Автор Гілка: Допоможіть чайнику)))  (Прочитано 13619 раз)

Відсутній vbrjkf65

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
 Шановна спільнота!
Моє знайомство з LINUX'ом обмежується спробою запустити його на старому ноуті  Asus X50N, кілька років тому. Спроба була невдалою, бо не зміг знайти та встановити драйвер на бездротову мережу. Потім вийшла Win7, на якийсь час мені вистачило. Але зараз маю нетбук ACER AOD270 та хочу зробити з нього девайс з мінімально необхідним функціоналом.
  Прошу вашої поради у виборі дистрибутиву, який би мені забезпечив бажане.
 Цей девайс подекуди продаєтьсч з встановленим  LINUX'ом, але, на жаль, не можу знайти ніде образу системи з ним. Тому хочу зробити все своїми руками.
  Дякую. :)

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #1 : 2013-05-15 22:49:39 »
Уточнюючі запитання:
1. Що є для Вас "мінімально необхідним функціоналом" ?
2. Що є для Вас "зробити все своїми руками"?
--
Пачатківцю без відповідей на запитання 1 і 2: це Мінт з графічним середовищем ХФСЄ, Це тут http://www.linuxmint.com/edition.php?id=127
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній vbrjkf65

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #2 : 2013-05-15 23:04:41 »
Офіс, фото, відео, інтернет.
А ''своїми руками'' - те й значить,  за уваги відсутності досвіду користування командним рядком.
Дякую.

idontremember

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #3 : 2013-05-15 23:38:11 »
... ''своїми руками'' - те й значить,  за уваги відсутності досвіду користування командним рядком.
Дякую.
:-/ Думаєте догори дригом  (вверх ногами) - я поясню: У Лінукс "своїми руками" - означає* "використання командного рядка", але ми вже вас зрозуміли.


Нівякому разі не знайомтеся з сімейкою бубунтових!


---
* переважно означає
« Змінено: 2013-05-15 23:38:57 від idontremember »

Відсутній vbrjkf65

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #4 : 2013-05-15 23:41:37 »
Чомусь я так і подумав :o

Відсутній kisil

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 353
  • Карма: +0/-0
  • Toruble in Windows reboot, toruble in Unix be root
    • About me
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #5 : 2013-05-15 23:46:33 »
Я думаю що в сімействі бубунтових немає нічого поганого.
Можете поставити salixos, fedora, suse, debian.

idontremember

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #6 : 2013-05-15 23:55:10 »
Чомусь я так і подумав :o
? ви про що?

Офіс...
http://www.libreoffice.org/ та багато іншого

...фото...
Малювання http://www.gimp.org/ , АЛЕ якщо ви не достатньо орієнтуєтесь в Лінуксі, то підключивши фотик у вас виникне питання: А де ж він є? і як перемістити фотки на комп? <-- такі питання до малювання та фотообробки відношення не мають.

..., відео, інтернет....
Відео - незн., Інтернет...  :o  Ви ж якось створили цю тему? Очевидно в віндавсі? Хіба було дуже важко?
---
щось таке написав  ::)

---
... Можете поставити salixos, fedora, suse, debian.
Можливо хай користувач сам обере. А то потім, якщо йому щось не сподобається, буде згадувати "не дуже злим, тихим словом".
« Змінено: 2013-05-16 00:00:39 від idontremember »

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #7 : 2013-05-16 00:16:42 »
Офіс, фото, відео, інтернет.
А ''своїми руками'' - те й значить,  за уваги відсутності досвіду користування командним рядком.
Дякую.

Ну...уточнюючі запитання були не для того аби "повумнічати", а для 'оптимальної поради', такби мовити.
Якщо Ви початківець, Вам і справді варто почати з сімєйства убунту/дебіан як вже казав пан kisil , тобто з кагорти популярних дистрів серед користувачів, себто такі як Убунту, Мінт, тому що Вам буде  представле зручне і зрозуміле встановлення і налуштування в графічному варіянті, тобто обминаючи консоль. Для нетбука я б порадив ще й CrunchBang Linux, саме він на мій погляд відповідає Вашим критеріям "необхідний функціонал", мінімалістичне графічне середовище (як для нетбука це плюс), коротше, він тут http://crunchbang.org/
--
А "зробити ВСЕ своїми руками" і наростити "необхідний функціонал можливо на Arch Linux, Gentoo. Це окрема історія.
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

idontremember

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #8 : 2013-05-16 00:35:11 »
Ну так я ж конкретно порадив ПРОГРАМИ. А щодо дистрибутива... я ніколи нікому не радив і не навязував "конкрєтно только ето".
АЛЕ, питання було про дистр
... Прошу вашої поради у виборі дистрибутиву, який би мені забезпечив бажане....
---
 :-/ що початківцю - я без поніматія... спробуйте той і цей  :), потім іще один

---
Про убу я вище делікатно промовчав. Промовчу і зараз. Давайте без провокацій. ;D
« Змінено: 2013-05-16 00:41:43 від idontremember »

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #9 : 2013-05-16 00:59:22 »
Ну так я ж конкретно порадив ПРОГРАМИ. А щодо дистрибутива... я ніколи нікому не радив і не навязував "конкрєтно только ето".
АЛЕ, питання було про дистр
... Прошу вашої поради у виборі дистрибутиву, який би мені забезпечив бажане....
---
 :-/ що початківцю - я без поніматія... спробуйте той і цей  :), потім іще один

---
Про убу я вище делікатно промовчав. Промовчу і зараз. Давайте без провокацій. ;D

так я , власне кажучи і нічого не навязував. Просто була вибрана пара-трійка дистрів серед всячини їх рас і походженнь.ПАн початківець може спробувати на смак  використовуючи лайв-сд...Питання і справді було в самому дистрі, який би відповідав всім запитам початківся.... бубунта, без провокацій, зробила багато для того, аби оминути консоль, будемо об’єктивні.... та й вибір, власне, суто інтімне діло, так як на смак і коріл всі олівці різні...
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній Paul Carroty

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 144
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #10 : 2013-05-16 09:13:20 »

Нівякому разі не знайомтеся з сімейкою бубунтових!

Підтримую, windoze way в лінуксі/голові не потрібен.

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #11 : 2013-05-16 12:03:59 »

Нівякому разі не знайомтеся з сімейкою бубунтових!

Підтримую, windoze way в лінуксі/голові не потрібен.

я не вважаю доцільним відправляти початківця, котрий так "догори дригом" питає поради, піти жорстко курити мани і вивчати основні пустулати *nix way. Очевидна практичність і філософія прийдуть за умови практичного повсякденного використання.
Не варто "закидувати гнилими помідорами" дистри , котрі дають можливість людям "навернутись у віру", оминаючи не тільки ( спочатку) командний рядок, але цей самий оффтоп , себто вєнду...  ;D
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

r00t x

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #12 : 2013-05-16 15:28:51 »
...я не вважаю доцільним відправляти початківця, котрий так "догори дригом" питає поради, піти жорстко курити мани і вивчати основні пустулати *nix way. Очевидна практичність і філософія прийдуть за умови практичного повсякденного використання...
? а як по іншому ? Спочатку книги, теорія - потім практика.

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #13 : 2013-05-16 18:29:55 »
Цитата
? а як по іншому ? Спочатку книги, теорія - потім практика.

На жаль, ми не в ідеальному світі .. :-)) це, звичайно, вірний підхід для багатьох речей, але...
Щоб навчити дитину кататись на велосипеді, ніхто ж не буде їй спочатку розповідати про будову механізмів всяких тама ланцюгових передач, чишось такого .. ))) просто тупо вчать крутити педалі , чи не так? підростаючи досвідом чадо саме з часом прокачає свого ровера... :-)
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

k

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #14 : 2013-05-16 18:32:28 »
Щоб навчити дитину кататись на велосипеді, ніхто ж не буде їй спочатку розповідати про будову механізмів всяких тама ланцюгових передач, чишось такого .. ))) просто тупо вчать крутити педалі , чи не так? підростаючи досвідом чадо саме з часом прокачає свого ровера... :-)
Crap, my whole life is a lie...