Автор Гілка: Проект 2Український комп`ютер"  (Прочитано 2083 раз)

Відсутній Sirko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 299
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?

Публікується з скороченнями....

===========================================
Шановне товариство!

14 жовтня 2004 року на круглому столі “Український комп’ютер і операційна
система Лінукс” в ході роботи Міжнародної виставки інформаційних технологій
“IT-Expo’2004”(Київ) було прийняте рішення створити громадську організацію —
Міжнародну асоціацію “Український комп’ютер”. Журнал нової еліти “Перехід-IV”,  який є ініціатором та інформаційним спонсором цього проекту, розпочав процедуру створення Асоціації та її державної реєстрації.


Доцільно обговорити головні моменти роботи Асоціації і долучити до неї людей, які бажають активно співпрацювати задля досягнення її мети і завдань. Нагадаю їх:
Мета: Об’єднання зусиль українців усього світу для розробки і просування українського програмного забезпечення на базі ОС Лінукс.
Задання:
1. Просвітницька діяльність щодо необхідності створення і поширення вітчизняного україномовного програмного забезпечення з відкритим кодом.
2. Координація розробки і просування програмного забезпечення на базі ОС
Лінукс серед індивідуальних і корпоративних користувачів, зокрема у сферах державного управління, середньої та вищої освіти.
3. Лобіювання державних замовлень на розробку вітчизняного україномовного
програмного забезпечення.
4. Створення передумов для розробки передового українського комп’ютера з
власною операційною системою.
Передбачається, що в Асоціації буде індивідуальне і колективне членство.
Асоціація об’єднуватиме:
1) розробників ПЗ;
2) користувачів ПЗ;
3) прихильників ідеї українського комп’ютера, спроможних підтримати її інформаційно (журналісти, викладачі), організаційно, фінансово та політично.

Першими кроками Асоціації мають стати:
1) створення простору для знайомства і спілкування членів Асоціації;
2) вирішення питання щодо переліку програмних продуктів, які розвиватимуться
і поширюватимуться Асоціацією, тобто визначення базового комплекту ПЗ;
3) доведення базового комплекту ПЗ до товарного вигляду (cd, інструкція,
упаковка, драйвери, шрифти, сайт, “гаряча лінія” тощо);
4) практичне надання сервісу з його установки, навчання та підтримки;
5) інформаційна та рекламна підтримка діяльності Асоціації та її продуктів.

Додаткова інформація про проект опублікована на сайті міжнародної
інтернет-газети “Народний Оглядач” http://observer.sd.org.ua у рубриці “Проект СЕНСАР”.
Запрошую всіх зацікавлених у роботі Асоціації висловлювати свої міркування.
Якщо Ваші друзі захочуть взяти участь у проекті — залучайте їх до розмови.

Хай Буде!
Ігор Каганець, головний редактор журналу “Перехід-IV”
(38044) 460-30-21, (38067) 901-86-46
sensar@i.com.ua  editor1@perehid.org.ua
www.perehid.org.ua  http://observer.sd.org.ua
=================================================================

Мій коментар.
На мою думку вже пора створювати власний, український дистрибутив, що і пропонує пан Каганець. На даний момент створюється група, яка змогла цим зайнятись. Так як я не програміст, то я зголосився тестувати ПЗ та ОС і перекладати документацію. Якщо хто хоче і може, то приєднуйтесь, може всі разом і зробимо щось путнє. Свої думки і пропозиції висловлюйте на адресу:
sensar@i.com.ua.
Якщо я погано пояснив, то прочитайте тут:
http://observer.sd.org.ua/news.php?id=5133

[Kubuntu User]

k_ilya

  • Гість
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #1 : 2004-11-03 20:53:29 »
В Україні вже роблять Comp(OS)it, MyLinux, Blin, DeepStyle

Praporshic

  • Гість
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #2 : 2004-11-03 23:14:40 »
Було таке в когось з кандидатів у президенти, я розумію  так: що вони щось чули, а що саме - не зрозуміли.

Відсутній Sirko

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 299
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #3 : 2004-11-04 08:07:11 »
В Україні вже роблять Comp(OS)it, MyLinux, Blin, DeepStyle
Я навіть і не знав (крім MyLinux). Але я думаю що це справа потрібна, до того ж пан Каганець хоче пробити все це на державному рівні, тож може справа того варта?
[Kubuntu User]

k_ilya

  • Гість

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #5 : 2004-11-04 11:45:35 »
В Україні вже роблять Comp(OS)it, MyLinux, Blin, DeepStyle
Comp(OS)it - це LiveCD зроблене на основі Кнопікса і, нажаль, навіть не можна спробувати, бо працює тільки посилання для купівлі, а посилання для звантаження - мертве.
MyLinux не є цілком GPL (див. їхню ліцензійну угоду), на даний час трохи застарілий (ядро - 2.4.20; Gnome 2.2.1; Mozilla 1.2.1; ...) і також на веб-сайті немає посилання звідки можна було б його звантажити.
Blin - це український дистрибутив, для якого я навіть не зміг знайти веб-сайту на українській мові.
DeepStyle - це (згідно lafox.net) "фактически русифицированная и украинизированная Slackware", яка ще знаходиться у бета стадії.

Тому, я вважаю, що знайдеться місце й ще для одного різновиду українського Лінуксу, який, можливо, буде більш відкритим, краще підтримуватиме українську мову і користуватиметься ширшою підтримкою програмістів, користувачів та уряду.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #6 : 2004-11-04 12:57:33 »
mylinux можна звантажити на ftp.mylinux.com.ua, хоча щось вони ніяк не випустять оголошену на сайті 3.1 - доступне лише якесь 3.0.9.1
мені не сподобалось - практично ніякої різниці з федорою немає. половина мого заліза з ним не працює, тож я поки відклав його вбік. якщо вам цікаво - можу віддати в обмін на 2 чисті болванки або просто на пиво :) - дивіться роздачу.

Praporshic

  • Гість
Re: Проект 2Український комп`ютер"
« Відповідей #7 : 2004-11-06 16:11:23 »
Наскільки мені відомо, то вже була пропозиція перенести все програмне забезпечення для Верховної Ради на опен сорс, але вирішили домовитися з мікрософтом >:(, (мабуть тому, що так можна більше грошей витратити та собі десь відхопити)