Автор Гілка: Іграшки  (Прочитано 27236 раз)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Іграшки
« Відповідей #15 : 2010-05-17 11:32:20 »
А Quake4?
По суті - це той же Дум 3.
« Змінено: 2010-05-17 11:32:57 від modeus »
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #16 : 2010-05-17 11:43:40 »
Або "арена інопланетян" - ВПЗ, до речі. Гралися в таке? В мене там звук не працював, та й не люблю коли сюжету нема - халва розбалувала.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #17 : 2010-05-17 12:45:39 »
Справа зрушиться тільки тоді, коли діяльністю цієї компанії займуться відповідні органи
Рейдери?  ;D
Короткий екскурс в історію. Поки Unix сидів на мейнфреймах і обслуговувався виключно інженерами-професіоналами, У 1981 році IBM випустила свій IBM-PC, розрахований на звичайного користувача. Майкрософти гав не ловили, підкинули туди свій MS-DOS (звідки вони його взяли - окрема історія), а оскільки IBM PC стала надзвичайно популярною, робимо висновки.
Коли Лінус робив свій "Unix для персонального комп'ютера" Майкрософти вже твердо стояли на ринку, практично без конкурентів (Маки до дорогі). В 1995 році, із виходом Він95, практично такого, яким ми його бачимо зараз, Linux був ще на стадії конструктора для гіків. Навіть на початку 2000-х, по виходу ВінХР, яким і досі багато користуються, основні дистрибутиви мали багато недоопрацювань, типу проблем із кирилицею (ще застав на ЛОУ такі питання), відсутністю багатьох драйверів та потрібного кінцевому користувачеві софту.
Зараз, звичайно, прогрес пішов далеко, Linux придатний для використання, його нескладно встановити, налаштувати через YaST, Drake чи іншу панель керування, крім того дистрибутиви продовжують далі розвиватися. Але люди його ще не знають. Люди інертні, особливо старші, як викладач з таким стикався. Працює в них вінда, ну і нехай, навіщо пробувати щось нове.
Крім того, розробка ВПЗ аж занадто розпорошена - кількість дистрибутивів та їх форків зашкалює. Один робити не варто, щоб була якась конкуренція, але обмежитись десятком можна. Це те саме, як США та СРСР під час холодної війни одночасно, окремо один від одного, винаходили однакові велосипеди. Нині великої дружби також немає, але, принаймні, МКС разом будують.
Далі - Майкрософти йдуть до освіти, підсуваючи різні тренінги, методички, електронні посібники та інше. Доволі непогане, скажу вам. Курси по Лінуксу в Україні також існують - але для ІТ спеціалістів і до біса дорогі.
Це моя така особиста думка, поправте, якщо щось маєте.
« Змінено: 2010-05-17 12:47:45 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #18 : 2010-05-17 13:27:40 »
Цитата
Рейдери?
Антимонопольні органи
Цитата
Майкрософти гав не ловили, підкинули туди свій MS-DOS
Не підкинули, а заключили контракт з IBM. Але часи вже змінились. РС стала відкритою платформою і тому тут монополія вже шкодить самому розвитку платформи
Цитата
В 1995 році, із виходом Він95, практично такого, яким ми його бачимо зараз, Linux був ще на стадії конструктора для гіків
Windows того часу - це теж собі такий конструктор для тестерів. Кожна друга програма могла його спокійно "завалити"
Цитата
основні дистрибутиви мали багато недоопрацювань, типу проблем із кирилицею
Абсолютно подібні проблеми і в Windows. Текстові файли з ms-dos так відразу не можна було відкрити стандартними засобами

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #19 : 2010-05-17 13:30:41 »
Відносно дистрибутивів: є ж десятка основних найпопулярніших. От ними і користуйтесь. Ніхто вас не заставляє свій створювати

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #20 : 2010-05-17 13:59:20 »
Ну помилився: правильно "під лінуксом".
Суть твердження, що то - яскрава ілюстрація, що в бізнесі лінь нітрохи не гірший за глюкавку і іграшкам під ним торгувати можна.
А як всякі відмінності між дистрибутивами?
Для кожного свій пакунок випускати. Квтирка одноманітніша.
І ще все сильно вперається в відеодрайвери. У мене жодна стрілячка не пішла.
У Лінуксі краще бавитися з системою :)

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #21 : 2010-05-17 14:12:52 »
Звичайно, що не підуть, якщо драйвери до відео не встановлювати :)

romi

  • Гість
Re: Іграшки
« Відповідей #22 : 2010-05-17 14:16:09 »
Quake4 якраз створений з використанням рушія Doom
Я в курсі.
А Quake4?
По суті - це той же Дум 3.
Двигунець - той же, але сюжет... ви взагалі грали ці дві гри?

romi

  • Гість
Re: Іграшки
« Відповідей #23 : 2010-05-17 14:23:27 »
і 4-й Квейк, особливо якщо порівнювати їх з величчю перших версій, в котрі я і досі граю :D
В Quake 1-3 графіка зовсім бридотна.

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #24 : 2010-05-17 14:30:57 »
Звичайно, що не підуть, якщо драйвери до відео не встановлювати :)
Це не завжди така проста задача. Особливо враховуючи, що не для всього є драйвери під Лінукс. Наприклад під 64у архітектуру.

Та й навіть з драйверами для відео не пішло. А чому? - У господа тільки один ніс.

Відсутній v.2.1

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 639
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #25 : 2010-05-17 14:34:28 »
В Quake 1-3 графіка зовсім бридотна.
А для мене графіка не на першому місці. Головне ігровий процес, і художник який малював світ. А скільки там пікселів це все останнє діло.

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #26 : 2010-05-17 14:38:17 »
Цитата
Особливо враховуючи, що не для всього є драйвери під Лінукс
Для трьох основних виробників є. А у вас відео від VIA? Так воно ж для ігр і не призначене

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Іграшки
« Відповідей #27 : 2010-05-17 15:20:34 »
Двигунець - той же, але сюжет... ви взагалі грали ці дві гри?
Так. Обидві пройшов. А про схожість цих ігор, я мав на увазі якраз один і той же рушій.
З.І. А з ігор під лінукс Unreal більше всього подобається. Ось все чекаю коли вийде лінуксова версія Unreal 3  ;)
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #28 : 2010-05-17 15:32:51 »
Антимонопольні органи
Ну, Стів <Developers> Баллмер не винен, що більше ніхто не спромігся організувати таку велику та успішну корпорацію.  :)
А когось душить жаба, що у Пола Аллена аж три яхти, найбільша - Octopus - входить у TOP10 найбільших у світі.
Не підкинули, а заключили контракт з IBM. Але часи вже змінились. РС стала відкритою платформою і тому тут монополія вже шкодить самому розвитку платформи
Власне, це я мав на увазі. Див. "Пірати силіконової долини", де п'яний молодий Гейтс платив стриптизерці, щоб вона одяглася, а молодий, ще не лисий, Баллмер отримував з нього лулзи. :-)
PC відразу стала відкритою, що спричинило її популярність - перший IBM PC окрім відкритості не був нічим примітний, зокрема поступався у швидкодії деяким конкурентам.
Власне, вцілому, я мав на увазі, що майкрософти просто мають часову фору років на 5-10, а користувачі просто інертні, тому Лінукс на десктопах не дуже нині популярний.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Іграшки
« Відповідей #29 : 2010-05-17 16:00:34 »
а користувачі просто інертні, тому Лінукс на десктопах не дуже нині популярний.
Були б вони іще інертнішими, якби платили за свої кватирки  ;D
Припиняйте флудити - повертайтесь до головного - іграшок  ::)
Навіть до Веснота ще дійти не встигли.
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.