Автор Гілка: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?  (Прочитано 4962 раз)

idontremember

  • Гість
У мене укртіліком. Хочу зробити зону віфі доступу для сусідів.

Потрібен віфі модем - у мене він буде підключатись до телефоного дроту та до компа, а також буде роздавати безпровідниі тиренти. Підкажіть який - Я ще цілком не впевнений, але думаю що потрібен "той модем, що з ріжками".

А також яке обладнання повино бути в сусідів, для підтиканя до бездротовою мережі. І який радіус дії зони буде?

Дякую.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #1 : 2012-12-07 14:34:22 »
Типовий раідус надійного звʼязку по вайфай без перешкод — 30 метрів.

Вам напевно доведеться купити сусіду спрямовану антену ($25). На dx.com можна знайти. Того модему що дасть телеком має бути достатньо, якщо ні — тоді докупите потужніший чи зі спрямованою антеною.

Радіус дії залежить від потужності передавачів, чутливості приймачів, коефіцієнту підсилення антен і перешкод між ними. Стандартний роутер зі спрямованою антеною 20dBi без перешкод може розраховувати на надійну передачу на відстані 300м (30*10). (20dBi - це підсилення в 100 раз порівняно з рівносторонньою антеною, корінь квадратний зі 100 - це в 10 раз більша відстань при тій самій силі сигналу без перешкод). З одно-ваттним роутером — це в чотири рази більша потужність, в два рази більша відстань - 600м.
« Змінено: 2012-12-07 14:35:36 від lvm »
[Fedora Linux]

r00t x

  • Гість
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #2 : 2012-12-08 02:14:26 »
... Вам напевно доведеться купити сусіду спрямовану антену ($25). На dx.com можна знайти....

Антени хай сусіди  самі купують* - я тільки транслятор, тобто модем буду купувати. dx.com дуже глючить - можливо тому що розташований на повільному хостингу  :-/.

Благодарствую. Іще пориюсь в мережі  :)

---
* а можливо навіть і мені скинуться на "рогатий" модем.

idontremember

  • Гість
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #3 : 2013-01-31 13:32:51 »
Такі сусіди, як у мене не заслуговують на те щоб я ділився з ними своїм тирнетом.

Якщо згадати що я робив для того, щоб підключитись до мережі... то пішли вони всі далеко-далеко. У них гроші є хай тягнуть (міняють) телефонний провід.

idontremember

  • Гість
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #4 : 2013-02-21 13:40:29 »
іще раз, але вже трішки по іншому.

---
Все таки тре зробити, але не віфі.

Хочу:
- придбати багатопортовий модем і забезпечити сусідів тирнентом. Провайдер у мене тіліком. Максимум, що можна витиснут з моєь лінії - 5 Мб\с ( тариф Ультра). Мені тілікомівці проводили тестування, при переході на 2 мбс. Зараз у мене 2 мбс.

Купуємо метрів 30-40 (для кожного клієнта - сусіди куплять, якщо тирнет їм потрібен) кабелю... і підключаємо двох сусідів. Тариф Ультра коштує 170 грн. Якщо обидва сусіда погодяться платити мені по 150 грн, то я буду у виграші - мені буде аж  :) 130 грн НЕзайвих грошей.

Порекомендуйте мені багатопортовий модем, який дозволяє обмежувати швидкість клієнтів. Здається майзе всі вони можуть таке робити, але "майже всі"...

Та іще й у нашому селі всього лише один компутерний магазин  >:(

Чи буде така конфігурація працювати?

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #5 : 2013-09-22 22:05:26 »
Здається таки всі, хіба що треба буде оновити прошивку, поправте якщо помиляюсь

idontremember

  • Гість
Re: Хочу зробити wifi-зону. Що потрібно?
« Відповідей #6 : 2013-09-23 00:27:41 »
Це вже не актуально.
---
Сосід не схотів купувати новий телефонний дріт (300 м) і йому підключили інтернет по старому дроту(і)- тариф 2 мбс, але реальна швидкість 1 мбс (іноді буває менше, іноді швидше). Якби поміняв дріт - то було б у нього 5 мбс.
---
Вони мене вже не задовбують своїми дебільними іграми.
---
я книгу про сусідів міг би написати ;D, але вони того не варті.
« Змінено: 2013-09-23 00:29:13 від idontremember »