Автор Гілка: Програмування контролерів  (Прочитано 5091 раз)

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Ну провчився я 3 курси. Пора б влаштуватися на практику. Знайшов хороше, цікаве місце. Програмувати, значиться, контролери. І все б нічого. Але я лінуксоїд. А IDE для програмування під Windows. Хтось стикався з програмуванням контролерів в Лінукс?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #1 : 2010-06-17 10:25:06 »
vanessa стикався. Спробую його сюди кастувати.
« Змінено: 2010-06-17 10:25:58 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #2 : 2010-06-17 10:35:08 »
В мене на руках ОВЕН ПЛК. Він по ходу тільки CoDeSys програмується. А той тільки віндовий. Зараз пробую його під вайном запустити

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #3 : 2010-06-17 22:31:59 »
я із  ПЛК працюю досить багато, причому із різними, але в основному із контролерами відомих європейських виробників: шнайдер, міцубісі та китайськими i-8000. Про овеновські контролери знаю але в руках не тримав. Середовищ розробки  під лінукс не існує і виробники про це навіть не намагаються думати. Хоча є цяцьки, у яких в середині ARM&Linux&BusyBox  і навіть в такому випадку середовище розробки під вінду. я добирався до рутової консолі таких цяцьок але щоб працювати із залізом треба відповідне ядро. Ядро виробника досить сильно обрізано, запускав ванільне ядро для арма не бачить специфічних залізяк, які там напаяні, а виробник ділитися латками відмовився. Якось буду мати трохи більше часу - натисну на постачальника тих залізяк. Ми їм в цьому році зробили гарний оборот - нехай вони натиснуть на виробника, мо їм дадуть ті латки. Доречі, наскільки я знаю в овеновському ПЛК також ARM-процесор і (можливо) всередині лінукс. рекомендую підключитися до цяцьки мініконом  і подивитися як воно стартуте, цілком можливо що там redboot чи uboot. тоді можна буте добратися до рутової консолі.

кодесіс запускав від вайном, але тільки для ознайомлення.

Для себе питання вирішив так: віртуалбокс із віндою та відповідною програмою. А для написання SCADA використовую Qt під лінукс.

PS по великому рахунку всі середовища для програмування ПЛК - це все речі для НЕ-програмістів, обрізані і специфічні мови програмування IEC 16131 це для інженерів чи електриків. Хоча власне програмуванням їх займаємося ми, програмісти. Як на мене то старого, доброго с цілком достатньо для вирішення задач управління. Але це ж треба мати відповідну кваліфікацію і певну приктику. Для SCADA ця ситуація виглядає більш чітко, розробники програмного забезпечення для створення SCADA наголошують що за допомогою їх інструменту можна створити ці речі швидко. Частково це правда, правда в тому випадку коли розробник не має досвіду. Але коли є певний досвід то ця перевага вже не є перевагою, Я вживаю зараз Qt та С++ і створюю такі програми за той же час, який би я витратив на роботу із якимось фірмовим інструментом.Це моя така думка, не втримався що її не написати, наболіло вже........

PPS: готовий поділитися своїми проектами на C++&Qt може це буде корисно комусь,..... тільки воно, як на мене, поганенько задокументовано.....
« Змінено: 2010-06-17 22:38:46 від vano_vvv »

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #4 : 2010-06-18 14:07:40 »
та хто його зна. А як його з рутовоъ консолі програмувати? І що таке мініконом?

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #5 : 2010-06-19 12:11:16 »
та хто його зна. А як його з рутовоъ консолі програмувати? І що таке мініконом?
у-у-у-у.... як все запущено........ рутова консоль - це повний контроль над залізякою (у межах того, що може ядро). можна написати свою програму на сі, залити її туди і поставити в автозапуск. ну а немає бажання писати на сі. будь-ласка, шел, перл, пітон, тікль та інше із того що є в лінуксі до ваших послуг.
minicon - термінальна програма, у залізяки ж немає монітора і клавіатури, але є послідовний порт. от він то і буде використовуватися для вводу/виводу.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #6 : 2010-06-19 12:46:46 »
Ну про рутову консоль я здогадувався. А про мінікон дякую.

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: Програмування контролерів
« Відповідей #7 : 2012-07-01 02:58:43 »

PS по великому рахунку всі середовища для програмування ПЛК - це все речі для НЕ-програмістів, обрізані і специфічні мови програмування IEC 16131 це для інженерів чи електриків. ...
Вони і не робилися для програмістів!
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..