Автор Гілка: Хмарні сервіси  (Прочитано 6244 раз)

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Хмарні сервіси
« : 2021-03-02 09:42:52 »
Доброго дня усім.

Хоч зберігаю файли на хмарах давно, вирішив придивитися до роботи з ними через файлову систему. Тут виникло питання, що хмарних сховищ багато, пакунків для роботи з ними також, не зрозуміло, який вибір є оптимальним, пробувати все самому надто довго.

З тих варіантів під'єднання до хмар, які я на швидку руку побачив в linux, виділю два на мій погляд крайніх.

MEGAsync. Цей додаток дає змогу створити копію певних тек хмари у файловій системі (або усю), які автоматично синхронізуються при виникненні змін. Недоліком цього є те, що якщо у вас велика хмара, скажімо 40 Гб, і вам можуть бути потрібні файли з будь-якого місця хмари, то прийдеться всю її синхронізувати з локальним диском. Якщо у вас для прикладу SSD, то 40 Гб для нього можуть бути надто важкими. Перевага - ви завжди маєте доступ до своїх файлів.

Google-drive-ocamlfuse. Цей додаток монтує хмару у файлову систему подібно як DVD, ви отримуєте теку, в якій бачите всю хмару і локально взагалі нічого не зберігається. Відкриваються і зберігаються файли безпосередньо на хмарі. Недолік в тому, що при виникненні проблем з інтернетом ви не можете зберегти свої файли (хіба що кудись локально, потім перезаписувати), більше того, при відсутності зв'язку ви своїх файлів взагалі не маєте. Перевага - на займається місце на локальному диску.

Компромісні рішення щодо цих випадках я бачу в тому, як працюють onedrive та iCloud. При роботі з цими хмарними ресурсами у Windows чи MacOS у файловій системі з'являється елемент файлової системи, для прикладу onedrive. Ви його можете бачити в діалозі Відкрити файл (чи зберегти). В цьому елементі ви бачите усю файлову систему з хмари (подібно як я описав роботу з Google-drive-ocamlfuse), проте, якщо ви відкриваєте якийсь файл, він переписується з хмари у локальну файлову систему і запускається на виконання локально. Після внесення змін у файл він зберігається локально (подібно як працює MEGAsync), якщо є зв'язок з інтернетом, то негайно чи через певний час (як налаштували) синхронізується з хмарою. Через певний час додаток може вивільняти вміст таких файлів, тобто якщо певний час ви ними не користувалися, то вони більше не зберігаються локально, ви бачитимете тільки посилання на них. Таким чином досягається компроміс - ви бачите усю хмару, тільки потрібні файли зберігаються локально, в цей процес не треба втручатися вручну.

Чи бачив хтось реалізацію такого підходу (можливо, якогось іншого компромісу) в linux? Прошу поділитися.

Відсутній webnibbana

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
Re: Хмарні сервіси
« Відповідей #1 : 2021-03-02 11:18:46 »
Використовую OneDrive та Google Drive, надійно і у разі чого завжди можна звернутися у підтримку та відновити втрату

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Хмарні сервіси
« Відповідей #2 : 2021-03-02 11:47:46 »
Використовую OneDrive та Google Drive, надійно і у разі чого завжди можна звернутися у підтримку та відновити втрату
Використуєте в Linux? Які модулі для приєднання використовуєте і як відбувається синхронізація?