Автор Гілка: Смак безпеки і Соляріса  (Прочитано 3713 раз)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Смак безпеки і Соляріса
« : 2004-08-05 05:41:51 »
Нещодавно на /. було опубліковане посилання на статтю (чи скоріше навіть невелику книжку) "Смак комп'ютерної безпеки"
Розглянуто досить багато питань, як: що таке безпека, віруси, безпека в Юніксах і віндовсах. Одне з питань -- нові підходи до безпеки розглядаються на прикладі Соляріса 10.

На сторінці Sun'а наведений огляд Соляріса 10 і дається посилання на звантаження версії Соляріса для Sparc чи x86:  http://wwws.sun.com/software/solaris/10/

Інша ОС але той же автор: для себе знайшов кілька досить цікавих статей про МасОС Х. Як на мою думку статті можуть бути цікавими не тільки тим, хто користується Маком, а й лінак/юнік-соїдам. Як:  What is MacOSX?, Making An Operating System Faster

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #1 : 2004-08-05 05:48:51 »
В догін до тільки-що повідомленого. Сьогодні /. повідомляє, що Соляріс 10й буде мати можливість виконувати програми Лінакса без змін і стверджується, що це не емуляція, а якісь трюки на рівні ядра. Також підтверджується вже раніше сказане, що 10й соляріс буде з відкритими вихідними текстами.

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #2 : 2004-08-05 10:29:37 »
Також підтверджується вже раніше сказане, що 10й соляріс буде з відкритими вихідними текстами.
А яка в них буде ліцензая? Головне, чи можна туди вносити зміни і розповсюджувати їх?

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #3 : 2004-08-05 10:48:32 »
Як я чув буде GPL. Тобто відповідь "так"

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #4 : 2004-08-05 12:22:37 »
Та хоч би й BSD. Але про щось говорить той факт, що раніше Лінукс шліфували, щоб він виконував програми з інших юніксів і навіть з вінди, підтримував якомога більше ФС... А тепер бачимо, що все таки ця "іграшкова поробка студентів з червоними баньками" чогось та варта.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #5 : 2004-08-05 12:53:57 »
А тепер бачимо, що все таки ця "іграшкова поробка студентів з червоними баньками" чогось та варта.
Можна оцінювати, звичайно. і так. Але з іншого боку треба враховувати і той рівень шуму. який створений навколо лінаксу. І також визнати, що багато чого комерційного пишеться під лінакс не тому, що він кращий, а через оцей підшумок. Я схильний більше до другого пояснення, хоча б просто тому, що не бачу об'єктивно, чим лінакс, кращий за , наприклад, Free чи OpenBSD.  Часто наводять приклади, що лінакс більше підтримує заліза (мається на увазі пісюкового заліза -- бо NetBSD підтримує незліченно більше заліза, ніж будь-який з лінаксів), але це теж тільки тому, що більше кодерів піддаються шуму і пишуть для лінакса, ніж для БСД гілок.

Наскільки мені подобається дебіан, але на спарку (SS20) краще за netbsd, я нічого не бачив. Дуже логічно і красиво побудована система. Але... знову ж таки, я мав її знести, бо деякі драйвери були тільки в лінаксі на той час.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #6 : 2004-08-05 13:15:39 »
Не знаю, мене лінукс як програміста влаштовує. Я маю на увазі ядро гілки 2.4. Задокументоване добре, та й, зрештою, намагається робити The Right Thing. BSD, може, й хороше (де можна знайти man2 для *BSD?), але там також були свої зачіпки (відсутність такої штуки, як freeing unused kernel memory, наприклад). Можна й на базі Linux створити ідеальну систему, а можна й на BSD. Тільким треба напружитись, і все буде люкс. То не є принципово.

Так коли буде coFreeBSD? Я на він2к хочу спробувати!

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #7 : 2004-08-06 09:32:19 »
Як я чув буде GPL. Тобто відповідь "так"
Ур-а-а! Не даремно я OpenMotif на Солярку портанув.

Ну, тепер Solaris завалить софтом, я думаю.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #8 : 2004-08-06 09:50:56 »
А що йому валити? Без напружень, і без особливих рухів тілом... Вже все зібране і скомпільоване. Янус -- він Янус і є.

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #9 : 2004-08-06 10:23:48 »
А що йому валити? Без напружень, і без особливих рухів тілом... Вже все зібране і скомпільоване. Янус -- він Янус і є.
Що таке Янус?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #10 : 2004-08-06 10:54:55 »
Це санівський проект, щось зразка RHEL під соляркою. http://www.sun.com/2004-0803/feature/.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Смак безпеки і Соляріса
« Відповідей #11 : 2004-08-07 12:39:09 »
Та хоч би й BSD.
Угу. Нехай зроблять подарунок СКО-там, та іншим комерційним вендорам.  ;)
[Fedora Linux]