Автор Гілка: Два різних ядра для різних машин - можливо?  (Прочитано 3317 раз)

Віктор

  • Гість
Чи не міг би хто-небудь порадити, як можна зробити два ядра системи для двох різних конфігурацій комп'ютерів?
Тобто, щоб можна було ставити свій вінчестер на інший комп і комфортно працювати з його залізом?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #1 : 2003-03-30 17:03:28 »
Чи не міг би хто-небудь порадити, як можна зробити два ядра системи для двох різних конфігурацій комп'ютерів?
Тобто, щоб можна було ставити свій вінчестер на інший комп і комфортно працювати з його залізом?

Можливі варіанти:
а) користуватися стандартним дистрибутивним ядром;
б) скомпілювати модулі для заліза на обох комп'ютерах і налаштувати module.conf, щоб вони вантажилися автоматично;
в) налаштувати Kudzu (ніколи не пробував);
г) скомпілювати два ядра і вказати їх у меню LILO чи GRUB;

Чи ви про X-и?
[Fedora Linux]

Відсутній viktor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #2 : 2003-03-30 22:13:03 »
Дякую за відповідь. Я не про Х-и, а саме про ядро. Просто хочеться, щоб приходячи до знайомого в клуб я міг загрузити із свого домашнього вінчестера готову і настроєну для роботи систему.
Якщо не важко, киньте на мейл детальнішу інформацію, про те, як це можна зробити.
Наперед вдячний :)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #3 : 2003-03-31 15:46:35 »
Дякую за відповідь. Я не про Х-и, а саме про ядро. Просто хочеться, щоб приходячи до знайомого в клуб я міг загрузити із свого домашнього вінчестера готову і настроєну для роботи систему.

Я ніби сказав достатньо, щоб самому знайти відповідь. Мені ліньки переповідати документацію про ядро(/usr/src/linux/Documentation/), ліло/ґруб(man lilo, man lilo.conf, man grub, man grub-install) чи modules.conf(man modules.conf).

Якщо вам потрібне готове рішення, то можете спробувати knoppix. Грузиться з КД(можна встановити і на вічестер) і має 2.5Ґб різних програм (на одному компакті). Ярослав Федевич зараз займається його українізацією. Він побудований на основі Debian і має apt-get, так що якщо маєте писалку (CD-RW), то зможете його досить легко оновлювати.

Або можете подивитися конфігурацію будь-якого іншого дистрибуту, який вантажиться з компакта:

http://www.distrowatch.com/dwres.php?resource=cd

там є дистрибутиви розміром 20-50Мб.

Якщо не важко, киньте на мейл детальнішу інформацію, про те, як це можна зробити.
Наперед вдячний :)

Я б кинув поштою, якби знав вашу адресу. Чи писати на адресу "Україна, анонімусу"? ;)

Та й не цікаво мені читати документацію та розжовувати вам. :)
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #4 : 2003-05-07 13:07:49 »
Та можна, ще й як... Я щось подібне збираюсь робити, але з двома ядрами різних версій для однієї машини. А доків з цього стільки... Самі ЯКЦЕ чого лиш варті. Одне "але" -- англійською.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #5 : 2003-05-08 10:40:23 »
Одразу хотів би сказати, що українізація Кноппіксу -- коли я його дістану, звісно -- не означатиме україномовний інтерфейс і довідку; навпаки, заради додаткового місця я б не проти повикидати з нього весь i18n. Хотілося б однак, щоб він працював з нашими кодуваннями й мапами клавіатур. Єдина затримка -- практична відсутність часу (навчання, дві роботи).

А тому, якщо хтось дістане дистрибутик раніше від мене і зробить це -- хай лаври будуть йому! Я не проти. Проте, якщо цей хтось буде зі Львова, буде непогано, якщо завідомить.

Хоча я сам зачекав би ще наступної версії. Я в їхній розсилці, там приходить повно повідомлень, з яких я зробив висновок, що дистрибут ще трохи сируватий (подейкують, 3.1 був стабільніший на порядок). Поправлять його до версії 3.3, тоді б я його й злив.

Відсутній viktor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #6 : 2004-11-11 01:18:34 »
Шановні адміни! Я цей пост почав і я його закінчу - дуже Вас прошу - витріть його!!! А то соромно згадувати який я був дурний півтора року тому. Зараз я трохи краще розбираюся в Лінуксі.

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #7 : 2004-11-11 02:57:15 »
Це нічого ... на мою думку, всі ми тут ділимось досвідом, вчимо і вчимося. :)
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #8 : 2004-11-11 08:09:26 »
Ярослав Федевич зараз займається його українізацією.

Я пригадую, що одним з останніх закидань в базу даних перекладів був якраз Кнопікс від Івана Петрущака. Чи я помиляюся?

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #9 : 2004-11-11 08:25:27 »
Я пригадую, що одним з останніх закидань в базу даних перекладів був якраз Кнопікс від Івана Петрущака. Чи я помиляюся?
Це, мабуть, був переклад knoppix-installer, але я потім закинув цю справу.
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Два різних ядра для різних машин - можливо?
« Відповідей #10 : 2004-11-11 13:33:05 »
Пригадую, якісний був переклад. А куди бажання ділося?