Автор Гілка: Особливості встановлення Лінукс на ноут "Тільки для Windows 10"  (Прочитано 1933 раз)

Відсутній Максим Козуб

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач
    • Мій профіль у LinkedIn
Сміливо вибирайте і ставте абсолютно будь-який більш-менш сучасний дистрибутив.
Я б усе ж таки додав іще дещо. Поцікавтеся, який у тій машинці адаптер Wi-Fi. Якщо виявиться, що Broadcom BCM43.., тоді морально підготуйтеся до того, що з багатьма дистрибутивами (навіть свіжими) одразу не заведеться (наприклад, якщо дистрибутив абсолютно вільний, а вільних драйверів під той BCM43... не існує), а треба буде вручну ставити додаткові драйвери.
Наприклад, переді мною на столі зараз дві ейсерівські машинки: Acer Aspire ES1-131 і ES1-132. Вони загалом схожі, але у другій, новішій, стоїть Intel 3168 (з сякою-такою підтримкою 802.11ac), який Fedora одразу бачить без проблем (іронія долі полягає в тому, що саме на цю машинку я переношу Windows, і Linux на ній запустив просто спробувати, як заведеться :) ). А в першій — BCM4365, і зараз доведеться довстановлювати драйвер.

Відсутній Максим Козуб

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач
    • Мій профіль у LinkedIn

Просто ставлення трохи дивує - якщо є варіант лише з  однією ОС - то логічніше поставляти відразу ж з нею, або надавати варіанти моделі з та без. але...
Логічно надавати споживачу вибір, і я, як споживач, за цю можливість вдячний. Ось, наприклад, обидва ноутбуки, які зазначив у попередньому дописі, я купував "голими" (точніше, з мінімальним Linpus Linux). Коли купував перший (минулого року), витратив ще близько 100 доларів на електронну ліцензію Windows 10 Home. Тепер переношу її на другий, а перший піде дружині (бо її старенький нетбук уже буквально розвалюється), й на ньому житиме Fedora.
А якби продавали "варіанти моделі з та без", тоді по-перше, гадаю, різниця в ціні між ними була б не сильно меншою за ту ціну електронної ліцензії, а по-друге, виробник мав би ще мороку вирішувати, яку ж саме версію Windows туди ставити (Home? Pro?..).
« Змінено: 2017-11-05 02:36:29 від Максим Козуб »

Відсутній Максим Козуб

  • Новачок
  • *
  • дописів: 7
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач
    • Мій профіль у LinkedIn


Це для вас новина? Саме завдяки піратству віндовс маю таку популярність.
Піратство, звичайно, відіграло якусь роль, але було далеко не єдиною причиною.
Ви, мабуть, здивуєтеся, коли дізнаєтеся про деякі приклади ПЗ під Windows, яке відіграє важливу роль у деяких професійних сферах, і при цьому:
воно не є крос-платформеним,
воно не працює (чи працює з великими проблемами й обмеженнями, чи донедавна не працювало) під Wine,
і
для нього відсутні вільні аналоги з таким самим обсягом функціональних можливостей.