Автор Гілка: Лінукс Мінт на той же диск поруч з WIN.10  (Прочитано 1430 раз)

Відсутній Igrik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0

Вітаю!Мені потрібна порада, як бути. Ноутбук ASER спочатку йде з ОС Endless Замість BIOS UEFI.
При спробі встановити Він.10 поверх Endless з'ясував, що необхідно перемкнутися з UEFI в режим Advanced і тільки після цього комп побачив флешку з ОС Він.10 і ОС встановилася. Але я хочу поставити Лінукс Мінт на той же диск поруч з він.10, але проблема у тому, що флешку з Лінукс бачить комп'ютер тільки якщо переключиться з Advanced в UEFI. Тут виникло питання а чи можна так ставити Лінукс? І як потім буде проходити завантаження? Що доведеться кожного разу заходити і перемикатися з UEFI на Advanced і навпаки? І взагалі так встановлювати ОС це нормально чи потрібно як то по іншому. Я вже перечитав багато і переглянув, але з подібним не стикався. Мало того знайшов відео де хлопець пояснював, що Лінукс під UEFI ставити не можна, що мене остаточно збентежило. Як бути?

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Цитата
При спробі встановити Він.10 поверх Endless з'ясував, що необхідно перемкнутися з UEFI в режим Advanced і тільки після цього комп побачив флешку з ОС Він. 10 і ОС встановилася. Але я хочу поставити Лінукс Мінт на той же диск поруч з він.10, але проблема у тому, що флешку з Лінукс бачить комп'ютер тільки якщо переключиться з Advanced в UEFI.
Неправильно підготовлена флешка в обох випадках. Скільки разів казати, не користуйтесь піратськими дистрибутивами. «Десятка» підготовлена офіційним інструментом чудово ставиться та працює на UEFI без жодних подібних перемикань. Власне, Linux теж не вимагає перемикань, якщо взяти сучасний дистрибутив та згідно документації підготувати носій для інсталяції.

Цитата
Мало того знайшов відео де хлопець пояснював, що Лінукс під UEFI ставити не можна
Це зветься «чув дзвін, та не знає де він». Linux з UEFI ставити можна, й навіть бажано саме UEFI а не legacy. Secure Boot зазвичай треба вимикати, бо воно має блокувати непідписані завантажувачі, а от UEFI — краще з ним. Більш того, якщо у вас є UEFI, то можна обійтись взагалі без завантажувача й вантажити ядро напряму. Але це явно не ваш рівень, бо тоді такого питання не виникло б. Та й взагалі, припиняйте «дивитись відео» та почніть читати документацію.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Igrik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Всі образи записував UltraISO з офсайту. Образ WIN.10 також з офсайту microsoft.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Викиньте UltraISO та скористайтесь офіційною документацією. Ось для офтопіку: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/install-windows-from-a-usb-flash-drive
Образ Linux зазвичай пишуть простим dd або подібним інструментом. Хоча, для UEFI можна теж просто скопіювати файли.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній Igrik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Добре, скористаюся порадою.

Відсутній Igrik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0



З'ясував в чому причина мого випадку. Зрештою довелося поексперементувати з ОС WIN.10 але ... справа у тому, що спочатку жорсткий диск був розмічений MBR і мені прийдеться його змінити  в GPT для того щоб встановити другий ОС Лінукс. Але ось чому виробник спочатку так розмічає HD не розумію.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Гм... Така очевидна проблема, що я навіть не подумав про неї. Старішаю....
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.