Автор Гілка: Не визначено кореневу файлову систему  (Прочитано 5798 раз)

Відсутній servodah

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Під час установки Linux Ubuntu 10.10 на етапі "Розподілити дисковий простір" випадає помилка: "No root file system is defined" або по-нашому "Не визначено кореневу файлову систему". Розділи з жорсткого диску взагалі відсутні..

Вже упрів порпатися в гуглі.  :o Які можуть бути варіанти розв'язання питання?

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Під час установки Linux Ubuntu 10.10 на етапі "Розподілити дисковий простір" випадає помилка: "No root file system is defined" або по-нашому "Не визначено кореневу файлову систему". Розділи з жорсткого диску взагалі відсутні..

Вже упрів порпатися в гуглі.  :o Які можуть бути варіанти розв'язання питання?

Ну так визначте, якій розділ у ваc буде /.
Linux. The future is open.

Відсутній servodah

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Будь-які кнопки "Нова таблиця розділів...", "Додати..", "Змінити...", "Вилучити", "Повернути" не активні.


Відсутній servodah

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Щойно перевірив наявність вінчестера в біосі - Master та Slave Not detected. (((

Жорсткий диск свистить під час запуску, тобто жилення подається.

r00t x

  • Гість
 ;D Бубунта...
---
Можливо з установочного диску заввантажено ядро у яке не вкомпілювано ФС, що на жорсткому диску /хоча я сумніваюсь, ну а вдруҐ/. (Не знущайтесь над користувачами! Є в нього диск.)
---
Що видає команда fdisk -l
---
Можливо це глюк графічного інсталятора? Якщо є можливість то спробуйте провести устаноку в консольному режимі.

r00t x

  • Гість
Щойно перевірив наявність вінчестера в біосі - Master та Slave Not detected. (((

Жорсткий диск свистить під час запуску, тобто жилення подається.
Блін, я вибачаюсь. Я тріхо напартачив.
---
Питаємо далі: Раніше що за система була на диску? Чи це абсолютно чистий диск?
---
Там позаду жорстких дисків є джампери, ви їх займали?
---
Можливо зі шлейфами щось не так. Знаю із свого досвіду. На старенькому АшРокк були з товстенькими провідками, а для нового Азуса довелось поміняти на шлейфи із тоньшими проводкаи.
---
Які ще в кого варіанти?

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Щойно перевірив наявність вінчестера в біосі - Master та Slave Not detected. (((
Цікавить фізичний стан диска та його попередня історія. Цілком можливо, що йому гаплик. Ще можуть у біосі бути якісь параметри щодо SATA чи чогось такого вимкнені.

Відсутній servodah

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
попередня ОС - WindowsXP.
fdisk не пробував.
Виробник Samsung 120Gb

Знайшов цікаву інформацію по діагностиці вінчестерів. (перепрошую, рос. мовою): http://www.rdm.kiev.ua/diagnos.php
А це мій випадок "Не визначається взагалі": http://www.rdm.kiev.ua/diag4.php#3
"3) - Взагалі не визначається. Якщо у вінчестера не виявлено ніяких механічних аномалій, звуки лунають правильні, він розкручується, значить проблема з читанням назви моделі зі служебки для одних накопичувачів або з ПЗУ для інших (у цих ситуаціях можливо несправна сама мікросхема ПЗУ, характерно накопичувачів Samsung)."

Тепер думаю, що з цим робити... Можливо дешевше для мозку купити новий вінт?

r00t x

  • Гість
... fdisk не пробував.
Тепер думаю, що з цим робити... Можливо дешевше для мозку купити новий вінт?
Якщо диск в біос "Not detected", то fdisk -l не допоможе.
---
Джампера не перемикали? Як давно диск у вас повноцінно був живий?
---
Якщо вм шот0 тіпа олігарх - то можете купувати новий хард, але все ж таки я б не поспіщав.
Ми(?) подумаєм...

Відсутній servodah

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Джампера стоять на Master.
Пів року тому на ЖД крутилася вінда. Потім системник стояв в коробку.

r00t x

  • Гість
Джампера стоять на Master.
Пів року тому на ЖД крутилася вінда. Потім системник стояв в коробку.
Якщо у вас два жорстких диски, то мені цікаво: На обох виставлено Master?  :-/ Якже тоді біос дізнається хто Master а хто Slave? Але якщо у вас один диск (про що ви вказували вище), то я незнаю...

idontremember

  • Гість
Off-topic:
Ну і де зараз серводах? Last Online: 07.12.2010 at 22:15:19

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Якщо вінт один і він стоїть мастером, не визначається БІОСОМ то йому точно ГАПЛИК. Як це не сумно. :'(

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Flame:
Якщо вінт один і він стоїть мастером, не визначається БІОСОМ то йому точно ГАПЛИК. Як це не сумно. :'(
Сумною насправді є наведена вами єресь. [smiley=dash2.gif]
У згаданому випадку я б перевірив життєздатність PATA-вінчестера наступним чином:
1) витягуємо всі перемички (тобто вибираємо комбінацію single - єдиний хард на шлейфі, він автоматично є master'ом)
2) підключаємо шлейф до Primary IDE (первинного каналу)
motherboard   slave   master(сюди чіпляємо хард)
I--------------I------I

3) якщо диск не бачиться біосом пробуємо замінити шлейф
4) якщо й це не допомогло - звертаємось до тих, хто дружить з головою^Wпаяльником
« Змінено: 2011-03-10 22:50:45 від cadca »
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

макс

  • Гість
вибираєш диск де буде лінокс.      жмеш  "змінити"   -  і в пункті  "точка монтуваня "   вибираєш  похил пінію " /"  - мені це допомогло.