Автор Гілка: Two Screens in X11 and input devices  (Прочитано 1034 раз)

dusoft

  • Гість
Значить так, в мене є, відеокарта Radeon, є пульт дистанційного керування, lirc базово налаштований - можу керувати звуком, та beep-media-playero'ом (заміна XMMS'у), можу навіть керувати курсором через lircmd. Ікси налаштовані таким чином:
Section "Screen"
    Identifier  "Monitor"
    Device      "ATI Graphics Adapter"
    Monitor     "SyncMaster 710v"
    DefaultDepth 24

    Subsection "Display"
        Depth       24
        Modes       "1280x1024" "1024x768" "800x600" "640x480"
        ViewPort    0 0  # initial origin if mode is smaller than desktop
    EndSubsection
EndSection

Section "Screen"
    Identifier  "TV"
    Device      "ATI Graphics Adapter TV"
    Monitor     "TV"
    DefaultDepth 24

    Subsection "Display"
        Depth       24
        Modes       "1024x768" "800x600" "640x480"
        ViewPort    0 0  # initial origin if mode is smaller than desktop
    EndSubsection
EndSection

Section "ServerLayout"

    Identifier  "Server Layout"

    Screen 0 "Monitor"
    Screen 1 "TV" # RightOf "Screen0"

    InputDevice "Mouse1" "CorePointer"
    InputDevice "Keyboard1" "CoreKeyboard"
    InputDevice "LIRC-Mouse"
    
EndSection
Тобто, Є ServelLayout, який має два екрани - на телевізорі я дивлюся фільми через mplayer -display :0.1, До нульового екрану(Screen 0) приєднані Mouse1 та Keyboard1, на другому екрані нічого немає, курсора там немає, клавіатури немає.. тобто ніяких засобів керування.. Комп'ютер в мене знаходиться в одній кімнаті, а телевізор за стіною в іншій, ну і інфрачервоний приймач теж відповідно в кімнаті з телевізором. Зараз в мене через lirc запускається beep-media-player на другий екран, тобто, щоб я міг бачити плейліст(чи є якесь більше адекватне українській мові слово?), хочеться ще щоб можна було курсором через дистанційку клацати в bmp(beep-media-player'і), і відкривати діалог додавання треків та таке інше, це можливо лише через емуляцію миші.. курсором керувати можна через lircmd, це працює, тільки працює це тільки на нульовому екрані, бо на другому його(курсору просто немає). В принципі теоретично я бачу два виходи з цієї ситуації:
1. Можна розкоментувати залишок рядку в xorg.conf: Screen 1 "TV" RightOf "Screen0" - тоді курсор зможе переїзджати на інший екран коли дістане правої межі нульового екрану, але це незручно, бо зникне межа, і я зможу випадково залазити мишкою на правий екран, чи ще гірше якесь вікно туди перетягнути, тобто - незручно.
2. Можна зробити дві секції ServerLayout з одним екраном в кожній, і запускати двоє іксів з відповідними ServerLayout'ами, тоді можна буде вказати щоб на другому екрані курсором був LIRC-Mouse, і все, проблема наче вирішена, тільки здається мені що я читав в ReleaseNotes до цих клятих АТІшних драйверів що запуск двох іксів призводить до якоїсь там біди на зразок зависання.. Варіант з відкритим драйвером не влаштовує бо картка в мене на RV350, а для неї ще немає підтримки апаратної 3D-акселерації, а погратися в якусь іграшку мені буває хочеться..
Потрібен третій варіант вирішення проблеми.. ман іксів перечитав - нічого такого щоб можна було прив'язати пристрій вводу до певного екрану там немає.