Автор Гілка: Процеси - демони і shell скрипти  (Прочитано 8974 раз)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #15 : 2004-10-26 03:13:39 »
Щодо демонів: демони Максвела не викликають ні у кого ніяких негативних відчуттів (можна  це твердження трохи скоригувати -- ні у кого з тих, хто знає, про що йде мова, коли говориться про демони Максвела).

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #16 : 2004-10-26 08:40:01 »
Оскільки немає відповідного українського слова, яке б вповні передавало значення цього терміну, а буквальний переклад "демон" викликає у багатьох дуже негативну реакцію, пропоную його просто транслітерувати як "даемон". По-перше, слово даемон не має негативного значення в укр. мові, а по-друге, воно зрозуміле для тих, хто обізнаний з англ. комп'ютерною термінологією.

Я можу з таким погодитися. Хіба може його трохи видозмінити для легшого вимовляння. Дімен, даймон?
« Змінено: 2004-10-26 08:42:01 від taras »

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #17 : 2004-10-26 09:19:11 »
Шановні...
в англійській слова daemon і demon це просто-напросто синоніми. Які й вимовляються однаково. Різниця лише в тому, що daemon це переважно британське слово, а demon відповідно спрощене американське. Так само і різниця у вимові, це різниця між американською і англійською ("томато" в англійській і "тоомейто" в американській для одного і того ж tomato). В українській мові є слово демон. Нащо займатися такими нісенітницями і починати транслітерувати щось і спотворювати те, що вже є?

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #18 : 2004-10-26 10:26:03 »
Тому що я не хочу, щоб мене оточували якісь там демони, навіть, якщо слону зрозуміло, що то нібито не вони.

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #19 : 2004-10-26 20:12:14 »
Хіба може його трохи видозмінити для легшого вимовляння. Дімен, даймон?
Якщо англійське "daemon" - це абревіатура, то, на мою думку, по-українськи краще буквально транслітерувати як даемон.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #20 : 2004-10-27 16:07:43 »
Є ще критерій загальнозрозумілості... Про це дискутувати треба було років з 20 тому. Тепер пізно. Зрештою, всі, хто про це говорить, і так і так знають, про що йдеться, й мух із котлетами не мішають, чи ж не так?

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #21 : 2004-10-28 10:30:39 »
А чи можна детальніше, чому зараз пізно? Невже 20 років тому цей термін сформулювався в українській мові?

Відсутній Андрій Головинський

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #22 : 2004-10-28 13:13:36 »
Наскільки я розумію, ситуація така:

Кожен опонентів залишиться при своїй думці.
Оскільки, як і багато інших гуманітарних питань,
воно є суб'єктивним.

Особисто я про себе про демонів буду думати
як про демонів, а писатиму так, щоб мене зрозуміли і дали відповідь на питання.

Щодо української мови, то в розмовній мові таких
непорозумінь не виникає, оскільки спірозмовники узгоджують свою лексику із статусом іншого. Щоб його не образити.

У публічному форумі таке досягнути неможливо.
Оскільки важко передбачити, хто це прочитає.

Має бути деяка терпимість. Якщо не викликає масового обурення, то текст можна вважати задовільним.

У будь якій галузі людської діяльності природньо
утворується таке розшарування. Умовно назвемо так:
0. Сторонні
1. Користувачі
2. Адміністратори
3. Розробники

Щодо мови, у робочій документації індукується подібне розшарування:
0,1. Канонічна мова.
2. Сленг, базований на 1.
3. Просто жах.

Ці шари мало перетинаються, оскільки коли людина з нижчої групи читає статтю вищого рангу, то перестає розуміти раніше, ніж дочитає то моменту, який її обурить.

У форумі таку структуру навести важко.
Оскільки наперед, не знаючи відповіді, важко визначити ранг питання.

І ще: історія показує, що навести порядок у категоріях 2,3 - заняття безнадійне.
« Змінено: 2004-10-28 13:14:26 від tikus »
Never argue with idiots. They just drag you down to their level, and then beat you with experience

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #23 : 2004-10-28 20:57:42 »
Ви навели цікаве філософське узагальнення...

Хоч в даному випадку, що стосується вжитку в комп'ютерній термінології daemon/demon та даемон/демон, - є дві категорії людей: обізнані з цим терміном (не словом), і необізнані. На відміну від демонів Максвела, які є "справжніми" уявними демонами, робота яких в уявному експерименті полягає в відділенні всіх "гарячих" молекул від "холодних", термін daemon/demon немає нічого спільного із звичним вжитком цього слова ні в англійській, ні в українській мовах. Я вивчав інформатику (computer science) в англомовному університеті і цей термін був також новим і для всіх англомовних хто раніше не стикався з ним, але безумовно знав звичне значення слова.

Отже, для новачка в світі комп'ютерів, українське демон в даному випадку не являється зрозумілішим ніж даемон. А для обізнаного, термін даемон є зрозумілим, оскільки це транслітерація англійської абревіатури "Disk And Execution MONitor" - DAEMON.
« Змінено: 2004-10-28 21:09:25 від iip »
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Процеси - демони і shell скрипти
« Відповідей #24 : 2004-10-29 03:30:14 »
Тепер пізно.
Згоден