Автор Гілка: Перспективи вільного ПЗ в Україні  (Прочитано 8371 раз)

Yuriy Syrota

  • Гість
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #15 : 2004-06-04 17:16:19 »
Жоден з менеджерів не скаже, давайте ставимо лінух, бо це "рулєз". А навчання персоналу, а софт? Якщо завтра цей "рулєз" не буде виконувати якоїсь задачі, і треба буде ставити назад вінду, йому за цей "рулєз" щось повідривають.

Ну от, значить IBM, Oracle і Novell переходять на Linux свідомо :-)

dusoft

  • Гість
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #16 : 2004-06-04 21:33:12 »
З приводу навчання персоналу, скажіть, щоб користуватися віндовсом, навчання персоналу не потрібне?

З приводу інтуітивності, в командному рядку можна робити що завгодно, всі опції до багатьох програм дуже інтуітивні. Графічні середовища.. ну наприклад Gnome... та й будь що завгодно... WMaker(це вже для кого, що є інтуітивним)... якщо казати саме про користувальницькі програми, то можу сказати лише що я їх використовую не багато.. буквально декілька..
І взагалі, багато людей думають що інтуітивність... це щоб було так само як в вікнах... всі просто звикли що є віндовс.. і думають що все що не як у ньому - то якось не так.. це вже ніби не комп`ютер.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #17 : 2004-06-04 21:48:55 »
З приводу навчання персоналу, скажіть, щоб користуватися віндовсом, навчання персоналу не потрібне?
З навчанням є та проблема, що більшість контор беруть на роботу лише тих, хто знає ПК (читай - Вінди). А коли набирати персонал "з нуля", щоби він вчився чи його вчили, то жодної різниці немає.
До того ж, в конторах користуються лише офісом (текст, таблиці) і е-поштою. Це аж ніяк не збільшує труднощі стосовно навчання Лінаксу.

З приводу інтуітивності, в командному рядку можна робити що завгодно, всі опції до багатьох програм дуже інтуітивні. Графічні середовища..
Гадаю, що під інтуїтивно зрозумілим мається на увазі той інтерфейс, у якому не просто є гора кнопок без підписів. З цим у КДЕ та Ґномі проблем теж немає.
« Змінено: 2004-06-04 21:49:39 від vitalis »
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #18 : 2004-06-05 01:11:50 »

Насправді, за даними IDG, Mac за останній рік втратила частину ринку з 3% до 1,3%. :-)

А можна лінк?
Бо якщо Linux за останній рік з 2 до 4% перейшов, то щось не вірится в таку цифру про Mac. Може ви говорите про якусь окрему країну?
Ubuntu 8.04

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #19 : 2004-06-05 01:45:06 »
А ви коли небудь пробували налаштувати права для файлів в NTFS? Я лише через місяць більш-менш зрозумів як це можна зробити через Local Security Policy. Але це такий геморой, скажу я вам. Як це робити по-людськи я не знаю посьогодні. В Linux я це зробив незадумуючись, використовуючи графічний інтерфейс, а щоб зрозуміти як це робиться в консолі пішло 2 хвилини.

В вінді тони хелпа назразок "для того щоб запустити програму потрібно два рази клацнути на піктограмі". А тільки більш-менш складне питання, так його або й зовсім немає або шукати потрібно дуже довго, перериваючи мегабайти "інтуїтивно зрозумілого тексту".

А скльки часу забирає переустановка Вінди? В мене десь пів дня (враховуючи настройку і переустановку софта). А на Linux - 1 година + 10 хв на настройкку. Тож спробуйте поставити Windows(+soft) на 50 комп'терів, а потім Linux :).

Доречі - цікава річ. В "МК" вичитав, що вийшов новий LinuxVirus (назва дистрибутиву) - ходить по мережі (локальній) шукає комп'ютери і витираючи на них все, ставить себе. Лафа для ледачих адмінів ;D. Займає чи то 400, чи то 600 MB.

Доречі про віруси.... під Лінух їх всього 7... ;D
А під хвірточки їх огого :o
« Змінено: 2004-06-05 01:45:55 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #20 : 2004-06-05 01:47:59 »
Лінух рулить. Хай не брешуть :)
Ubuntu 8.04

dusoft

  • Гість
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #21 : 2004-06-05 01:13:18 »
В "МК" то був першоквітневий випуск... %)

А взагалі я згоден з наведеними вище аргументами.

Praporshic

  • Гість
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #22 : 2004-06-05 02:44:41 »
мак - це не безкоштовно: iMac  (те що бачив "живим" та навіть помацав -К А З К А) коштує у моему селі Дніпропетровську 11500 грн. порахуйте ще й витрати на комерційні пакети :'( Apple - це для профессіоналів з обробки звуку чи графіки (пень 4 відпочіває)

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #23 : 2004-06-05 02:49:26 »
В "МК" то був першоквітневий випуск... %)

А взагалі я згоден з наведеними вище аргументами.


@#%$%^$ %$ %^$&^!! >:( Я взагалі на їхньому вебсайті це читав, там на дату статті не дивився. Хоча ідея непогана. Як виросту, то може й сам реалізую таку річ. ;D
« Змінено: 2004-06-07 11:01:51 від lvm »
Ubuntu 8.04

dusoft

  • Гість
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #24 : 2004-06-05 06:07:10 »
мак - це не безкоштовно: iMac  (те що бачив "живим" та навіть помацав -К А З К А) коштує у моему селі Дніпропетровську 11500 грн. порахуйте ще й витрати на комерційні пакети :'( Apple - це для профессіоналів з обробки звуку чи графіки (пень 4 відпочіває)

Так, ми це знаємо %)

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #25 : 2004-06-05 15:11:26 »
Адмін, ти де?
А хіба заборонено вживати англійську нецензурщину в українському трансліті ::)

P.S. Не думав, що новина викличе таке бурхливе обговорення...
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #26 : 2004-06-06 09:42:15 »
А хіба заборонено вживати англійську нецензурщину в українському трансліті ::)
обговорення...

Англомовну нецензурщину тут прибирають... побачмо що про транслітерацію скажуть....
Ubuntu 8.04

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #27 : 2004-06-07 11:23:20 »
Якщо хто не пам'ятає, то Вікна просувалися з допомогою агресивної маркетингової компанії. Народ після ДОС-у плювався на Віндузу й зовсім не хотів платити за неї гроші, тому що:
  - багато програм для ДОС у Вікнах глючили або гальмували;
  - у Вікнах був жахливо незручний (після ДОС, де nc був стандартом) інтерфейс;
  - її було важко встановити - треба було багато дискет й місця на диску й у пам'яті, вона зависала при встановлені, драйвери всі були для ДОС-у;
  - програмного забезпечення для Вікон не було майже абсолютно.

З дійсно корисних речей було лише:
  - багатозадачність (хоч якась);
  - використання всієї пам'яті;
  - стандартизований інтерефейс;
  - сумісність зі старими програмами (DOS, Win16), не повна але найпопулярніші програми працювали.

Для просування Вікон M$ зробив такі кроки:
  - комп'ютери стали продавати з передвстановленими Вікнами за маленьку доплату (80$ замість 200$);
  - замовлялися хвалебні статті, які розписували якісь дрібнички, так ніби це революція;
  - спонсорувалися видання книжок та навчальних посібників про Win32;
  - спонсорувалося перенесення та написання ПЗ під Win32 (як правило спонсорувалося не грошима а безкоштовним ПЗ та документацією), написання драйверів, сертифікація;
  - написали також DirectX, Office, Visual Studio, які теж розтрубили.

На все це пішла велика купа грошей, але M$ отримала в дятки разів більше.

Компанії, які займаються Лінуксом, не можуть ні вкласти стільки грошей (їх у них немає) ні отримати таку віддачу від них (GPL не дасть). Тому випирання Вікон з ринку буде поступове й здебільшого спочатку на нових ринках - там де низька ціна - це одна з головних переваг через велику конкуренцію. На малобюджетних ринках Лінукс може прижитися, а там вже легше буде й на робочі столи пробитися.
[Fedora Linux]

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #28 : 2004-06-08 03:39:43 »
З дійсно корисних речей було лише:
  - багатозадачність (хоч якась);
  - використання всієї пам'яті;
  - стандартизований інтерефейс;
  - сумісність зі старими програмами (DOS, Win16), не повна але найпопулярніші програми працювали.
Все перелічене було так само присутнє в DesqView і DesqViewX. DesqView з'явився значно раніше, ніж Віндовс. В усякому разі його повна робоча версія вже в мене нормально працювала на пісюку в той час коли тільки-тільки з'явився віндовс 2.х. І на  відміну навіть від віндовсів 9х (які з'явились років на 10 пізніше) DesqView забезпечував справжню багатозадачність і був абсолютно сумісний з ДОСом, бо ДОС в ньому працював, як окремий процес. Я для тесту запускав щось біля 15-20 досівських сесій на 286-му з 1М пам'яті і все працювало.

Тому ті переваги, які мав віндовс перед ДОСом ніяк не пояснюють причини поширення вінди.

Тому випирання Вікон з ринку буде поступове й здебільшого спочатку на нових ринках - там де низька ціна - це одна з головних переваг через велику конкуренцію. На малобюджетних ринках Лінукс може прижитися, а там вже легше буде й на робочі столи пробитися.

Поки що є реалії життя: Лінакс витісняє з ринку не Віндовс, а Юнікс.  В малобюджетних чи великобюджетних і інших фірмах відбувається реальний процес скорочення парку Юнікс машин. Віндовси як наростали, так і наростають.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3741
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Перспективи вільного ПЗ в Україні
« Відповідей #29 : 2004-06-08 12:03:02 »
Я не бачу наростання кількості вікон на робочих столах - відсоток все ж помаленьку але падає. На серверах йде жорстока боротьба, й сумнівно що Вікна там візьмуть гору. На PDA-ках, приставках, консолях та мобілках Вікна не змогли витіснити конкурентів - а Лінукс там себе почуває досить добре. Випуск Longhorn-а відклали до 2007-го року. А що до того часу можна буде йому протиставити ми й побачим.
[Fedora Linux]