Автор Гілка: Створення багатомісної системи  (Прочитано 3443 раз)

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Слава Україні!

Взявся за переклад статті Боб Сміта (Bob Smith) "Build a Six-headed, Six-user Linux System" з останнього номеру Linux Gazette. Власне, переклад вже завершено, однак, наразі я перекладачем-початківцем, і до мого попереднього перекладу були певні зауваження, тому хочу перш, ніж публікувати остаточну версію цього, виправити усі допущені мною помилки. Заздалегідь дякую зя зауваження та рекомендації.

Переклад знаходиться тут.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #1 : 2006-03-08 23:50:27 »
Я перечитав тільки переклад: як для мене то дуже добре, можна розмістити його на DLOU.

Що до реалізації Xorg 6.9, 7.0 ще не стабільні, а тому сам спробую, цей варіант, коли стабілізується 7.0 (зараз всі сили кинули саме на нього тому 6.9 вилизаним ніколи не буде).


Мені особисто найбільше подобається така реалізація: http://www.tldp.org/HOWTO/XFree-Local-multi-user-HOWTO/
також вкінці додайте зсилку на сайт http://www.ltn.lv/~aivils/ де збираються вже пару років всі шляхи реалізації багатотермінальних систем на Лінуксі.
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #2 : 2006-03-09 01:27:09 »
Я перечитав тільки переклад: як для мене то дуже добре, можна розмістити його на DLOU.

Дякую! Гаразд, то до якого розділу його розміщувати? Бо мені здається, що на повноцінне ЯКЦЕ не тягне.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #3 : 2006-03-09 14:50:33 »
Та чому, нормальне ЯКЦЕ, великі переваги цього методу у тому, що не потрібно перезбирати та патчити ніякі програми, можливо після стабілізації xorg 7.0 він буде найпоширенішим.

Де розмістити це питання до адмінів DLOU вони, би мали для таких цілей зробити напевно розділ "Інше: Документація, що не стосується жодного дистрибутиву зокрема", але бачення адмінами його майбутньої структури я поки не уявляю... щось пробував там намалювати, але те потерли >:(
« Змінено: 2006-03-09 14:56:19 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #4 : 2006-03-10 11:55:40 »
...великі переваги цього методу у тому, що не потрібно перезбирати та патчити ніякі програми, можливо після стабілізації xorg 7.0 він буде найпоширенішим.

Однак, варто звернути увагу й на його недоліки, описані в розділі "Результати тесту, витрати і проблеми". Гадаю, це не мало важливо. Хиба що, пізніше дані проблеми вирішаться...

Тож, я розміщу його, як "Створення багатомісної лінукс системи ЯКЦЕ". Пане Федевич, годиться?
« Змінено: 2006-03-10 11:56:01 від Olexandr_Kravchuk »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #5 : 2006-03-10 14:14:51 »
"Як створити багатомісну систему Linux". Будь ласка, назвіть так.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #6 : 2006-03-10 14:33:04 »
Спробую-но я трохи побурчати (лише з метою покращити переклад!).

Термін "багатомісний" - особисто для мене він якийсь... не можу пояснити, але він мені не подобається на рівні спинного мозку. Хоча кращого запропонувати не можу :о(

Цитата
переваги багатомісних систем у школах, тенет кафе і бібліотеках полягають
"Тенета" взагалі-то позначають лише www, наскільки мені відомо. Так що "інтернет-кафе" в даному випадку буде доцільніше - не знаю жодного закладу, котрий, пропонуючи послуги тенет, обмежує користувачів у доступі до електронної пошти, чи систем обміну миттєвими повідомленнями. І навіть якщо так, все рівно для функціонування www потрібен стек ТСР/ІР :о))

Цитата
потрібен AGP гніздо та п'ять вільних PCI гнізд
потрібні

Визначтесь із тим, як саме ви перекладаєте web-site - "майданчик тенет" чи "веб-майданчик" (раджу перше).

motherboard <> "об'єднувальна плата"

Слово "відеоадаптер" пишеться разом, в той час як "адаптер відео" - окремо (правда, я не дуже уявляю собі вигляд і призначення отого, другого ;о) ).

Цитата
це достатньо багато мало кабелів!
То багато чи мало? ;о))

***

На жаль не можу продовжити вичитку (дійшов до кроку 2) - робота кличе. Але коротенький висновок зроблю - потрібна стаття; непоганий, в принципі переклад, котрий проте треба дошліфувати. А це вже зручніше робити засобами wiki.
Так що якщо ви погоджуєтесь розмістити переклад на умовах ліцензії, котра прийнята на DLOU (на жаль, не пригадую зараз, якої саме), думаю, що координатор проти не буде.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #7 : 2006-03-10 14:42:42 »
GFDL 1.2 як мінімум.
Може бути GPL 2.
Може бути BSD revised.

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #8 : 2006-03-10 20:16:34 »
Помістив на DLOU, як "Як створити багатомісну систему Linux".

Так що якщо ви погоджуєтесь розмістити переклад на умовах ліцензії, котра прийнята на DLOU (на жаль, не пригадую зараз, якої саме), думаю, що координатор проти не буде.
Дякую за зауваження, однак, що означають ваші слова, "чи погоджуєтесь"? Чому це я не маю розміщувати його на DLOU? :)

Ще - щодо ліцензії не знаю, бо автор просто дозволив мені її перекласти, тай по тому. А, що, хтось бажає внести до статті якісь доповнення? Можна запитати у нього дозволу, здається, то чувак нормальний, і навіть буде радий, він же й сам просив присилати йому пропозиції.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #9 : 2006-03-11 08:49:10 »
На розміщення погоджуюсь.

Відсутній Сашко Кравчук

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 490
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Створення багатомісної системи
« Відповідей #10 : 2006-03-11 15:46:03 »
Отримав листа від автора, пише, що через певний час, після того, як вирішаться деякі проблеми, статтю буде оновлено. Я повідомлю про зміни через дану тему.