Автор Гілка: Перехід з Windows на Linux  (Прочитано 6382 раз)

Відсутній IMarkTop

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Доброго всім дня! Хочу перейти з Windows на Linux, і, як у багатьох, виникають деякі питання.

1. Який дистрибутив встановити? Розглядаю до встановлення Manjaro, але не впевнений, що для початківця підійде.

2. Яку графічну оболонку обрати? Поки що розглядаю GNOME, найбільше мене вабить, Але знов ж таки, не впевнений, що це вірне рішення.

3. Скільки пам'яті виділяти для кожного розділу? Є SSD на 512 GB і HDD на 320 GB. На HDD планую створити один розділ, а SSD під систему і домашній каталог. Під час відповіді, будь ласка, вказуйте точки монтування.

Всім дякую!

Відсутній blk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #1 : 2022-05-06 10:59:56 »
Доброго всім дня! Хочу перейти з Windows на Linux, і, як у багатьох, виникають деякі питання.

1. Який дистрибутив встановити? Розглядаю до встановлення Manjaro, але не впевнений, що для початківця підійде.

Всім дякую!
Привіт , кожен дистрибутивів має свої переваги мінуса моя дорога в мір лінукса пачалася з Slackware ,  з нього і пропоную починати ,плюси все робить із під коробки ..немає залежностей в пакетному менеджері і тп ;)
Цитата
Яку графічну оболонку обрати? Поки що розглядаю GNOME, найбільше мене вабить, Але знов ж таки, не впевнений, що це вірне рішення. 
ХFCE доволі проста тай привічна оболонка ...але гноме теж непоганий вібір ...


Відсутній IMarkTop

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #2 : 2022-05-06 11:47:50 »
Доброго всім дня! Хочу перейти з Windows на Linux, і, як у багатьох, виникають деякі питання.

1. Який дистрибутив встановити? Розглядаю до встановлення Manjaro, але не впевнений, що для початківця підійде.

Всім дякую!
Привіт , кожен дистрибутивів має свої переваги мінуса моя дорога в мір лінукса пачалася з Slackware ,  з нього і пропоную починати ,плюси все робить із під коробки ..немає залежностей в пакетному менеджері і тп ;)
Цитата
Яку графічну оболонку обрати? Поки що розглядаю GNOME, найбільше мене вабить, Але знов ж таки, не впевнений, що це вірне рішення. 
ХFCE доволі проста тай привічна оболонка ...але гноме теж непоганий вібір ...
Дякую!

Відсутній blk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #3 : 2022-05-06 15:05:34 »
Цитата
Дякую!
Та ні за шо, завжди будь ласка :) продовжимо ... по вінтам тут  на свій смак зробив би так 
SSD на 512 GB 112 гб на систему каталог корінь /
400 гб на домашній каталог /home
по  HDD на 320 GB зробивби його логічним
318 гб каталог користувача Завантажене чи Downloads точка монтування в fstab наприклад так /home/user/Downloads  ;)
2гб своп розділ ;)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #4 : 2022-05-06 15:14:38 »
1. Так чи інакше, все буде трошки не так, як у Windows. Якщо ви хочете працювати у системі, а не досліджувати її, — Ubuntu (Mint) для середовищ на основі GTK+ (GNOME, Xfce), Mageia для середовищ на основі Qt (KDE, LxQt).

2. GNOME схожий на macOS, KDE схожий на Windows. Втім, у кожного свій смак.

3. Зараз модно клепати усе на один розділ SSD (не матимете проблем із встановленням важких пакетів комерційного походження та іграшок). Ймовірність вбити все невдалим оновленням зараз невисока, але хто зна... Втім, можна на «/» 50-60 ГБ (влізе якийсь ANSYS із ще чимось важким), решту — на резервну пам'ять і «/home», якщо плануєте там зберігати щось цінне без резервної копії. HDD кудись до «/media/files».
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #5 : 2022-05-06 17:06:57 »
Мої поради такі:

1-2. Linux Mint XFCE.

Віндоподібний інтерфейс буде зручніше спочатку, але потім з xfce можна зліпити все, що завгодно. До того ж xfce, це навпрочуд стабільне ДЕ.

3. Залежить від завдань, які вирішуватиме система.

Для звичайного сценарію (інтернет, офіс, фото, відео):

/  (корінь) 30 Гб на ssd

/home залишок місця на ssd

HDD форматувати у NTFS та використовувати як файлопомойку.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній IMarkTop

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #6 : 2022-05-06 22:24:43 »
3. Зараз модно клепати усе на один розділ SSD (не матимете проблем із встановленням важких пакетів комерційного походження та іграшок). .
Якщо ставити в один розділ, буде як у вінді створена папка користувача всередині розділу?

Відсутній blk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #7 : 2022-05-06 23:02:51 »
Цитата
Якщо ставити в один розділ, буде як у вінді створена папка користувача всередині розділу?
Так , можна і так зробити  щоб не заморачуватися з розміткой вінта, но є зауваження що каталог користувача краще робити роздільним від системного  но це все доречі на свій смак  :)

Відсутній gen

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +2/-0
Re: Перехід з Windows на Linux
« Відповідей #8 : 2022-05-07 01:48:48 »
1. Який дистрибутив встановити? Розглядаю до встановлення Manjaro, але не впевнений, що для початківця підійде.

2. Яку графічну оболонку обрати? Поки що розглядаю GNOME, найбільше мене вабить, Але знов ж таки, не впевнений, що це вірне рішення.

3. Скільки пам'яті виділяти для кожного розділу? Є SSD на 512 GB і HDD на 320 GB. На HDD планую створити один розділ, а SSD під систему і домашній каталог. Під час відповіді, будь ласка, вказуйте точки монтування.

1, 2. Найкращий Лінукс той, який знає твій сусід.
3. SSD - на всю систему, HDD - бекап який не підмонтований окрім як під час бекапання.