Автор Гілка: Як видалити програму, не зачепивши півсистеми?  (Прочитано 1335 раз)

Відсутній ivaniura

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
    • Андрій Іванюра - Музика і технології як одне ціле
Ну ось, наприклад, в Lubuntu 16.10 автоматом ставиться mtPaint graphic editor, який мені ну зовсім не потрібен, хіба очі муляє. Але коли пробую його видалити, то Synaptic вимагає разом із ним видалити весь lubuntu-desktop. Є якийсь спосіб видалити графічний редактор без видалення цілого робочого середовища?

Відсутній recht

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 125
  • Карма: +0/-0
Хіба що змінити lubuntu-desktop на інший lxde мета-пакунок (lxde-core?).
Взагалі, аби мати більше гнучкості, краще встановлювати убунту з mini.iso, поступово накатуючи потрібні пакунки.

Відсутній ivaniura

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
    • Андрій Іванюра - Музика і технології як одне ціле
Цікава ідея, можливо й спробую, оскільки Lubuntu на нетбук тільки встановив, налаштувань ще ніяких не робив.
Дякую за підказку!

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Власне, видалення lubuntu-desktop не означає видалення усього. Можна помітити потрібні «менші» частини оточення як встановлені вручну, тоді їх не буде пропонувати автоматично видалити.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній ivaniura

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
    • Андрій Іванюра - Музика і технології як одне ціле
Власне, видалення lubuntu-desktop не означає видалення усього. Можна помітити потрібні «менші» частини оточення як встановлені вручну, тоді їх не буде пропонувати автоматично видалити.
А можна детальніше, як «помітити»?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Зазвичай роблю це з консолі командою apt-mark manual <package> або просто apt install <package>.
З Synaptic, як пишуть, це має бути якось так:
Цитата
Package => [ ] Automatically Installed (uncheck it).
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній ivaniura

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
    • Андрій Іванюра - Музика і технології як одне ціле
Зазвичай роблю це з консолі командою apt-mark manual <package> або просто apt install <package>.
З Synaptic, як пишуть, це має бути якось так:
Цитата
Package => [ ] Automatically Installed (uncheck it).
Даний метод не подіяв на mtpaint, але при видаленні lubuntu-desktop (так, я ризикнув  :laugh: ) дійсно нічого смертельного не сталося, робоче середовище залишилося на місці. Тепер сиджу і розбираюся, що ж таке насправді цей lubuntu-desktop...

gdekjifgb

  • Гість
ха, а я завжди (ну, еее, разів 4-6, тому що саме стільки разів встановлюаав бубунту) ставлю Убунту-сервер. А потім вже що потрібно, те і довстановлюю.

Я також багато чого видалив із системи і встановив тільки ті програмки що дійно необхідні.

Якщо цікаво то ось що у мене залишилось після "чистки" кубунту-дескоп.
Мультимед: xine. audeciuos, audacity... думаю скріншотами буде простіше показати, бо я всього непамятаю.

графіка, інтернет
« Змінено: 2017-02-09 02:49:35 від gdekjifgb »

gdekjifgb

  • Гість
мультимедіа, офіс

gdekjifgb

  • Гість
Система, Службові.

хоча нафіг я оце показую? незн., мабуть  мова про те що можна все що не потрібно видаляти, а все що потрібно інсталювати. Навіть якщо повністю знесеться увесь GUI, то його можна встановити заново.

Пару слів про uGET. Поставив саме цю качалку, бо вона не паскудить кириличні імена файлів. kGet чомусь мені не сподобалось (і вже давненько). Є іще одна чудова качалка FlareGet , але вона 10 денна умовно-безкоштовна.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Даний метод не подіяв на mtpaint, але при видаленні lubuntu-desktop (так, я ризикнув  :laugh: ) дійсно нічого смертельного не сталося, робоче середовище залишилося на місці. Тепер сиджу і розбираюся, що ж таке насправді цей lubuntu-desktop...

Почитайте що таке «мета-пакунки» та взагалі про керування пакунками у Linux. Але якщо коротко, то мета-пакунок — «порожній» пакунок що має залежності від реальних. Тобто щоб не перераховувати усі потрібні вам пакунки, ви обираєте один а він вже змушує пакетну систему встановити усе інше. Але якщо видалити лише його, то усі інші пакунки не обов'язково видаляються.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній ivaniura

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
    • Андрій Іванюра - Музика і технології як одне ціле
Величезне спасибі за допомогу! Буду мати чим зайнятися на вихідних  :)