Автор Гілка: Linux потенційно порушує 283 патента  (Прочитано 4248 раз)

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Ядро Linux 2.4/2.6 потенційно порушує 283 патента, 98 з яких належать "союзникам" (IBM, HP, Intel), а 27 - "противникам" (Microsoft). Такими є результати аналізу, проведеного Public Patent Foundation на замовлення OSRM. Позови, що торкаються даних патентів, ніколи не розглядалися у суді, а це означає, що існує деяка ймовірність того, що той чи інший патент може бути визнано недійсним.
Докладніше
« Змінено: 2004-08-05 09:47:18 від SGh »

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #1 : 2004-08-05 10:04:24 »
Та я на 100% впевнений, що половина коду лінуха крадена.
Слава Україні!

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #2 : 2004-08-05 10:33:45 »
Та я на 100% впевнений, що половина коду лінуха крадена.
Якби ви розбирались в програмуванні ядра, то не казали б так. Для прикладу, рекомендую спробувати "вкрасти" з NetBSD підтримку IPX.

Відсутній vistv

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #3 : 2004-08-05 12:01:56 »
сподіваюсь, що у разі судових лухань відповідні компоненти ядра які хибно (чи навпаки) запатентовані не перестануть працювати... до вияснення обставин...

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #4 : 2004-08-05 12:18:40 »
98 + 27 = 125.

Кому належить решта 158? Може, до них належить патент на біт SUID? Тоді ті, хто будуть клепати судові позови, нагадуватимуть пса, котрий гавка на все підряд, лиш би рухалось.

До того ж, цікаво, а скільки патентів порушує сама M$oft, адже це не так-то й легко перевірити... ;) Те, що в неї половина коду (котрий так-сяк працює), вкрадено з BSD, це факт.

А зрештою, що нам до того? В нас, наскільки відомо, патентів на ПЗ нема...

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #5 : 2004-08-05 13:05:04 »
А зрештою, що нам до того? В нас, наскільки відомо, патентів на ПЗ нема...
Не так все просто. Зараз Штати всіма силами, наприклад, тиснуть на Австралію. Тиснуть тим, що не підписують угоду про вільну торгівлю. А тиснуть заради того, щоб Австралія прийняла Штатівські закони про інтелектуальну власність. Штатівські закони суттєво відрізняються від європейських і австралійских -- штатівські закони практично повністю позбавляють автора прав на своє творіння і передають його в руки тих, хто має гроші.

І вже є результати. Кілька місяців тому (досить давно -- більше, ніж півроку, здається) повідомлялося, що з австралійського майданчику проекту Гютенберга були змушені поприбирати левову частку літературних творів, тому, що під тиском штатів Австралія збільшила термін дії авторського права з 25 до 50 років (здається). І твори, які ще вчора були public domain, такими бути перестали.

В Штатах зараз термін дії авторського права подовжений до 75 років -- теж під тиском лобіювання кінокомпанії Діснея: бо Мікі Маус скоро мав би бути в public domain і Дісней перестав би отримувати ліцензійну плату. Тому було змінено законодавство.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #6 : 2004-08-05 13:10:43 »
Ну що ж, перейдемо в підпілля, обростемо довгим волоссям і почнемо носити кольоровий одяг, обвішавшись фєнєчками, на знак протесту.  ::)

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #7 : 2004-08-05 13:51:20 »
Ну що ж, перейдемо в підпілля, обростемо довгим волоссям і почнемо носити кольоровий одяг, обвішавшись фєнєчками, на знак протесту.  ::)
:D Підтримую! Так і зробимо ;) :D

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #8 : 2004-08-05 14:02:23 »
У нас, зрештою, є вибір -- коли не GNU/Linux, то GNU/kFreeBSD, або GNU/Hurd. А ще у нас є Plan9...

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #9 : 2004-08-05 14:11:49 »
>Wink Те, що в неї половина коду (котрий так-сяк працює), вкрадено з
> BSD, це факт.

Не вкрадено, бо якщо MS бере код в БСД (що, власне не заборонено ліцензією БСД), то пише копірайти.
Чому ви такі фанатичні? Якби Біл Гейтс придумав теорію відносності, то ви б і її заперечували. А Біл - розумна людина. Якщо є цінний код, то чого б його не використати? Звісно, не порушуючи ліцензій
Слава Україні!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #10 : 2004-08-05 14:22:09 »
Спробуй не порушити якусь у славній Америці. Дивно, що дихання ще не запатентували... А щодо "Мсофт вкрав", то вкрав так само, як і Лінукс -- позичив на законних підставах.

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #11 : 2004-08-05 14:41:39 »
Справа в іншому. Коли бере мс, то вони вказують копірайти. Ліцензія БСД дозволяє це. Так само якщо вони беруть код з-під інших ліцензій. Коли беруть лінуксоїди, то вони вставляють код під свою ліцензію, яка порушує всі попередні. А тим більше коли беруть не з під БСД.
Слава Україні!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #12 : 2004-08-05 14:56:54 »
Стоп! Коли сам придумав, то хіба не дивина, що копірайт і ліцензія такі, як я хочу? Чому обов'язково чуже тягнути?

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #13 : 2004-08-05 15:21:17 »
Та без проблем... Коли самі. Але ж не завжди раціонально переписувати, коли вже є готове. Тому багато коду в лінуксі не є ліцензійно чистим, та й розробники це визнають.
Хоча власне я проти відкритого коду. Мені вистачає правильних інтерфесів. Навіщо мені ритися в коді програми, як у мене є задокументований інтерфейс доступу, і я можу дописати плагін, або використовувати програму напряму?
Слава Україні!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux потенційно порушує 283 патента
« Відповідей #14 : 2004-08-05 15:24:59 »
Ну... А якщо в реалізації інтерфейсу "на тому боці" баг, то як ви робите в цьому випадку?