Автор Гілка: Mandriva здохла :(  (Прочитано 12945 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Mandriva здохла :(
« : 2010-09-19 20:05:39 »
а шкода, був дуже гарний дистр:
1. Найкращий центр керування MCC (який «стібрили» Ubuntu)
2. Напевне найкращий менеджер пакунків RPM — urpmi (yum та zypper не йдуть в жодне порівняння ані швидкістю, ані зручністю)
3. Найкраща збірка KDE (на мій смак краще, ніж в openSUSE)
4. Один з найлегших дистрибутивів для новачка
5. Один з перших  (якщо не найперший) дистр, що дозволяв легко встановлювати 32-бітові пакунки в 64-бітовому середовищі
6. У них був непоганий експеремент з віконним менеджером (metisse)
...
можна ще багато перелічувати. Сподіваюсь проект-розгалудження Mandriva Mageia підніметься.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #1 : 2010-09-19 21:30:58 »
З анонсу Магії я так і не зрозумів, чи в складі ініціаторів тільки раніше звільнені і колишні співробітники Мандріви, чи відбувся масовий вихід працівників з компанії. Проте не думаю, що другий варіант. Магія анонсована як повністю community-проект, на якому не дуже заробиш, тому роботу залишати заради цього нерозумно. Бродіння в новому товаристві, як вони стверджують, вже певний час тривало, але тим не менше оновлення пакунків справно відбувалося, тобто робота йде, й кукер на місці. А от ця новина дійсно тривожить. Куди і як воно попливе після цього - не відомо.

Відсутній James

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 205
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #2 : 2010-09-19 21:31:55 »
дуже шкода...

пам"ятаю, як тільки відкривав для себе Лінукс, то деякий час перебирав дистри...
як натрапив на Мандріву, то на довго припинив пошуки дистрибутивів...
чудова система!.. я був тоді повним нулем, але з Мандрівою було все просто і зрозуміло...

проблеми у них давно вже почалися...
останній реліс (Мандріва 2010.1) вже стояв під великим питанням...
уявляю, що відчувають користувачі Мандріви... а їх кілька мільонів!..

Цитата
2. Напевне найкращий менеджер пакунків RPM — urpmi (yum та zypper не йдуть в жодне порівняння ані швидкістю, ані зручністю)

абсолютно погоджуюсь!..

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #3 : 2010-09-19 21:54:24 »
Прикро. Можна було й новину оформити.

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #4 : 2010-09-19 22:13:10 »
Прикро. Можна було й новину оформити.
Коли я зранку над цим подумував, на ЛОР вона вже була. А вночі писати було неохота.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #5 : 2010-09-19 22:23:10 »
З анонсу Магії я так і не зрозумів, чи в складі ініціаторів тільки раніше звільнені і колишні співробітники Мандріви, чи відбувся масовий вихід працівників з компанії.
на сайті проекту прямим текстом написано — масові звільнення працівників компанії відбулися:
Цитата
Most employees working on the distribution were laid off when Edge-IT was liquidated. We do not trust the plans of Mandriva SA anymore and we don't think the company (or any company) is a safe host for such a project.

ну, хотять вони зробити тепер щось на кшалт Debian-а, побачимо, чи вийде.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #6 : 2010-09-19 22:34:39 »
Ну так "Most employees" а не "All employees". Хтось залишився після звільнень. А чи беруть вони участь в новому проекті, чи ні - невідомо. Хоч сам себе доповню: переписка в розсилках йде дуже активно й постійно зустрічаються знайомі імена, які заявляють про свою участь в проекті. В мене таке відчуття, що результат буде. Надто вже багато там досвідчених людей.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #7 : 2010-09-19 22:41:10 »
А от ця новина дійсно тривожить.
купити компанію простіше, ніж примусити її працювати в правильному напрямі
якщо таке трапиться, то тут можливі варіанти: якщо наймуть купу розробників з Росії і все запрацює, то буде такий-собі ALT-2, який буде конкурувати з першим на просторі країни, інакше це буде просто, як дорога́ (і поломана) іграшка: багато основних розробників схоже пішли і довіру спільноти так просто вже не повернеш... а без цих двох важливих компонентів ВПЗ майже нічого і не лишається
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #8 : 2010-09-19 23:02:33 »
Тут якось все незрозуіло виглядає, але думалка зараз щось не дуже працює. Якщо наймати розробників з Росії, то навіщо купувати дистр з Франції? Чи не простіше піти протореним шляхом Мандрейка і Альта? Можливо, вони хочуть попастися на французько-бразильському ринку? В будь-якому випадку мотивація до контрибуції в цьому разі під сумнівом.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #9 : 2010-09-20 11:57:22 »
В кожному разі, ховати дистрибутив рано.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #10 : 2010-09-20 13:29:00 »
Де це ви таку новину вичитали, що Мандріви більше не буде? Це просто розробники вирішили черговий клон зробити. Між іншим клон вже давно існує, PCLinuxOS називається

Відсутній Code_Warrior

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • OpenSuse 11.2
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #11 : 2010-09-21 09:12:08 »
Зарано ви її ховати почали, Мандріва ще всім покаже! :) http://blog.mandriva.com/2010/09/20/mandriva-news-by-the-board/

Відсутній MFX

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #12 : 2010-09-21 13:49:09 »
Прикро. Можна було й новину оформити.
Коли я зранку над цим подумував, на ЛОР вона вже була. А вночі писати було неохота.
А навіщо нам ЛОР? :-?

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #13 : 2010-09-21 14:05:15 »
факт наявності на ЛОРі (де є мода публікувати релізи дистрибутиви за день до, власне, релізу) ніяк не має впливати на новини на ЛОУ, однак текст хтось мусить написати, а мені теж ліньки :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній James

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 205
  • Карма: +0/-0
Re: Mandriva здохла :(
« Відповідей #14 : 2010-11-16 21:20:34 »