Автор Гілка: Проблема з флеш-накопичувачем  (Прочитано 11244 раз)

Відсутній voliak

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Усім привіт!
Недавно зустрівся з проблемою: маємо флешку на 16 гігабайт фірми toshiba, і сталось так, що появилась іконка з надписом про захист від запису на флешці при якихось змінах у ній.
1) Це все було при роботі з Віндовс. Коли підключили до іншого комп’ютера з ОС Лінукс (а саме Linux mint), побачили таке:

Тобто, пристрій не може бути вмонтований, так як є тільки для читання.
2) Наступною думкою було форматування або ж видалення цілого розділу флешки. Користуюсь програмою Gparted, але безрезультатно:

3) Далі спробували скористатись терміналом. Зайшли з під root в hdparm /dev/sdb побачили, що readonly = 1 (on), і вписали таке: hdparm -r0 /dev/sdb, далі це до пари  hdparm -r0 /dev/sdb1. Перевіривши ще раз інформацію про флешку, вже побачили, що все нормально(readonly = 0 (off)). При повторному підключенні флешки до комп'ютера, знову бачимо, що флешка тільки для читання :'(
На самій флешці вимикачів для ввімкнення/вимкнення запису немає. Буду щиро вдячним за допомогу.  

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #1 : 2012-06-21 19:34:50 »
А ntfs-3g установлено?

Відсутній voliak

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #2 : 2012-06-21 19:48:46 »
ntfsprogs встановив одразу після того, як зайшов в Gparted
ntfs-3g встановив, але й досі після того як вимикаю опцію тільки для читання - все вертається
« Змінено: 2012-06-21 20:08:55 від voliak »

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #3 : 2012-06-22 09:35:21 »
Інформація з флешки потрібна? Як що не,то вбий всі партиціі лінуксовим fdisk , потім створи нову(враховуючи необхідний тип ФС) ,відформатуй у вінді...

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #4 : 2012-06-22 09:53:26 »
відформатуй у вінді...
оцього не зрозумів.

p.s. мені траплялися биті флешки. мучишся з такою, мучишся — а тоді рано чи пізно зауважуєш, що вона не працює не лише в тебе, а ні в кого, ні під якою системою, і водночас точно така ж інша працює всюди. в смітник (або на розборку, якщо є час та натхнення, і флешка не запаяна в пластик).
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #5 : 2012-06-22 10:22:15 »
Партицію створюєш у Лінаксі ,форматуеш у вінді. Досить часто попадали флешки з секюрними партиціями,над яким юзери знущались(не розмонтовували-це особливо критично в Лінаксі).. Ситуація була дость схожа з ТС..   Лікування-  вбивав усі партиціі ,створював нову (у Лінаксі) .форматував у тому середовищи де флешка найчастіше мала використовуватись...

Як що є підозри на биті кластера - фідформатуй з перевіркою на bad кластера... будеш знати,є вони чи нема..
« Змінено: 2012-06-22 10:37:03 від pawel_chk »

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #6 : 2012-06-22 10:25:54 »
форматуеш у вінді
ще один… час відкривати під-форум «таємного культу магічного форматування у вінді» десь тут…
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #7 : 2012-06-22 10:31:12 »
Вуйко ,давай коректніше!! ;) Як показала практика, флешки форматовані у Лінаксі не дуже коректно працюють з віндою.Звісно то твоя справа,де форматувати.. ;)

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #8 : 2012-06-22 10:43:30 »
Звісно то твоя справа,де форматувати… ;)
безумовно, так само як ваші флешки — то ваша собиста справа, але я цікавий, і, окрім того, ніколи не стрічався з флешками, котрі специфічно після форматування в gparted (fat32), скажімо, не читалися б під вікнами… щоправда, я ніколи їх не форматував у ntfs — може, саме тут проблема? от знайду трішки часу і навмисне поформатую всі свої 100500 флешок, і коли що — прийму той таємний культ =)
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #9 : 2012-06-22 10:49:44 »
It`s up to you!  ;)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #10 : 2012-06-22 14:54:58 »
щоправда, я ніколи їх не форматував у ntfs — може, саме тут проблема?
Взагалі-то пан pawel_chk має рацію. Лінукс не підтримує форматування ntfs як слід, це й не дивно, бо його специфікації закриті.

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #11 : 2012-06-22 15:28:09 »
щоправда, я ніколи їх не форматував у ntfs — може, саме тут проблема?
Взагалі-то пан pawel_chk має рацію. Лінукс не підтримує форматування ntfs як слід, це й не дивно, бо його специфікації закриті.
в чім саме? я не ставлю під сумнів не стовідсоткову підтримку ntfs в linux. питання викликає порада звернутися до віндозів для вирішення проблеми. особливо на форумі, присвяченому linux’ам. тим не менш, я ж наче нікого не образив, пожартувавши на цю тему?

по суті… повідомлення про глюки з ntfs неважко знайти в тенетах, так само неважко знайти і підказки щодо вирішення (просто для прикладу), — звісно, лише в тих форумах, де люди не кидаються одразу з порадами «форматувати під вікнами». звісно, я не можу нічого гарантувати — але вважайте, що я таки пообіцяв поформатувати кільканадцять своїх флешок (і один usb hdd) в ntfs під linux, встромляючи їд до windows'ів виключно для перевірки нормальної роботи. якщо залізу в проблеми, які не зможу вирішити за домогою linux’а та google’а — позвітую тут, зможете тоді посміятися з мене =)
« Змінено: 2012-06-22 15:37:19 від tivasyk »
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams

Відсутній pawel_chk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #12 : 2012-06-22 15:47:16 »

Як що б п.tivasyk був уважним при прочитані постів ,то певно всього того сир бору не було.. ключовою вразою було :

...форматував у тому середовищі де флешка найчастіше мала використовуватись...

« Змінено: 2012-06-22 15:48:03 від pawel_chk »

Відсутній tivasyk

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #13 : 2012-06-22 16:12:36 »
Як що б п.tivasyk був уважним при прочитані постів ,то певно всього того сир бору не було.. ключовою вразою було :
...форматував у тому середовищі де флешка найчастіше мала використовуватись...
от хочеться ж посперечатися =) ну я й сам такий. отже… ми вже погодилися, що кожен може чинити зі своїми флешками на власний розсуд. моє зауваження, а точніше напів-жарт, стосувалися не того, де форматувалися флешки, — а двох порад від двох різних людей «форматувати у windows». і лише цього.

я сподіваюся, що різниця між тим, що ви мені закидаєте, і тим, в чім я справді «винен» — очевидна? =)
« Змінено: 2012-06-22 16:13:47 від tivasyk »
«it’s quite easy if you don’t know how» (c) douglas adams

Відсутній voliak

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Проблема з флеш-накопичувачем
« Відповідей #14 : 2012-06-22 23:16:45 »
Інформація з флешки потрібна? Як що не,то вбий всі партиціі лінуксовим fdisk , потім створи нову(враховуючи необхідний тип ФС) ,відформатуй у вінді...
Інформація непотрібна. Коли ввів  fdisk /dev/sdb побачив це:
Ви не зможете записати таблицю розділів.
Знайшовши статтю по темі в інтернеті, застряг на кроці, де треба було заповнити пам'ять флешки нульовими байтами(сама стаття http://rlab.ru/doc/repair_usb_flash_linux.html).
У відповідь на команду dd if=/dev/zero of=/dev/sdb, отримав це:
dd: відкриття `/dev/sdb': Read-only file system
Як відписав у першому пості - не маю змоги змінити налаштування флешки як для читання/запису.
В цій системі є новачком, вибачте, якщо не так зрозумів пораду.
Щодо поведінки в віндовсі, комп'ютер бачить його як просту флешку, але як доходить дло форматування, чи до будь-яких змін на флешці, одразу вибиває табличку про захист.