Автор Гілка: Проксі-сервери  (Прочитано 4641 раз)

Відсутній Nick_nVr

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Проксі-сервери
« : 2004-04-04 01:49:33 »
Привіт усім!

Одразу ж переходшу до справи: є необхідність налагодити сервер загального доступу до Інтернету з обліком трафіку. При цьому бажано використати проксі з власним кешем. (наприклад, squid). Питання в чому: де можна узяти рішення щодо обліку трафіка? В принципі, я знаю, що можна використати pcap і створити власну програму, але... хочеться більшого... і простішого. Тому що попередній досвід програмування під Лінакс в мене... так бі мовити, трохи невдалий.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #1 : 2004-04-04 17:33:28 »
Облік трафіку для кого - для користувачів чи для машин?
Облік якого трафіку - лише Web чи усього, який проходить через маршрутизатор?
Сквід використовується примусово(тобто прямий зв'язок заборонено) чи за бажанням?
Машина для рахування трафіку відділена від WEB/FTP/SMTP/POP/IMAP/SMB/etc. сереверів чи вони всі сидять разом?
Потрібна лише рахувалка (консольна програмка) чи ще й якийсь інтерфейс до неї (поштовий чи через веб)?

Найпростіше рішення - рахувати трафік, який проходить через авторизований проксі, але воно створюватиме проблеми користувачам. Якщо роутер відділений від інших серверів, то можна окремо рахувати трафік між роутером і машинами й окремо трафік, який іде через Squid та SMTP. Тоді це буде і точніше і з меншими проблемами.
« Змінено: 2004-04-04 17:37:09 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Taggi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #2 : 2005-04-26 16:37:10 »
І мені таке чудо потрібно...

Підскажіть, що можна використати, для підрахунку, тарифікації інтернет трафіка.... тобто в мене сервер має видавати, підраховувати сумму, на яку насидів КЛІЄНТ, і скільки в нбго залишилося...

треба, щоб программа мала розмежування українського та зарубіжного трафіку...

(пускати на клієнтів треба все - WEB/FTP/SMTP/POP/IMAP/SMB/etc... але щоб рахувало правильно.... і не глючило, як віндові проги... :)

...БУДЬ ЛАСКА.... ДАЙТЕ ЩОСЬ ПОДІБНЕ... БУДЬ-БУДЬ-ЛАСОЧЧККАА.....  ;D

root from RNBU

  • Гість
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #3 : 2005-05-19 16:52:15 »
I'm using an SARG ! and CALAMARIS for counting the traffic.
Anyway if you realy want to get full-up counts use IPtables.

)
if the questions are still gotten
my icq 125085349

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #4 : 2005-06-07 16:33:51 »
Можу сказати, що кожен сисадм сам таке діло для себе пише або замовляє десь там у друзів, щоб написали.

 Піля довгих митарств я вийшов на таке рішення для корпоративної мережі: Треба вести облік трафіку різними шляхами, але в рамках однієї системи обліку. По-перше, це повинна бути модульна система, що дозволяє додавати сервіси для обліку легко й прозоро. По-друге, треба рахувати й трафік SQUD, й SMTP, й просто загальний трафік по різним тарифним планам. Для прямого доступу в інет з корпоративної мережі найкращім вважаю надання pptp з`єднання з "чесним" IP за допомогою VPN сервера (mpd +FreeBSD, poptop+Linux, CISCO) та вести AAA за допомогою протоколу RADIUS, але в тій же системі обліку. Облік SMTP й proxy - по логах, але там не все просто. Облік трафіку з публічних адрес - різними шляхами, залежить від рутерів.

Ще одне. Система повинна об'єднувати в собі функціі автентифікації, авторизації, та обліку.  Ще й занесення грошей або еквіваленту(пива, тиждневих лімітів, інше :) )
повинна робити, й експорт даних в бух. облік...

В кожному конкретному випадку може виникнути потреба щось додати...
Наприклад, в мене працює LDAP...

Сподіваюсь, ідея зрозуміла. Я для себе почав було писати таку систему, але, як завжди не вистачало часу, то я вибив трохи грошей й звернувся до своїх випускників щоб зробили те, що я хочу. Зробили досить непогано.

Коротко тут:
http://www.soft.cn.ua/index.php?chapter=projects〈=rus&p=aaa

Котнакти тут: http://www.soft.cn.ua

Система за гроші, бо хлопцям тоже треба їсти. Але ж sources (C++, Java) дають,
в ліцензії просять не роздавати кому попало, по типу SUN. Таким чином завжди можна самому щось дописати, як що є така потреба, а грошей більш платити не хочеться. Тарифні плани зроблені як прості Java класи з чіткими інтерфейсами, так що можна написати
хоч чорта з набилками :)

Прошу не важати за рекламу, а за констатацію того факту, що досі немає нормально вільної системи такого гатунку.


--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #5 : 2005-06-07 17:01:05 »
Власне, слушно зауважив Олексій, що така річ робиться кожним сисадміном "під себе". Як кожен програмер мусить написати свій калькулятор і текстовий редактор, так сисадмін мусить зробити власну систему обліку :D
Хоча є й готові рішення (як і калькулятори з текстовими редакторами ;)); посилання (ланки? ;)) на деякі з них (GPL, звісно), пролітали недавно на форумі. В якій темі - не пригадую, але самі адреси - ось
http://stargazer.dp.ua/
http://www.npj.ru/cake

І до речі, якщо писати таку систему самому - досвід у програмуванні не так вже й потрібен; швидше - бажання розібратись із ААА (транслітеруючи з англійської - авторизація, аутентифікація, аккаунтінг); протоколом RADIUS (чудово розписаний в RFC, знаходив російський переклад) та якоюсь із його реалізацій; ще кількома модулями. Та ще вміння читати англійською і компілювати програми в консолі.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Проксі-сервери
« Відповідей #6 : 2005-06-07 17:05:20 »
Ще одне. Залежить, в яких умовах рахуватиметься трафік - компютерний клуб, офіс, домашня мережа чи ще щось? Можливо, буде простіше придбати керований комутатор aka switch level 2 який вміє і трафік рахувати і ще багато чого. Можна знайти доволі пристойні моделі в межах 200 замордованих звіряток (фраза не моя, але дуже подобається :))
Читайте документацію - вона кермує.