження, чи буде воно потрібне хоч комусь. Потрібно добре самому поставити тех. завдання перед собою, що потрібно. Однозначно мати план, коли воно буде готове.
Інакше програма перетворюється на "поробку" для себе. І тільки волею зверху може визначитися, чи зацікавиться хтось нею.
А чи вийде вона на корпоративний ринок, тут можна не сумніватися. Її там ніхто навіть розглядати не буде.

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #41 : 2004-07-30 16:01:44 »

За великі гроші можна купити хіба велику кількість багів - подивіться на комерційні ОС-ки. Порівняйте кільккість вкладених грошей у наприклад Windows та QNX чи MacOSX. Порівняння явно не на користь вашої теорії.

А ви не пробували порівняти кількість встановлених і працюючих віндовс машин до тих же MacOSX? І кількість багів (цікаво, де ви статистику берете), у порівнянні до кількості "фіч" продуктів?
І чому, якщо воно таке все класне і пушисте, за 6 років активного крику (ми беремо десктоп), не взяло і двадцятої частину ринку?

uranium

  • Гість
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #42 : 2004-07-30 16:06:06 »
Навздогін цікава статистика:
http://stats.distributed.net/misc/platformlist.php?project_id=8&view=tco

Я б сказав, що ситуація сумна для фанатиків. Особливо, якщо врахувати, що до цього проєкту причетні далеко не домогосподарки, які нічого, окрім першої вказаної системи хронічно не переварюють.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #43 : 2004-07-30 16:07:21 »
Це -- те, з чим я погоджуюсь. Завдання в багатьох опенсорсних {продуктах,поробках} поставлені нечітко -- і ми маємо те, що маємо.

З чим ще погоджусь -- це те, що програми пишуться, а документація криває десь позаду. Однак! Хелпи від мікрософту я б не радив читати людям зі слабими нервами. Тобто -- стиль документації (коли до неї вже беруться) такий, як треба, а поновлюваність -- ні.

Хм... Але ж ми говоримо про міфи ВПЗ? В принципі, можна накатати статтю і про міфи чисто комерційного (пропрієтарного) ПЗ (КПЗ -- збіг?).  Їх там буде чи не більше...

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Деміфізація відкритих програм
« Відповідей #44 : 2004-07-30 16:09:36 »
Поясни ще, що та статистика показує, будь ласка...