Автор Гілка: Режим сну в новіших ноутах Dell (та інших)  (Прочитано 3279 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Я досить давно купую ноути Dell (часто відновлені), встановлюю Linux і вони потім працюють багато років.
Цього літа купив Latitude 5530 і мав проблему - у режимі сну (нова) батарея здихає повністю за два дні.
Після довгих пошуків виявилися дві речі:
* в останніх залізяках (і не лише Dell) виробники усувають глибокий режим сну (deep/S3) і натомість підтримують лише s2idle/S1 - в деяких випадках вони лише міняють типовий режим і це можна поміняти в grub, але в інших (як у мене) deep взагалі не підтримується
* вінда в цьому випадку за деякий час просто лягає в гібернацію, але після пошуку виявилося, що деякі дистри (як моя Fedora) вважають гібернацію проблематичною і не мають її прямої підтримки (її можна додати купою ручних кроків)
* на форумі Dell знайшовся шлях подолати цю проблему (принаймні частково): виявилося, що типово у BIOS для накопичувачів увімкнено режим RAID (навіть для ноутів з одним SSD), що жере батарею дуже швидко (56% / 24 г), якщо ж перемикнути в режим AHCI, то батарея тане лише 14% / 24 г, що відносно прийнятно і дає можливість працювати після доби спання, і можна лишити ноут поспати майже на тиждень, якщо треба
Fedora 35 (x86-64)