Автор Гілка: Допоможіть чайнику)))  (Прочитано 13616 раз)

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #15 : 2013-05-17 12:30:24 »
Недавно шукав якийсь адекватний «дружній» дистрибутив з дебіянових (бо знаю добре тільки дебіян) для інсталяції знайомим, яким потрібно саме офіс, інтернет, фото, відео.

Спершу заінсталював Xubuntu, але майже відразу замінив на Linux Mint MATE через рекламу в Software Center.

Наразі можу рекомендувати тільки Linux Mint (з родини debian). Щодо rpm’них не знаю.

Mint має ті ж зручності, що Ubuntu, але не має наслідків комерціялізації Canonical (фірма-творець Ubuntu).

Щодо XFCE є один нюанс: я не знайшов для XFCE (чи LXDE) програми з графічними обладунками для налаштування зовнішього монітора. Штатний налаштувальних XFCE не вміє майже нічого корисного. Саме через це мусів зупинитись на середовищі MATE (інсталював теж на нетбук). Моїм знайомим було б занадто складно опановувати команду xrandr.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #16 : 2013-05-17 22:08:06 »
Виходячи із кількості згадувань, Лінукс Мінт виходить на фінішну пряму з поправкою на графічне середовище під кодовою назвою "МАТЕ"!
    &   юзайте і нехай доприбуде до Вас *nix way!
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #17 : 2013-05-18 22:41:34 »
дебіан, убунту (як кому - мені чесно кажучи трохи не те, але я ССЗБ ) магенто - але бажано щоб стояли таки кеди - найбільш людські.

у самого Xubuntu  - не скажу, що б ідеально... є глюки з деякими іграми, були проьлеми коли хтів компіз запустити ::), дещо залишилось після лівих репозиторіїв, АЛЕ якщо користуватись лише тим, що пропонується - ніц страшного - добрий приклад сусіда - який вже більш року користується кубунтою - студент

Але наступна моя ОС буде дебіан - або Фряха -  :P
« Змінено: 2013-05-18 22:42:05 від djalin »

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #18 : 2013-05-19 13:05:18 »
дебіан, убунту (як кому - мені чесно кажучи трохи не те, але я ССЗБ ) магенто - але бажано щоб стояли таки кеди - найбільш людські.

у самого Xubuntu  - не скажу, що б ідеально... є глюки з деякими іграми, були проьлеми коли хтів компіз запустити ::), дещо залишилось після лівих репозиторіїв, АЛЕ якщо користуватись лише тим, що пропонується - ніц страшного - добрий приклад сусіда - який вже більш року користується кубунтою - студент

Але наступна моя ОС буде дебіан - або Фряха -  :P

Пан, котрий зачав почав цю тему, в запитанні згадував про нетбук. На мою думку, використовувати "кеди" на такому девайсі просто не раціонально, враховуючи всю їх масивність зі свистілко-перділковою наповненністю.
--
З.І. а дебіан мала б бути першою Вашою ОС.. ))
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #19 : 2013-06-03 17:33:13 »

Пан, котрий зачав почав цю тему, в запитанні згадував про нетбук. На мою думку, використовувати "кеди" на такому девайсі просто не раціонально, враховуючи всю їх масивність зі свистілко-перділковою наповненністю.
--
З.І. а дебіан мала б бути першою Вашою ОС.. ))

тоді миш :)


З.І. - убунту перекладається "я не зміг налаштувати дебіан :-["

Відсутній f1g4r0

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 160
  • Карма: +0/-0
  • Vita sine libertate, nihil!
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #20 : 2013-06-05 21:34:04 »
Цитата
тоді миш :-)

 нєєє.... awesome!  ;)

Цитата
З.І. - убунту перекладається "я не зміг налаштувати дебіан  :)"

"не зміг" це ж не означає "не хочеш"  ;-)
*[ Ніхто крім нас ] *                        //Arch + dwm + SVD

Відсутній carambich

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #21 : 2021-07-20 18:57:35 »
вітаю, апну тему, тільки ситуація протилежна, потрібен дистриб"ютив без графічної оболонки, чим полегший. консольне введення не лякає, за задумкою ноут 32-біт буде використовуватись, як панель приладів на авто (буде автозапуск одного застосунку), інтернету, жпсу поки не планую, хоча... як я зрозумів, що можна використати будь який дистриб"ютив без х-сервера, що порадите, найчастіше проскакує мінт?

Axmed

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #22 : 2021-07-20 21:12:36 »
вітаю, апну тему, тільки ситуація протилежна, потрібен дистриб"ютив без графічної оболонки, чим полегший. консольне введення не лякає, за задумкою ноут 32-біт буде використовуватись, як панель приладів на авто (буде автозапуск одного застосунку), інтернету, жпсу поки не планую, хоча... як я зрозумів, що можна використати будь який дистриб"ютив без х-сервера, що порадите, найчастіше проскакує мінт?

Debian, просто під час встановлення познімати галочки напроти стільниць.
раджу тестову версію, бо в стабільній вже трохи застаріле пз.
і якщо звикли до sudo, доведеться переучуватися на su (або довстановити sudo).

До речі, може знадобиться стаття з монтування компʼютера в автомобілі. (англ.)  ;)
« Змінено: 2021-07-20 22:12:32 від axmed »

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #23 : 2021-07-27 14:28:14 »
Я зазвичай для мінімальних систем використовую debootstrap, потім роблю чрут і доставляю ядро, завантажувач, що ще треба, створюю користувача, видаю йому права sudo. Деплоїться на фінальну систему це або прямо з чрута, або розпакуванням тарболу, chroot і grub-install.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #24 : 2021-07-30 23:45:28 »
Я зазвичай для мінімальних систем використовую debootstrap, потім роблю чрут і доставляю ядро, завантажувач, що ще треба, створюю користувача, видаю йому права sudo. Деплоїться на фінальну систему це або прямо з чрута, або розпакуванням тарболу, chroot і grub-install.
Звучить навіть для мене маргінально.  :-\

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Допоможіть чайнику)))
« Відповідей #25 : 2021-07-31 12:29:03 »
Ну, задача поставлена "чим полегший" і "консольне введення не лякає". Всі вищевказані операції прості як сокира, якщо зрозуміти, що робить debootstrap і chroot.