Автор Гілка: Складання повноважень  (Прочитано 21224 раз)

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #30 : 2007-07-11 13:44:57 »
Я мав на увазі, що з технічної точки зору я б може й підійшов - я наразі перекладаю ЩоДО й приймаю активну участь у його зневадженні, отже, в його нутрощах розбираюся з кожним днем все краще... Та й час в мене є.
Це вже немало.

Але адміністратор це й дещо більше - по-перше, це людина, що визначає напрямок руху проекту а також істина в останній інстанції (ну, якщо не брати до уваги хостера).
Хостер є змінною, а не істиною.  Як такий й кажу.

З цієї сторони я наврядчи є гарним вибором. По-перше, я консерватор, мене на ЛОУ все влаштовує як є, тільки поновити двигун та довести до пуття переклад, може додати якісь моди, може дійсно зробить щось з новинами... По-друге, я не готовий бути суддею, мене надто легко переконати у чомусь (хоча на моїй пам'яті на ЛОУ потреби в ньому й не виникало). По-третє (випливає з першого), зазвичай треба мати якісь нові ідеї щодо розвитку пректу. З цим в мене туго...
Не завжди.  Іноді буває таке, що просто Все Вже Працює.  Це теж треба вміти цінувати.

P.S. PHP не знаю, й нові для мене технології засвоюю довго, отже при переході на typo відпадає й технічна частина.
Там дуже багато того, що не потребує знання PHP (яке я б не радив здобувати без поважної причини...), а тільки вміння читати документацію та відбирати/використовувати вже готові будівельні блоки.

При тому не треба ламати того, що вже працює -- просто може бути кращім пропонувати із літерою "ы" йти не на огидний LOR, а кудись поближче й щоб воно дійсно було того вартим.  А LOU залишити таким, яким він є, для тих, кому він є -- принаймні до того, як з'являться чітко сформульовані пропозиції щодо покращення із часом та можливістю їх реалізації (hint: "бажальників" краще одразу питати -- "зробиш?").

От думаю, чи не погратися в FAQ чи job offers які.  Якщо було б кому займатися останнім -- може, й самій людині коли б знадобилося, цікавих вакансій на місяць декілька бува, але наразі ця інформація розкидана по новинах, форуму (переважно російською та англійською) та linux-list@.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #31 : 2007-07-11 13:59:43 »
2. Остаточне слово залишається за власником доменного імені linux.org.ua (тому що він завжди може припаркувати сайт в іншому місці).
Щось давно його не чути, btw.

3. Особисто я проти об'єднання - мені життя в приймаках дуже зв'язує(-вало) руки. Я, особисто, маю (мав) велике бажання сплигнути на виділений платний сервер де я мав би більше можливостей щось зробити.
Володю, я кажу не про "об'єднання всього зі всім", а про агрегацію на тих проблемах, які де-факто є, але не вкладаються в початкове призначення LOU чи LKU, щоб спокійніше було з реалізацією власне цього призначення (наприклад, зазирнути на LKU, щоб взнати, коли/де пиво/каву п'ємо та балакаємо).

Переглянь, якщо не ліньки, що вже написав в цій темі, та порівняй із

$ whois linux.kiev.ua | grep ^remark
remark:     Kiev LUG Website
Щодо окремих серверів -- ну, мені теж "баба з возу, кобилі легше" (так само й про LKU, й про майже усе з того, чим займаюся взагалі), але якщо ніхто не вилазить та не закидує серверами чи грошима (а коли закидує -- то пам'ятаєш грант НТШ?), то краще ми допоможемо, чим можемо, аніж не буде куди долучити свою зацікавленість та свій час тим, в кого вони є, а от зайвих ста баксів в місяць на хостинг -- нема.

Бо в кого є зайві бакси -- нема часу.

BTW багрепорти та побажання щодо хостингу теж приймаються, як і допомога в адмініструванні.  Якщо хтось хоче -- можна зробити окремий VPS із чим скажете, засілити LOU туди та надати root access.  Нам з misha@ так тільки простіше, якщо тільки дірки не будуть експлойтити.  Див. також "потрібні роботи".

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #32 : 2007-07-11 14:38:55 »
Коли ще працювали po-tools
А що з ними?

А не простіше просто обговорювати теми які вимагають російску мову на сусідньому сайті, такому як linux.kiev.ua?
Воно не "для російськомовних", а "для КиївЛУГ"!  Тому й кажу, що _наново_ зробити спільно таке місце, де було б "простіше обговорювати" загальні речі різного рівня -- може бути краще, НМД.


Такий підхід до справи зможе перетворити сайт з тусовки в реальну силу, яка щось здатна зробити.
Ми вже продумали таке й тут якраз прийшли люди, яким цікаво допомогти.  Може, до кінця року щось й вийде.

Ще одне спостереження: з форумів ("перший курс") до "п'ятого" краще перетягувати "студентів" в поштові розсилки, бо там обговорення більш масштабоване.  Результати фіксувати у wiki (й це теж окремий "гурток" може бути -- із досвідченою людиною на чолі, яка має досвід роблення та виправлення помилок із e.g. структуруванням та дистиляцією інформації).

На цьому прощаюсь, у мене відпустка від комп'ютерів. Лікар заборонив мені наступні півтора місяці (хотів на два) підходити до комп'ютера.
Відпочити :-)  Ех, теж треба собі.


Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #33 : 2007-07-11 16:22:44 »
Ще одне спостереження: з форумів ("перший курс") до "п'ятого" краще перетягувати "студентів" в поштові розсилки, бо там обговорення більш масштабоване.
от цікаво, я нещодавно замислився над темою форум проти розсилки
спробував поґуґлити аргументи за та проти, але лише пару посилань мали щось змістовне
скажімо, ось це повідомлення http://lists.meer.net/pipermail/analog-help/2003-August/015585.html
але для мене кожен з цих п'ятьох пунктів або має протилежне враження або не грає суттєвої ролі...
або ось тут http://www.alexandre-gomes.com/?p=35
в коментарі було дві думки:
- поштові дискусії зберігаються локально
- поштові розсилки притягують менше несерйозних учасників

локальність для мене не має особливого значення, а другий варіант може бути, як плюсом так і мінусом, з одного боку менше "першокурсників" і, як наслідок більш серйозні обговорення, з другого менший приток людей, тобто менша активність ресурсу, наприклад та ж розсилка list-list@linux.kiev.ua, часто там обговорюються досить цікаві теми, але часто тижнями взагалі нічого не відбувається...

з огляду на linux.org.ua, я б сказав, що перевагою форуму є розбиття на теми, оскільки мати одну розсилку ускладнило б розбиття по цікавих і нецікавих темах, а заведення окремої розсилки на кожну (хай лише активну) тему призвело б до завеликої кількості розсилок, якими важко було б керувати користувачеві...
окрім того всі розсилки lou (наскількі мені відомо) здохли на користь форуму, щоправда причини цього можут бути різні, але це факт...
єдине, що мені не вистачає на форумі lou - це можливості бачити всі нові повідомлення (і чи вони є) у одному флаконі, щоб не прокручувати і не дивитись чи є оранжова позначка

Результати фіксувати у wiki
а це +1 :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #34 : 2007-07-11 21:24:21 »
2. Остаточне слово залишається за власником доменного імені linux.org.ua (тому що він завжди може припаркувати сайт в іншому місці).
Щось давно його не чути, btw.
Буду в Рівному, спробую зайти в гості.

Цитата
3. Особисто я проти об'єднання - мені життя в приймаках дуже зв'язує(-вало) руки. Я, особисто, маю (мав) велике бажання сплигнути на виділений платний сервер де я мав би більше можливостей щось зробити.
Володю, я кажу не про "об'єднання всього зі всім", а про агрегацію на тих проблемах, які де-факто є, але не вкладаються в початкове призначення LOU чи LKU, щоб спокійніше було з реалізацією власне цього призначення (наприклад, зазирнути на LKU, щоб взнати, коли/де пиво/каву п'ємо та балакаємо).
Я не зовсім розумію про що мова, так що я нічого не можу порадити з реалізацією. :-/

Цитата
Щодо окремих серверів -- ну, мені теж "баба з возу, кобилі легше" (так само й про LKU, й про майже усе з того, чим займаюся взагалі), але якщо ніхто не вилазить та не закидує серверами чи грошима (а коли закидує -- то пам'ятаєш грант НТШ?), то краще ми допоможемо, чим можемо, аніж не буде куди долучити свою зацікавленість та свій час тим, в кого вони є, а от зайвих ста баксів в місяць на хостинг -- нема.
Коли НТШ пропонували грант то я не міг його взяти. Він міг нанести більше шкоди ніж користі. Навіть зараз, коли я маю значно більше досвіду, я не впевнений чи все складеться добре.

Цитата
Бо в кого є зайві бакси -- нема часу.
Згоден.


Цитата
BTW багрепорти та побажання щодо хостингу теж приймаються, як і допомога в адмініструванні.  Якщо хтось хоче -- можна зробити окремий VPS із чим скажете, засілити LOU туди та надати root access.  Нам з misha@ так тільки простіше, якщо тільки дірки не будуть експлойтити.  Див. також "потрібні роботи".
Якщо так, то я за те, щоб створити окремий VPS (CentOS 5 мені підійде, або питайте нового адміна). Я можу підкинути трошки грошенят, скажімо 2000грв. (я думаю що статус адміна LOU відбився на розмірі моєї зарплати і гріх не віддати частину отриманого). Гроші я зможу віддати після відпустки (зараз невеличкий напряг в зв'язку з тривалою відпусткою).

На час моєї відпустки або до того часу коли нарешті буде обрано нового адміна, прошу надати всі права на LOU та на VPS Ярославу Федевичу. Коли новий адмін буде обраний, права передасте йому.

Якщо хтось хвилюється за стан мого здоров'я то в мене нічого серйозного - хронічна перевтома і невеликий невроз. Навіть медикаментів приймати не потрібно, тільки тривалий відпочинок.
« Змінено: 2007-07-11 21:26:51 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #35 : 2007-07-11 21:59:08 »
Коли ще працювали po-tools
А що з ними?
Я не знав про багатоваріантні переклади і в коді жорстко зашив що одному msgid відповідає одинт msgstr.

Цитата
А не простіше просто обговорювати теми які вимагають російску мову на сусідньому сайті, такому як linux.kiev.ua?
Воно не "для російськомовних", а "для КиївЛУГ"!  Тому й кажу, що _наново_ зробити спільно таке місце, де було б "простіше обговорювати" загальні речі різного рівня -- може бути краще, НМД.
Я не бачу майбутнього у сайту з рос.-укр. змістом. Скоріше за все флейми змусять його розколотися на форум для чистих українців (тому що таким людям хочеться мати місце де спілкуються лише українською) і на форум для всіх інших. Реально LOU існує не тому що він дуже добрий а просто тому що немає іншого місця де можна поспілкуватися про Лінукс українською (і лише українською) мовою. Я, особисто, ходжу на LOR та інші російськомовні сайти але рідко встряваю там в дискусії через погане знання російської мови. Я не думаю що мені захочеться ходити на ще один російськомовний сайт - тих що вже є цілком досить. Але україномовний сайт присвячений Лінуксу наразі лише один. Якщо його не стане, то виникне ще один такий самий але з іншою назвою.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Складання повноважень
« Відповідей #36 : 2007-07-11 22:00:59 »
- поштові розсилки притягують менше несерйозних учасників
Якщо створити форуми з обмеженнями (за кількістю повідомлень, за статусом) то ефект буде той самий.

Цитата
єдине, що мені не вистачає на форумі lou - це можливості бачити всі нові повідомлення (і чи вони є) у одному флаконі, щоб не прокручувати і не дивитись чи є оранжова позначка

http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=recent;display=100
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #37 : 2007-07-11 22:20:20 »
Цитата
єдине, що мені не вистачає на форумі lou - це можливості бачити всі нові повідомлення (і чи вони є) у одному флаконі, щоб не прокручувати і не дивитись чи є оранжова позначка

http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=recent;display=100
[/quote]
ну це я бачив, але воно мені видає N останніх повідомлень, а не нових
тобто чи є нові, чи немає, воно мені завжди буде давати 100 повідомлень
окрім того ці повідомлення втрачають впорядкування за темою, що важливо саме для форума (який вирізняється можливістю приділяти увагу тим темам, що цікавлять)... а впорядкування за часом у плоскій формі геть забирає всяку можливість розібратися що до чого...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #38 : 2007-07-11 22:49:17 »
Реально LOU існує не тому що він дуже добрий а просто тому що немає іншого місця де можна поспілкуватися про Лінукс українською (і лише українською) мовою. Я, особисто, ходжу на LOR та інші російськомовні сайти але рідко встряваю там в дискусії через погане знання російської мови. Я не думаю що мені захочеться ходити на ще один російськомовний сайт - тих що вже є цілком досить. Але україномовний сайт присвячений Лінуксу наразі лише один. Якщо його не стане, то виникне ще один такий самий але з іншою назвою.
ППКС

[quoteНа час моєї відпустки або до того часу коли нарешті буде обрано нового адміна, прошу надати всі права на LOU та на VPS Ярославу Федевичу. Коли новий адмін буде обраний, права передасте йому.][/quote]
О, може хоч тепер Ярослав іноді з'являтиметься на форумі  ;)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Складання повноважень
« Відповідей #39 : 2007-07-11 23:51:18 »
Ех я консерватор певне по натурі, можливо останнім часом просто негативно реагую на будь які зміни, із-за спостережень як все навколо міняється поки в гіршу сторону... Але пару своїх думок напишу.

1. Я би хотів щоб вікі на docs.linux.org.ua залишалось таким як є без змін в структурі/титульних (крім поновлень програмного забезпечення) і цілях, тобто місцем перекладу/зберігання _суто української_ документації по ОС Лінукс/Юнікс в одному місці. Навіть коли там одна нормальна стаття в рік появлятиметься.

2. Що до linux.org.ua то треба було би нагадати його цілі, можливо варто їх перефразувати/змінити. Переклад документації та обговорення термінів занадто вузько і вже сьогодні фактично основою сайту є новини та допомога в супровіді.

3. Виходити треба з сьогоднішніх, надіюсь тимчасових, "незручностей" і розробити план на найближчу перспективу - 5 років. З огляду на наявні ресурси та відвідуваність думаю доцільно тимчасово об'єднати кілька спільних за змістом форумів в один, але так щоб LOU зберіг свою унікальність (маю наувазі мовне питання). Хоча б дошку новин та переклади залишити суто Українськими, а форуми підтримки, технічні та всякі флуди можна зробити загальноукраїнські, дозволити багатомовність та об'єднати з іншими подібними наприклад в forum.linux.org.ua Для спрощення адміністрування все це хай крутиться на одному двигуні разом з пару локальними лугами.

Через пару років ситуація може покращиться, зявиться більше людей/ресурсів то LOU зможе піти жити на окремий сервер...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Складання повноважень
« Відповідей #40 : 2007-07-12 21:14:20 »
Цитата
1. Я би хотів щоб вікі на docs.linux.org.ua залишалось таким як є без змін в структурі/титульних (крім поновлень програмного забезпечення) і цілях, тобто місцем перекладу/зберігання _суто української_ документації по ОС Лінукс/Юнікс в одному місці. Навіть коли там одна нормальна стаття в рік появлятиметься.
Щодо мети, то плюс один.
Щодо структури, то мірою появи статей її треба буде укшталтувати для _читачів_, зараз вона орієнтована на письменників.
Цитата
2. Що до linux.org.ua то треба було би нагадати його цілі, можливо варто їх перефразувати/змінити. Переклад документації та обговорення термінів занадто вузько і вже сьогодні фактично основою сайту є новини та допомога в супровіді.
Шлякдот.орґ.юей? ;)

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Складання повноважень
« Відповідей #41 : 2007-07-12 23:00:31 »
....
Щодо структури, то мірою появи статей її треба буде укшталтувати для _читачів_, зараз вона орієнтована на письменників.
"Укшталтувати" це змінити титульну з усіма посиланнями, так щоб _читачі_ нічого знайти не могли і втекти на рік? Давайте домовимось так більше не "укшталтовувати"... Останнє "укшталтування було більш плавним проходило обговорення, можна було встигнути до нього привикнути. Бажано старі титульні не викидувати а завести сторінку History і туди для пам'яті.
Шлякдот.орґ.юей? ;)
Перефразувати вже не так буквально і мету, а не назву сайту.
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Складання повноважень
« Відповідей #42 : 2007-07-12 23:54:55 »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Складання повноважень
« Відповідей #43 : 2007-07-13 23:23:16 »
Шлякдот.орґ.юей? ;)
;D
Про аналогію з слешдотом одразу не здогадався, але хід ваших думок правильний... ;) Варто кращі ідеї запозичувати...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
хостинги та проблеми
« Відповідей #44 : 2007-07-18 10:41:16 »
Я не зовсім розумію про що мова, так що я нічого не можу порадити з реалізацією. :-/
Е... то може восені (чи точно взимку) буду у Львові, мо витягнемо Ярослава, Брицького та ще хто прийде та поп'ємо це питання?  Наскільки в мене усна українська гірша за письмову, але зазвичай так виходить продуктивніше.

Коли НТШ пропонували грант то я не міг його взяти. Він міг нанести більше шкоди ніж користі. Навіть зараз, коли я маю значно більше досвіду, я не впевнений чи все складеться добре.
Знаю.  Насправді UAFOSS робили й як такий собі clearing house / official entity.  Хоча перший схожий проект пройшов зовсім не так гарно, як міг (та як сподівалися, втім, не розраховуючи) -- можеш спитати Валю Соломка якось.

Якщо так, то я за те, щоб створити окремий VPS (CentOS 5 мені підійде, або питайте нового адміна).
Нема питань, але IMHO краще сперш визначитися, що куди.  Зробити один чи два VPS та спочатку перевірити якийсь new.linux.org.ua на банальну сумісність усього потрібного має бути кращим, ніж щось кудись тягати, а потім перетягувати.  Хоча історично проблем з хостингом LOU для мене зовсім небагато.

Я можу підкинути трошки грошенят, скажімо 2000грв. (я думаю що статус адміна LOU відбився на розмірі моєї зарплати і гріх не віддати частину отриманого). Гроші я зможу віддати після відпустки (зараз невеличкий напряг в зв'язку з тривалою відпусткою).
Теж не завадить (на RAM/HDD принаймні, чи ото на свій UPS).  Втім, ми вже вчотирьох придбали HP ML150 G3 (один Xeon 5140 на дуальній мамці, 2G FBDIMM, 2xSAS 73G 15k), зараз в офісі на тестах.  То сподіваюсь, що з залізом на рік чи два теж має полегшати.

Ти головне -- сам повертайся відпочившим та з ясними очима :-)

Я не бачу майбутнього у сайту з рос.-укр. змістом. Скоріше за все флейми змусять його розколотися на форум для чистих українців (тому що таким людям хочеться мати місце де спілкуються лише українською) і на форум для всіх інших.
На практиці LKU за три роки двомовного вмісту такого ще не було.  Єдиний тред, замкнений з мовного питання -- отута (хєх, а ти ще тоді про ОРФО казав -- я після ще раз дививсь, але чомусь не докрутив).

Власне ті, хто хоче спілкуватися лише українською, й були спрямовані на LOU. (якщо б виліз хтось, хто хоче спілкуватися лише російською -- навіть не знаю, куди був би спрямований, але може й не на OpenNet, а на якийсь LOR, пригадуючи мою останню там новину)

PS: здається, вирішив одну проблему з поточним хостингом LOU (squirrel замість fly, де до переїзду на Opteron/Foxconn були проблеми з безрідною материнкою) -- пошта зі squirrel тепер релеїться через fly.  Прохання казати, чи допомогло повідомленням про відповіді, чи то ні.