Автор Гілка: Визначення працездатності відеокарти  (Прочитано 3786 раз)

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Добрий день. Чи не допоможете, добродії-сенсеї, зрозуміти:
чи активувала Лінукс-система саме дискретну відяху і чи використовує її на всі 100%.
Чи потрібно завантажувати драйвери з сайту виробника чи достатньо NOUVEAU-др.
Як взагалі працює відео укомп’ютері:інтегроване чи відеокарта, аможе й обидві у SLI :)
Дуже дякую, якщо хтось відповість. По можливості зрозумілою для звич. користувача мовою :)

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Яка у вас відеокарта? Що за дистрибутив?

Драйвера для відеокарти краще встановлювати з репозиторію того дистрибутиву який ви використовуєте. У мене, наприклад, з драйверами ві NVIDIA (не NOUVEAU) все працює набагато краще. Знайшов схоже питання (How do I check if Ubuntu is using my NVIDIA graphics card?). Там пишуть що отака команда допоможе з’ясувати яка відеокарта викорситвоується:
glxinfo|egrep "OpenGL vendor|OpenGL renderer*" Про те як взагалі працює відео у комп’ютері почитаайте Wikipedia або відповідну літературу.
« Змінено: 2015-06-03 22:47:03 від xuser13 »
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Дуже дякую за відповідь. Будете сміятись. Стільки разів міняв операційки, що просто забув встановити драйвери, хоч які-небудь. Я просто подумав, що як завжди встановив Nouveau. Вивід команди був отакий

OpenGL vendor string: Intel Open Source Technology Center
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel(R) Ivybridge Mobile

А після встновлення рекомендованих(доречі, система -  NVIDIA GeForce 710M(А дистрибутив Kubuntu, остання LTS):

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 710M/PCIe/SSE2

Є ще  декілька уточнювальних питань.
Цитата
У мене, наприклад, з драйверами ві NVIDIA (не NOUVEAU) все працює набагато краще.
Я не знаю як у лінуксі перевірити, чи стало краще. Бо треба повернутися на інтегроване та чимось порівняти :-?
Мабудь, саме страшне що в мене є, це більярд :) при багатьох рикошетах пропускались кадри,  після встановлення реком. дров начебто все впорядку, але у режимі "Отражения-Отрисовка-Rendered " шари якісь неправильні :), заміст бліку - три плями основних кольорів.
В інших режимах все впопядку. Може заради графіч. пришвидшення на це забити, чи:
Кажуть, що ніби-то найкраще ставити драйвери саме для цієї відяхи, тобто з сайту виробника комп’ютера - там немає, але є на сайті відяхи (
Цитата
Версия: 346.72
Опубликовано:       2015.5.12
Операционная система:       Linux 64-bit
) Драйвер з сайту Nvidia не встановився(матюки після sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-346.72-pkg1.run). Що порадите?

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Цитата
sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-346.72-pkg1.run
Не варто так робити якщо ви не знаєте що робите.
Пошукайте як всановити пропрієтарний драйвер для NVIDIA в Ubuntu.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Враховуючи моє знання англійської, я не завжди знаю, що роблю. :) Але якось комп працює. Без експериментів у мене б стояла вінда.
sh - виконати пакетний файл. Що не так? Звантажив з сайту Nvidia драйвери саме для моєї відеокарти, намагався виконати цей .run-файл.  

Відсутній recht

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 125
  • Карма: +0/-0
Цитата
sh - виконати пакетний файл. Що не так? Звантажив з сайту Nvidia драйвери саме для моєї відеокарти, намагався виконати цей .run-файл.
Чергове оновлення ядра викличе певні складності із входом до графічної оболонки. Доведеться ручками виправляти.
Зазвичай на око зрозуміло краще з пропріетарним драйвером чи ні.
Цитата
але у режимі "Отражения-Отрисовка-Rendered " шари якісь неправильні Посмішка, заміст бліку - три плями основних кольорів.
Незрозуміло. Можна детальніше?

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Таке
« Змінено: 2015-07-04 13:06:43 від alise »

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
І таке. Я зробив активними дві відеокарти(інтегр. та нв). Баг працює(і в рекомендованих - 331, і в саме для моєї відяхи - 346.59). У користувача(звісно все робив з адміну) при активації інтегрованого система чогось здуру питає, які дрова активувати для Nvidia. При активуванні відяхи, її дрова бачить.
« Змінено: 2015-07-04 13:22:21 від alise »

Відсутній alise

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Хтось є живий? Чи не можна зробити перемикання без виходу з сеансу?
PS: Обраний мною спосіб http://(http://www.linuxrussia.com/2015/02/nvidia-prime-ubuntu.html) працює нормально. Але може хтось знає кращий?