Опитування

Як часто використовуєте LaTeX для набору документів?

Завжди
0 (0%)
Майже завжди
2 (7.7%)
Часто
3 (11.5%)
Іноді
2 (7.7%)
Дуже рідко
2 (7.7%)
Ніколи
9 (34.6%)
Використовую DocBook %)
0 (0%)
А що таке LaTeX?
8 (30.8%)

Проголосувало: 20

Автор Гілка: Як часто використовуєте LaTeX?  (Прочитано 5055 раз)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Сабж, власне кажучи... Ну, й якщо користуєтесь -- прокоментуйте :)

dusoft

  • Гість
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #1 : 2004-03-30 01:48:05 »
Не користуюсь, але хочу взнати для чого його можна використовувати... чим він принципово відрізняється від звичайних текстових процессорів з M$ Офісу, ОпенОфісу та інших... які переваги, які недоліки. Де можна потім використовувати(друкувати) результати, я чув тільки що у цьому форматі приймають майже у всіх періодичних виданнях, і це нібито стандарт де-факто у верстальницькій справі, але нічого не чув про те, як можна друкувати з цього формату вдома наприклад.. Та як там із кирилицею, як із шрифтами... Ось :) такий собі невеличкий перелік питань..  ::)

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #2 : 2004-04-06 20:03:32 »
Знаю, що річ цікава! Але немає часу вчити! Може напишеш тут коротеньку статтю для початківців!
Ubuntu 8.04

Відсутній Victor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #3 : 2004-04-21 14:30:55 »
LaTeX, на відміну від текстових процесорів є мовою розмітки (ну і на додаток ще система обробки документів, написаних цією мовою). Принципова ідея системи - відокремлення змісту від представлення (аналог DocBook). Так, автор відповідає за ясне, зрозуміле, лаконічне, змістовне, структуроване, послідовне викладення ідеї. Художник відповідає за оформлення документа при публікації. Зазвичай, разом із системою постачається декілька шаблонів (книга, стаття, лист, презентація), які цілком придатні для вжитку. При бажанні можна створити власний шаблон (наприклад для підготовки документів відповідно ДСТУ). Існують програми які переводять документи LaTeX у вигляд DVI, PostScript, PDF, HTML, тощо. Формат LaTeX - дуже прости і зручний у використанні.

Документи LaTeX є звичайними текстовими файлами, які розмічено спеціальними тегами. Для їх редагування можна використовувати і звичайні текстові редактори (VIM, Emacs, Notepad (((-: ), так і більш складні системи типу Lyx.

Книги, статті підготовані в LaTeX відрізняються змістовністю, кращим оформленням (особливо формули), та зручністю використання (зміст, переліки таблиць, ілюстрацій, алфавітні показчики, посилання, бібліографічні посилання генеруються, якщо треба, системою автоматично).

Сам LaTeX є надбудовою над TeX, котрий було створено Д. Кнутом під час роботи над книгами "Мистецтво Програмування". Написано TeX на "варіанті" паскалю. За знайдені в теху помилки Кнут платить з власного гаманця (призи такі), і за кожну наступну помилку вдвічі більше, аніж за попередню. Кажуть, останню помилку виловили десь в 90-х роках - літера \varsigma (або \vardelta) виглядала НЕ ЗОВСІМ ПРАВИЛЬНО.

Насправді LaTeX, та і DocBook дуже зручні для підготовки різноманітних звітів, книг, публікацій, курсових, рефератів, тощо.

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #4 : 2004-04-22 11:50:34 »
А чим зручніше за все створювати документи та шаблони в LaTeX?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #5 : 2004-04-22 13:50:24 »
Ну... Хоча б тим, що відсутність "візуальної" розмітки не відволікає, так би мовити, від справи. До речі, знаєте основне правило хорошого набору (верстки)? Дизайн повинен бути таким, щоб читач його й не помічав. Тобто, дизайн повинен допомагати зрозуміти зміст і краще його сприймати. Візуальні інструменти, нмд, цьому не сприяють, а прикладами можуть послужити хоча б книги, котрі видаються сьогодні. Я не впевнений до кінця, але шаблони вочевидь розроблялись у ворді. Особливо страшними є книжки, котрі не є перекладами, а тут-таки й робились. Ну... Але це моя суб"єктивна думка.

Потім -- усе-таки найбільшу потугу дає легкість повторного використання вже написаних макросів, без потреби долати мишею відстаней між Львовом і Одесою.


Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #6 : 2004-04-22 15:28:49 »
Ви мене не так зрозуміли. Я хотів спитати, якою програмою зручніше за все створювати LaTeX-документи (бажано WYSIWYG)

dusoft

  • Гість
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #7 : 2004-04-23 01:13:45 »
Міша, навіщо ж тоді вам текс, якщо вам хочеться WYSIWYG? використання тексу, якщо я правильно все розумію, втратить сенс якщо використовувати WYSIWYG..

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #8 : 2004-04-23 11:19:28 »
Справа в тому, що я бачив якусь програму (назви не пам'ятаю), яка створювала Tex-документи. При наборі в ній, наприклад, формули, я тут же бачив її у вигляді саме формули, а не чогось ще. Тільки вона некоректно працювала з кирилицею.
Сам TeX мене привабив красивими формулами, от я і шукаю спосіб найкомфортніше та найпростіше з ним працювати.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #9 : 2004-04-23 11:24:08 »
TeXmacs?
[Fedora Linux]

Відсутній Victor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #10 : 2004-04-24 09:01:16 »
What is LyX?

LyX is the first WYSIWYM document processor.
LyX is what?!

LyX is an advanced open source document processor that encourages an approach to writing based on the structure of your documents, not their appearance. LyX lets you concentrate on writing, leaving details of visual layout to the software.

http://www.lyx.org/

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #11 : 2004-04-24 12:26:17 »
Точно, LyX!

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #12 : 2004-04-25 01:01:57 »
Одне зауваження, TeX - це не текс, а тех, сам його автор роз'яснює америкосам та іншим англомовним народностям десь так абзаци два чи три в The TeXbook, і навіть задачка є - "Ким ви станете, опанувавши TeX - TeXніком чи TeXпертом?"

dusoft

  • Гість
Re: Як часто використовуєте LaTeX?
« Відповідей #13 : 2004-04-26 02:46:31 »
Дякую, буду знати :)