Автор Гілка: Нумерація версій  (Прочитано 2530 раз)

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Нумерація версій
« : 2005-06-06 03:07:58 »
Слава Україні!

Відразу скажу, що я по суті програміст-початківець. Нещодавно вирішив серйозно зайнятися програмуванням під лінакс. Раніше не розповсюджував своїх робіт. І ось працював над однією темою, написав троха коду для вирішення декількох цікавих задачок, вирішив кинути усе в один файлик, і зробити бібліотеку.

Так ось питання таке: як у лінакс програмістів прийнято нумерувати версії програмного забезпечення?

Ну типу, часто зустрічається, що починають нумерувати із 0.х, часто із 1.х. Одні кажуть, що 0.х варто нумерувати ще не зовсім готові роботи, а вже починаючи з 1.0 мають йти завершені, і дійно готові до  роботи додатки. Інші ж стверджують, що починати нумерувати версії із 0.х немає сенсу, оскільки, навіть якщо програма вже тривалий час розроблюється, вийшло чимало стабільних версій лінійки 0.х, а потім пішла 1.х, то багато користувачів можуть подумати, що то є новий, і можливо ще не зовсім функціональний проект. За версією, до речі, багато хто вибирає собі ПЗ на софт-архівах, і мало хто читає детальний опис проекту.

Тож хочу почути Вашу думку. Заздалегідь дякую!

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Нумерація версій
« Відповідей #1 : 2005-06-06 14:49:37 »
На скільки мені відомо (я можу бути і не правий - теж недавно під пінгвіном програмую), minor версії нумеруються згідно з процентом завершенності, наприклад, 0.15 означає 15 відсотків від поставленної мети і т.д., і так до major версії.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3749
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Нумерація версій
« Відповідей #2 : 2005-06-17 12:53:10 »
Лінуксоїди нумерують так, як їм заманеться. :-)

Рекомендовані схеми нумерації:

 major.minor.release, де minor парне число - робити стабліьними версіями. Тобто напр. версія 1.0.0 - стабільна версія.
 
 major.minor.release, де minor непарне число - це версія у розробці, яка прямує до стабільної версії. Напр. 0.9.0 - це версія у розробці, яка стане версією 1.0.0 після заверешення розробки, версія 0.11.0 - стане 0.12.0, і т.п.

 якщо програма стала несумісна з попередньою версією (тобто встановлення нової версії поверх попередньої може привести до помилок у роботі), то необхідно обов'язково змінити minor або major номер для попередження користувачів.

 якщо в програмі реалізоване все, що було заплановано для цієї версії, то програмі прийнято присвоювати новий major номер - 1.0.0, 2.0.0, ... Тому багато проектів починаються з 0.x.x та прямують до версії 1.0.0.
[Fedora Linux]

Відсутній Микола Федчик

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Catch your train!
Re: Нумерація версій
« Відповідей #3 : 2005-09-05 18:25:15 »
Також існує така схема тридоменного найменування:
Перша цифра - номер архітектури ПЗ.
Друга цифра - номер модифікації за додавання нової функціональності, яка однак не вимагає зміни архітектури ПЗ.
Третя цифра - номер виправлення.