Автор Гілка: Клавіша Win у Fedora 26  (Прочитано 1396 раз)

Відсутній lyo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Клавіша Win у Fedora 26
« : 2017-08-17 15:24:03 »
Доброго дня, шановні форумчани.

Після оновлення Федори до версії 26 натрапив на неприємну дрібничку, з якою б'юся вже третій день.
Раніше в інтернеті було популярним питання "як примусити клавішу Win відкривати меню програм?". І от це нарешті сталося! Волання народних мас почуті! Тепер клавіша Win робіть це ізкаробкі як у Гномі, так і в Кедах!
Але я цього не хочу. Я за багато років звик перемикати цією клавішою розкладку клавіатури. І тепер ніяк не можу знайти, як відключити цю на диво корисну фічу. Гугл щось не дуже допомагає. Цей рецепт: 
http://nevolin.info/post/162969201740/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8E-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9-startup
не працює.
Можливо, хтось володіє таємним знанням і не проти ним поділитися? Буду вельми вдячний.

З повагою.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #1 : 2017-08-17 19:11:58 »
 :-\ так у вас ґном чи кеди?

Запитувати про переназначення клавіш стандартиними способами мабуть не варто? бо якби все було так просто то ви б і не запитували.
---

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #2 : 2017-08-17 19:21:32 »
У мене вже багато років налаштування клавіатури захардкоджені в конфіг іксів (точніше зараз це робиться у console-setup (/etc/default/keyboard), з якого поітм беруть налаштування й ікси), там в принципі такої проблеми не існує — береш що тобі до вподоби з /usr/share/X11/xkb/symbols/group і вписуєш туди. У вашому випадку — grp:lwin_toggle,grp:rwin_toggle. Модерні десктопи люблять самі керувати клавою, але (принаймні раніше) у них була можливість перемикнутися на "системні налаштування".

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #3 : 2017-08-17 19:24:51 »
P.S. Правда, здається, у такому варіанті у вас не буде індикатора клавіатури (але можна скористатися xxkb).

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #4 : 2017-08-17 20:15:57 »
P.S. Правда, здається, у такому варіанті у вас не буде індикатор клавіатури (але можна скористатися xxkb).
у кедах вже давно можна використовувати системні налаштування клави і мати індикатор
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #5 : 2017-08-18 09:37:48 »
Так і незрозуміло, що потрібно. Якщо вимкнути клавішу Super у Gnome, то відкриваєте dconf і міняєте значення /org/gnome/mutter/overlay-key.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #6 : 2017-08-18 12:22:31 »
Для того, щоб усе правильно запрацювало бажано не просто внести ту правку у конфіг kwin, а зробити це «не зовсім вручну». Мені допомогло таке:
kwriteconfig5 --file kwinrc --group ModifierOnlyShortcuts --key Meta ""\n
P.S. З того що людина скаржиться про непрацездатність рецепту для KDE, робити висновок що проблема у Gnome — це цілком логічно, так.  ::)
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній lyo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #7 : 2017-08-18 12:23:28 »
Перш за все,  дякую всім за відповіді.

Так, дійсно, mea culpa, з мого першого посту було зовсім не очевидно, що цікавить передусім Плазма. До того ж в Гномі, здається, клавіша Win і раніше так поводилася.
І - так, порада Re. стосовно Гнома цілком слушна, ще раз дякую.

Можливо також не було цілком ясно з мого першого посту, що призначити клавіші Win функцію перемикання розкладки клавіатури - не проблема. Але разом з тим вона не припиняє в Кедах викликати меню програм. І от саме цього хотілося б позбутися.

2 gdekjifgb:
Що мається на увазі під "стандартними засобами"?
В GUI ("Системні параметри" - "Скорочення" і "Системні параметри" - "Пристрої введення" - "Клавіатура") - не знайшов.

2 Миха́йло Даниле́нко:
Думаю, що це фіча не стількі Іксів, скільки саме Плазми.

З повагою.

Відсутній lyo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #8 : 2017-08-18 12:27:39 »
2 prapor:

Дякую. Спробую, як дістануся офісу.

З повагою.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #9 : 2017-08-18 16:32:20 »
2 gdekjifgb:
Що мається на увазі під "стандартними засобами"?
В GUI ("Системні параметри" - "Скорочення" і "Системні параметри" - "Пристрої введення" - "Клавіатура") - не знайшов.
Параметри системи - Пристрої вводу - Клавіатура - вкладка  "Додатково".

АБО

gdekjifgb

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #10 : 2017-08-18 16:44:48 »
Або прав кн миші на індик клавіатури. Буде те саме вікно. Але якби все було так просто, то ви б не запитували. (це я вже вдруге повторююсь)

А іще десь були налаштування глобальних клавіш (комбінацій клавіш) - але де воно є? я не дуже пам’ятаю. Думаю там можна відмінити показ меню при настисканні на win,
---
p.s.: у мене не Федір, і не п’яті кеди.
« Змінено: 2017-08-18 17:04:44 від gdekjifgb »

gdekjifgb

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #11 : 2017-08-18 17:03:36 »
Якщо є можливість мишотиканням налаштувати (так як я вище написав) перемикання клаватури по win, але воно все рівно не схоче працювати, то спробуйте ВИМКНУТИ показ меню при натиснення клавіші win в глобальних налаштуваннях клавіатурних комбінацій.

Воно знаходиться десь приблизно в Параметри системи - Комбінації  клавіш та розчерки...
---

Думка в голос: і чому це у мене до сих пір 4 кеди ?  ;D

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #12 : 2017-08-18 17:12:06 »
Думаю, що це фіча не стількі Іксів, скільки саме Плазми.

Цілком можливо, але, наприклад, у мене перемикання розкладок по Shift-Caps/Caps, то після встановлення даної опції натискання caps генерує в xev евент "ISO_First_Group/ISO_Last_Group", а не "Caps_Lock", тобто міняється код клавіші, який рапортують ікси, і клієнти іксів взагалі не знають, що натиснуто caps.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #13 : 2017-08-18 17:19:44 »
Або прав кн миші на індик клавіатури. Буде те саме вікно. Але якби все було так просто, то ви б не запитували. (це я вже вдруге повторююсь)

А іще десь були налаштування глобальних клавіш (комбінацій клавіш) - але де воно є? я не дуже пам’ятаю. Думаю там можна відмінити показ меню при настисканні на win,
---
p.s.: у мене не Федір, і не п’яті кеди.

а можна два питання не за темою?
  • Чому російська локаль?
  • Навіщо російська розкладка поруч з українською (адже ua містить 4 рос. літери, натискати їх через альт значно простіше ніж перемикати три розкладки)
Fedora 35 (x86-64)

gdekjifgb

  • Гість
Re: Клавіша Win у Fedora 26
« Відповідей #14 : 2017-08-18 18:21:32 »
...
p.s.: у мене не Федір, і не п’яті кеди.

а можна два питання не за темою?
...
можні не тільки два, а навіть двадцять два.

Edit:
Але краще не потрібно, бо я не хочу принижуватись і писати не тихі і не добрі слова.
« Змінено: 2017-08-18 22:08:46 від gdekjifgb »