Автор Гілка: Оновлення, перевстановлення. Щось не виходить.  (Прочитано 5539 раз)

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Друзі, потрібна ваша допомога.
Щоб краще зрозуміти, що й до чого, попробую описати все.
І так. Не памятаю точно вже, але здається на збірку з материнською платою Asus M4N68T PRO ставив хард, і встановив туди Ubuntu, здається 19. Покористувався трішки, залишив там кой які проги, і вернувся на Вінду. Бувало, як коли міняв диски, і знову грузився в Ubuntu. Але вже, здається, я тоді поміняв материнку на Gigabyte 970A-DS3P FX. Ця материнка підтримує UEII, чи як там воно правильно називається. Це я хочу сказати, що ця системна плата підтримує харди з розміткою GPT, і мов би як рекомендуэться ця розмітка для неї.
І я точно вже не пригадаю, чи я встановлював Убунту на MBR розмітку, чи GPT.
Останній раз я користувався Убунтою, здається в 2021 році. За цей час на мамці злетів біос, і вона лежала, бо не було потреби в ній.
І ось мені знову знадобилась Убунту. Я відвіз материнку в ремонт, мені залили біос.
Я зібрав комп, і позавчора почав користуватись Убунту. Тільки загрузка чомусь ішла не так як завжди, чеерез біос, але грузилось. Да, злетів системний таймер, тобто час, і я його налаштував. Почав обновляти проги, і дійшло до того, що вийшло повідомлення, що є нова редакція Убунту. Тобто, 22.04.2. Ну я і вирішив обновитись. Підтвердив оновлення. Мене попередило, що блокує екран, і пішло оновлення.
Я сижу за другим компом, а там вроді як іде оновлення. Написано було, що може бути більше 2 годин.
Через 3 години дивлюсь, а воно як пройшло було деякий період, і вроді як стоїть. На мишку не реагую.
Витримав я так 5 годин, ( дивлюсь, а світлодіод роботи харда не мигає ), і натиснув кнопку перезагрузки.
Перезагрузилось, і по новому підкачало дистрибутив, і я знову натиснув оновити. Диск працював, світлодіод моргав, стрічека бігала внизу вікна оновлення. Я ж знову за другою машиною. Екран погас. Через деякий час я смикнув мишкою, вийшло віно ввода пароля, а пароль ввести не можливо. нічого не допомогло. Ніякі натискування на клавіатурі.
Я знову на перезагрузку, але вде не грузиться. Воно то вроді як і починає, але потім вискакують рядки з якимись написами. Головне що я там запамятав, то це еррор 32.
Я скачав Убунту 22.04.2, і вирішив всановити з нуля. Але нічого не вийшло. Щоб я не вибирав в біос, звідки грузиться, все закінчується так, як і на харді. З виводом такого сповіщення.
Це що, я вбив хард? Чи можливо диск в мене розмічений як MBR, а я ставлю 64-бітний дистрибутив з UEii?
А є Лайв СД на Лінукс? Мій, від Сергій Стрєлец, ( здається так памятаю ) ен підходить, тому що він для Віндовс.
Що порадите робити?
Я вже думав підключити його четвертим до другого компа, і відформатувати його. А потім, як найду, який правльно потрібен розділ для Убунту, MBR чи GPT, перевести диск в цей формат, і вже аж тоді пробувати встановлювати Убунту.
Да, дистрибутив брав тут. https://releases.ubuntu.com/jammy/
Записував флешку Universal-USB-Installe, тому що Rufus щось там писав за помилки в Краб, чи як там...
Писав на Відовс 10.

Вибачте за багато слів, але мені здається, що ви про це все будете запитувати. Тож описав як міг.

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Да, ось яке вікно вискакує, і тільки виключення БЖ виключає компьютер.

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
А, іще одне. А в Лінукс є можливість робивати хард на 2 розділи? Щось при встановленні я цього не бачив.
Ну щоби як в Віндовс, на один розділ систему, а другий для файлів.

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
А, іще одне. А в Лінукс є можливість робивати хард на 2 розділи? Щось при встановленні я цього не бачив.
Ну щоби як в Віндовс, на один розділ систему, а другий для файлів.
Так, в інсталяторі це зветься "Розподілити вручну" або щось навподоби (останній пункт), там, де вам пропонують варіанти установки.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Інсталятори в нормальних дистрибутивах типово розбивають / та /home на різні розділи, навіть вручну не треба нічого робити.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Доброго дня.
Скажіть, будь ласка, а в нас на форумі є розділ, де можна скачати дистрибутив? Я щось не нахожу. Напевне ще не зовсім добре орієнтуюсь...
А можна ще одне питання? А який дистрибутив Убунти краще, для старого віндузятника?  Ubuntu Budgie, Kubuntu, Ubuntu MATE, Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio? Ну щоби краще зрозуміти Лінукс?
І, напевне, останнє питання. Ну в цьому пості.  ;D Що би робили в моїй ситуації? Може переписати 20 Убунту на флешку, і попробувати встановити? Побачив що вона в мене є.  Хоча я не вважаю це правильним варіантом.
А може записати флешку за допомогою UltraISO? Я нею писав образи Віндовс.
От тільки я не знаходжу відповіді, чому rufus пише, що щось там краб з помилками, чи що. Наразі не памятаю точно, що він писав, але ж чомусь я записав образ через Universal-USB-Installer.

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Якщо процесор core i3, або потужніший; якщо оперативки 8 Гб, або більше; якщо на вінчестері/SSD є 30 зайвих Гб; то раджу спершу спробувати встановити Linux у віртуальній машині. Так буде набагато зручніше "старому віндузятнику".
Щодо дистрибутиву:
1 - цей сайт не є офіційним сайтом жодного з дистрибутивів Linux;
2 - Не раджу пробувати Linux Ubuntu (це моя особиста думка, як колишнього користувача Ubuntu протягом майже 12 років).
Краще подивитися на Linux Mint, Open Suse Linux, Debian Linux, ...
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
denkin, дякую за свою особисту думку.
За Мінт я чув раніше. Вроді він чимось схожий на Віндовс. Але мені сазали, що Убунту більше, краще захищає користувача.

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
denkin...
За Мінт я чув раніше. Вроді він чимось схожий на Віндовс.
...
Початково так, але налаштувати інтерфейс можна на свій смак.
На відміну від Ubuntu Gnome, до речі.
denkin...
За Мінт я чув раніше. Вроді він чимось схожий на Віндовс. Але мені сазали, що Убунту більше, краще захищає користувача.
Це несінинтиця.
Щоправда у Mint був колись "прокол" із компроментацією серверів, але ця проблема зараз виправлена.

Щодо Ubuntu, вірніше компанії Canonical, яка Ubuntu випускає; у них досить своєрідна політика щодо софту. Грубо кажучи - вони взяли курс на обмеження свободи користувача у виборі способів встановлення програм.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній Putnik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Після всих танців встановив Мінт 21.1, 64 біта. Буду тестувати, вряди годи, коли буде час.