Автор Гілка: Ініціатива: форкни російську!  (Прочитано 12171 раз)

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #15 : 2020-02-21 22:21:03 »
Чепурний логотип руху:





Усі 6 років користування Debian GNU/Linux я використовую локаль ru_UA. Яким же було моє здивування, коли виявилося, що відповідну локалізацію має лише один пакет — wordpress.


Закликаю всіх небайдужих: приєднатися до просування незалежного від Ерефії українського варіянту російської, або — як нещодавно запропонував депутат ВР IX скликання Микита Потураєв — руської мови. У нас «буряк» замість «свеклы», у нас «тремпель» замість «плечиков», у нас «змейка» замість «молнии», у нас «скупляться» замість «делать покупки», у нас «ихний» замість «их», у нас «базар» замість «рынок». «У нас на раёне не звоня́т, а зво́нят», зрештою! Акцентування кожної такої відмінності — це маленький чопик, забитий до тріщини, що відділяє єдину й суверенну Україну від москалів!


Зробити се дуже просто: залучитися до перекладу будь-якого вільного ПЗ, що криво лежить. Бачите просто ru — замінюйте на ru_RU або ru-RU. Робіть копію локалі, замінюйте в ній слова на українізми. На жаль, більшість відмінностей між руською й російською не стосуються технічного світу, але принаймні слово «их», яке можна замінити на «ихний», можна стрітити в локалізаціях доволі часто.
Я краще витрачу час та енергію, аби просувати українську мову.
Той дегенеративний пролетарський піджин, який помилково називають російською, ще й *мовою*, в Україні, не вартий не те що офіційного визнання, а й загалом будь-якого позитивного ставлення.
До того ж, руська мова == українська мова, лише назва стара.

 

Відсутній bodqhrohro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-1
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #16 : 2020-02-24 00:57:31 »
Чепурний логотип руху:





Усі 6 років користування Debian GNU/Linux я використовую локаль ru_UA. Яким же було моє здивування, коли виявилося, що відповідну локалізацію має лише один пакет — wordpress.


Закликаю всіх небайдужих: приєднатися до просування незалежного від Ерефії українського варіянту російської, або — як нещодавно запропонував депутат ВР IX скликання Микита Потураєв — руської мови. У нас «буряк» замість «свеклы», у нас «тремпель» замість «плечиков», у нас «змейка» замість «молнии», у нас «скупляться» замість «делать покупки», у нас «ихний» замість «их», у нас «базар» замість «рынок». «У нас на раёне не звоня́т, а зво́нят», зрештою! Акцентування кожної такої відмінності — це маленький чопик, забитий до тріщини, що відділяє єдину й суверенну Україну від москалів!


Зробити се дуже просто: залучитися до перекладу будь-якого вільного ПЗ, що криво лежить. Бачите просто ru — замінюйте на ru_RU або ru-RU. Робіть копію локалі, замінюйте в ній слова на українізми. На жаль, більшість відмінностей між руською й російською не стосуються технічного світу, але принаймні слово «их», яке можна замінити на «ихний», можна стрітити в локалізаціях доволі часто.
Я краще витрачу час та енергію, аби просувати українську мову.
Той дегенеративний пролетарський піджин, який помилково називають російською, ще й *мовою*, в Україні, не вартий не те що офіційного визнання, а й загалом будь-якого позитивного ставлення.
До того ж, руська мова == українська мова, лише назва стара.
Чергова мовна дискримінація, нічого нового. Колись так ставилися до вульґарної латини; до літери «ё» та однакової вимови «ѣ» та «е» у російській; до української мови в цілому, вважаючи (а багато хто й досі вважає) її чи то мужицьким, чи то селюцьким діялектом російської, чи польсько-російським суржиком, чи взагалі проектом австрійського ґенштабу — потрібне підкресліть. Але собаки гавкають — а караван іде (втім, у даному випадку — може, й не йде).

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #17 : 2020-02-24 21:27:38 »
Чергова мовна дискримінація, нічого нового. Колись так ставилися до вульґарної латини; до літери «ё» та однакової вимови «ѣ» та «е» у російській; до української мови в цілому, вважаючи (а багато хто й досі вважає) її чи то мужицьким, чи то селюцьким діялектом російської, чи польсько-російським суржиком, чи взагалі проектом австрійського ґенштабу — потрібне підкресліть. Але собаки гавкають — а караван іде (втім, у даному випадку — може, й не йде).
Радше антидискримінація. Замість страждати хернею - підтримувати національну мову.
Втім, вибір ваш. Я лише висловив своє ставлення.

Відсутній bodqhrohro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-1
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #18 : 2020-02-24 21:34:18 »
Замість страждати хернею - підтримувати національну мову.
Наче одне иншому заважає.

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #19 : 2020-02-27 17:33:04 »

Відсутній bodqhrohro

  • Новачок
  • *
  • дописів: 29
  • Карма: +0/-1
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #20 : 2020-02-27 19:27:51 »
Шукайте однодумців, організовуйтесь і робіть свою справу.
Я й шукаю. Чи гадаєте, сюди лише переконані націоналісти-русофоби заходять?
а мова що розвинулась у сучасну білоруську та українську
Се так, але запропонуйте тоді ліпший переклад слова «русский», що не перетинається при цьому з «российский». Взагалі, в Україні велика проблема зі словами, що набувають вторинних значень і викликають при цьому небажану плутанину: російський (русский/российский), ґвинтокрил (вертолёт/винтокрыл), додаток (application/attachment)... Але це окрема тема.
Українська російська прийшла в Україну шляхами колонізації та русифікації.
Історичні передумови, звісно, мають цінність для уникання одних і тих же помилок. Але звертатися до них із метою врегулювання сучасних мов не варто. Інакше вийде, що треба через відразу до колишніх окупантів слід повикидати з української всі полонізми, русизми, тюркізми, ґерманізми й навіть гебраїзми. І москвинські літери з абетки повикидати, лишивши самі ҐЄІЇ :D
Я тут згідний з BBC
А я не згоден.
Цитата: bebyx
де корінний народ створив мовні заповідники, аби вберегти рідну мову
Ну так для російськомовних українців і слід створити заповідники. Бо їх не визнають ані українські націоналісти, вважаючи за неправильних українців, яких треба перевчити, ані росіяни, що вважають за «своїх». А от заповідник для української вже давно є — Львівщина, і я не гадаю, що йому щось загрожує навіть у довгостроковій перспективі.
Цитата: bebyx
Чому громадяни України мають платити за підтримку іноземної мови зі своєї кишені?
По-перше — не іноземної, а своєї, у тому й мета. Іноземна й так собі квітне за поребриком.


По-друге — якщо не Україна, то хто? Німеччина? Чехія? Естонія? Латвія? Білорусь? Ніхто й близько не може зрівнятися з Україною за кількістю російськомовних та відмінністю місцевого діялекту від московського.
Цитата: bebyx
Не нав'язуючи її нікому поза межі своєї етнічної спільноти
А де мова про нав'язування? Факт визнання мови ніяк не зобов'язує її вивчати. Ніхто ж не зобов'язує жителів Індії або ЄС знати всі тамтешні мови.
Цитата: bebyx
Спитайте в фінів, які дивляться американські фільми без субтитрів.
Ну й чому ірландцям англійська — зась, а фінам можна? Двоєдумство якесь.
Цитата: bebyx
97% українців хотіли б, аби англійську мову вивчали їхні діти.
Так уже давно вивчають. Окрім тих, які чомусь вчать німецьку (і решту іноземних, але вони стрічаються набагато рідше). Тільки зиску з цього мало, бо англійська мова мало чим вирізняється з-поміж иншого мотлоху, яким «для ознайомлення» набивають дитячі макітри у загальноосвітніх школах, і який «здають і забувають» усі, крім ботанів. Починати треба не з освіти.
Цитата: bebyx
Перші місця традиційно займають скандинавські країни.
Тут нічого дивного немає: носіям ґерманських мов простіше вивчити англійську, ніж будь-кому. Та й романських, бо англійська зазнала значного впливу латини й французької. Ліпше закцентувати увагу на тому, як ми раптом опинилися далеко позаду поляків і греків.
Цитата: bebyx
писати словник Укринґліша. Цього добра навалом у львівському ІТ
Ну добре, але чому локаль ru_UA є, а en_UA нема?
прапор держави-агресора краще було замінити на напис "ru".
Прапор теж можна відібрати :P А ще можна, приміром, перейменувати Харків на Москву, щоб москалі плуталися. :D

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #21 : 2020-02-27 19:34:09 »
svito,

Я не сиджу в срунеті. Ця новина попалася в чийомусь пості на ФБ, якщо не зраджує пам'ять.

Я ж навіть і новин не читаю. І нікому не рекомендую, до речі, їсти лайно негігієнічно. Средіт вже теж покинув, ще та параша.

Всякі рафєєнкі, куркови та інші т.зв. "російськомовні письменники України" (яких чомусь розкручують українські журналісти замість власне українських письменників) не є для мене авторитетами. Ясна річ, що наведену тобою статтю я не читав, доволі дегенератського формулювання "українська російськомовна література", щоб сей висер зразу закрити.

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #22 : 2020-02-27 19:47:46 »
Ну й чому ірландцям англійська — зась, а фінам можна? Двоєдумство якесь.
Якщо ви впритул не бачите різниці, то можу пояснити очевидні речі. Ірландці як нація втратили рідну мову. Фіни своєю рідною мовою розмовляють як і будь-яка здорова нація.

А от заповідник для української вже давно є — Львівщина, і я не гадаю, що йому щось загрожує навіть у довгостроковій перспективі.

Знов не бачите очевидних речей.

Заповідників нашої мови нема. Я жив у Миколаєві з народження й донедавна, з 2009 розмовляв лише рідною мовою - жодних проблем. І так усюди в Україні.

А в Ірландії ви не можете жити поза ґаелтахтами говорячи лише ґельською.

До речі, й заповідників кацапської нема, бо її майже всі розуміють. Вона хіба стигматизована. Що справедливо - це природній наслідок українського спротиву асиміляції й процесу повернення національної мови нацією.

По-друге — якщо не Україна, то хто?

Сподіваюсь, ніхто. По-хорошому, кацапська в Україні має бути витиснена на маргінес і спуститися на рівень побутової балачки сільських меншин.
« Змінено: 2020-02-27 19:54:32 від bebyx »

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #23 : 2020-02-27 19:56:41 »
Формулювання нормальне. Проводити етнічну чистку або встановлювати диктатуру, щоб таких не було не варіант.

Я про слова, а ви про людей. Чомусь.

Нема "російськомовної літератури", є російська література (російська література України, як варіант). Нема "україномовної літератури", є лише українська література.

Не варто підміняти поняття на догоду прихильникам Другої (Демократичної) Росії.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #24 : 2020-04-29 11:13:58 »
В англійській мові та культурі добра багато немає, бо це мова і культура імперії яка перетравила багато малих народів, мови яких вартувало б зберігати, а не англійську мову, яка й так має занадто потужну присутність на територіях чужих для неї народів.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #25 : 2020-04-29 13:31:49 »
В англійській мові та культурі добра багато немає, бо це мова і культура імперії яка перетравила багато малих народів, мови яких вартувало б зберігати, а не англійську мову, яка й так має занадто потужну присутність на територіях чужих для неї народів.

Ви помилилися в одному — Британія вже давно не є імперською державою. Там існують програми відновлення тубільних мов, як от валійської та шотландського ґаеліку. Там Шотландія цілком реально голосувала на референдумі про незалежність.

На відміну від паРашки, яка застрягла в середньовіччі.

Звісно популярність англійської певною мірою від імперського минулого Британії. Однак ви забули, що міжнародною мовою є американська англійська, котра такою стала завдяки успіху американської економіки, розважальної індустрії, а також перемозі в Холодній Війні. 20 ст. називають American Century недаремно.

І багатство американської англійської значною мірою не в давньому британському імперському минулому, а в тому, що вона дуже демократична й відкрита, кожен імігрант щось у неї привносив.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #26 : 2020-04-29 13:49:47 »
Почекаємо років N і Росія теж буде створювати програми відновлення тубільних мов.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #27 : 2020-04-30 12:17:33 »
Почекаємо років N і Росія теж буде створювати програми відновлення тубільних мов.

Ми або говоримо про реальність, або фантазуємо. І якщо фантазуємо, я би вибрав більш цікаві, приємні і близькі теми.

Відсутній vaventos

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: Ініціатива: форкни російську!
« Відповідей #28 : 2020-12-29 17:51:53 »
Нічого не зрозумів. Які локалі це перше? І чому хтось використовує, то баговане гівно вордпрес.